Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja?


1512

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum i również okazja do przywitania się, więc - cześć ;)

 

Mam 17 lat i przez parę lat leczyłam się z "zaburzeń depresyjnych w okresie adolescencji". Na samym początku było to spowodowane wyśmiewaniem w szkole, ale po jakimś czasie wszystko ucichło, rzekłabym, że byłam szczęśliwa. Od kilku miesięcy jednak czuję się coraz gorzej, ciągle jestem smutna, praktycznie nie wychodzę z domu, tak naprawdę jedynie do sklepu, lub z moim chłopakiem, z którym rzadko się widzę z powodu jego pracy. Ostatnio zaczęłam planować samobójstwo, ale boję się to zrobić. Mam również wahania nastroju, w ciągu minuty mogę się zmienić o 180° - mogę być szczęśliwa, pełna energii i śmiać się, a dosłownie po minucie krzyczeć na wszystkich i rzucać przedmiotami, żeby zaraz rozpłakać się, że jestem taka żałosna i że tak źle potraktowałam bliskich. W sumie od zawsze mam też, jakby to ująć, "deformacje" ciała, polegają na tym, że tylko wtedy, gdy próbuję zasnąć, czuję że na przykład moje nogi są długie aż do innego pokoju, przechodzą dziurą pod drzwiami i gdzieś tam sobie leżą, a ręce są malutkie, jak patyczki do lodów. Nie mogę spać, a jeśli już zasnę, to zazwyczaj budzi mnie jakiś koszmar, zazwyczaj ich nie pamiętam, lub są one absurdalne, ewentualnie jeśli już zasnę, to mam problem z wstaniem, zawsze jest mi zimno i nie mam motywacji, żeby się ruszyć.

Czy to jest depresja?

Chciałam jeszcze dodać, że ostatnimi czasy często się kłócę z chłopakiem, przez odległość, na co reaguję milczeniem lub płaczem albo agresją, wszystko zależy od sama nie wiem czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałam jeszcze dodać, że od jakiegoś czasu mam taki "nawyk" zakładania włosów za ucho, szczególnie gdy się denerwuje. Niby normalne, ale robię to co dosłownie kilka sekund, nawet jeśli włosy zaczesuję na drugą stronę głowy i dosyć mocno, tak że aż boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×