Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uzależnienie od komputera.


Ghoust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu założyłem podobny temat o moim uzależnieniu od komputera . Problem polega na tym, że będąc w lieum grałem w komputer bardzo długo nie zawalając przy tym nauki (miałem najwyższą frekwencję w szkole). Teraz, nie odczuwam aż tak silnej potrzeby korzystania z komputera (stary komputer). Obecnie zbliżają się moje urodziny, a rodzice zadecydowali, że kupią mi na urodziny nowy komputer. Dodam, że komputer jest używany przez rodzica (praca biurowa). Boje się, że gdy dostanę komputer to znowu wejdę w ,,szpony,, uzależnienia. Co mam zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Bardzo tęsknię za takimi dylematami. Problemy typu: na tym kompie nie pójdzie ta gra. :why:

 

Nie jestem psychologiem, więc jakiś praktycznych prostych rad nie mam.

Wszystko przyjemne uzależnia. Dzisiaj piłem rum z tatą i po tym jak się trochę wyluzowałem przestraszyłem się, że mogę się uzależnić jeśli spodoba mi się te stan.

 

Ja bym się nie martwił, dzieciństwo spędziłem przy komputerze i raczej nie żałuję. Bo jaką masz alternatywę? Tzw. stare metody spędzania wolnego czasu. Wyjazd nad jezioro, gra w piłkę, wędkowanie, majsterkowanie. Twoja sprawa co cię relaksuje. Komputerowcy nadal bywają dyskryminowani jako ci, co nie mają "prawdziwego" życia. Komputer to jest prawdziwe życie, ktoś musiał ten komputer zaprojektować, wyprodukować, kupić i zamontować w mieszkaniu. Poza tym można na nim słuchać muzyki, czytać książki.

 

No i jak już będziesz na dnie uzależnienia to polecam udać się na jakieś targi gier. Tam spotkasz ludzi z podobnym zainteresowaniem i nie trzeba się wstydzić wysokiej rangi w RPG. Kiedyś byłem na PGA i entuzjazm czuć w powietrzu. Pełno "podjaranych" ludzi, którzy mają zajawkę. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry to dla mnie podrzędna sprawa. Gram żeby się odstresować , zapomnieć o kłopotach, ale tak naprawdę nie ciągnie mnie do gier jak dawniej, jak wspomniałem w poście wyżej. Chodzi o to, że nowy sprzęt trzeba gruntownie przetestować, więc przez nahbliższy tydzień będę sprawdzał, jak sprawdza się zabawka i jestem zmieszany. Z jednej strony chciałbym grać, a z drugiej strony wiem, że gra to nie wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś potrafiłam spędzić długie godziny przy komputerze i prawie nic nie mogło mnie oderwać. Teraz też dużo przy nim siedzę (w końcu w obecnych czasach jesteśmy w połowie wirtualni), ale jak mam coś innego do zrobienia albo coś ciekawego, to nie ma problemu. Masz jakieś inne zajęcia? Jak nie masz to może poszukaj czegoś ciekawego. Jak poczujesz, że za dużo siedzisz przed kompem, to zajmij się tym innym zajęciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×