Skocz do zawartości
Nerwica.com

jakie suple żrecie i jak się czujecie


bedzielepiej

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, PaniJa napisał:

Jakie suplementy polecacie na wczesne wybudzenia? Śpię po 5 godzin...W chwili obecnej stosuje magnez, cbd, syrop z dziurawca, d komplex, omega 3....i dalej śpię 5 godzin 🙂

 

Można spróbować jeszcze 5-HTP, Ashwagandhy 300mg, albo melatoniny. Melatoninę jak coś zacznij od 1mg i zwiększasz stopniowo co 2-3 tygodnie do 3 i potem do 5mg. 

 

Tylko staraj się nie przesadzać z suplementami, bo widzę, że bardzo dużo ich bierzesz. Ogranicz je sobie może przy okazji. Jakby suple nie pomagały, to warto się zwrócić o pomoc do lekarza psychiatry. Zbyt mało snu bardzo źle wpływa na mózg. Ale może też być tak, że masz genetycznie zmniejszoną potrzebę snu. Zdrowia! 🙂

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na 1 pozycję która zastępuje wiele innych. A jest stosunkowo tania w stosunku co do tego, co zawiera.
- DoppelHerz Active (Skurcze) - 12-16zł:
1 tabletka zawiera 300mg magnezu i potasu oraz witaminy B6 i B12. Bonusowo Cynk, Żelazo, Chrom.

Myślę, że w tej cenie to bardzo dobra oferta. Za słabszy magnez płaciłem od 10zł wzwyż. Dodatkowo bez witaminy B12.
Cynk podobno też ma znaczenie w zaburzeniach nastroju. Co do żelaza i chromu nie mam informacji.

Witamina D nigdy jakoś mi nie pomogła, widocznie nie mam zapotrzebowania.

Zaś pomagała mi np. na sen Melatonina, którą (jeśli mogę) polecam na sen - lek/hormon bez recepty.
Jest nieszkodliwa, nie ma skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, undefined_realities napisał:

Zaś pomagała mi np. na sen Melatonina, którą (jeśli mogę) polecam na sen - lek/hormon bez recepty.
Jest nieszkodliwa, nie ma skutków ubocznych.

Tylko dlatego, że jest hormonem czyli czymś co naturalnie występuje w organizmie, nie może jednoznacznie stwierdzić, że jest w pełni bezpieczna. To syntetyk, wprowadzany do organizmu z zewnątrz. Skąd wiesz ile naprawdę masz melatoniny w organizmie i czy powinienieś zażywać? Poza tym nie ma badań na temat stosowania dużych dawek w długim okresie czasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2021 o 16:14, zabijaka napisał:

Tylko dlatego, że jest hormonem czyli czymś co naturalnie występuje w organizmie, nie może jednoznacznie stwierdzić, że jest w pełni bezpieczna. To syntetyk, wprowadzany do organizmu z zewnątrz. Skąd wiesz ile naprawdę masz melatoniny w organizmie i czy powinienieś zażywać? Poza tym nie ma badań na temat stosowania dużych dawek w długim okresie czasie. 

 

Nie jest bezpieczna. Ja reaguje na melatonine bardzo źle, wiec zalecam ostrożności 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 15:12, neon napisał:

 

Nie jest bezpieczna. Ja reaguje na melatonine bardzo źle, wiec zalecam ostrożności 

W moim wypadku dopóki trzymam się minimalnych ilości (0.5mg) jest ok, od 1mg w górę następnego dnia mam kaca, bóle głowy, nawet stany depresyjne. Ostatnio jak byłem w aptece zapytać się o melatoninę 0.5mg to aptekarz zrobił na mnie oczy i mówi, że jest tylko dostępna od 3mg w górę. Naprawdę dziwi mnie, że hormon jakim jest melatonina reklamowany jest na okrągło na każdej stacji i sprzedawany w aptece bez recepty jak pastylki na gardło, jeszcze w takiej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zabijaka napisał:

W moim wypadku dopóki trzymam się minimalnych ilości (0.5mg) jest ok, od 1mg w górę następnego dnia mam kaca, bóle głowy, nawet stany depresyjne. Ostatnio jak byłem w aptece zapytać się o melatoninę 0.5mg to aptekarz zrobił na mnie oczy i mówi, że jest tylko dostępna od 3mg w górę. Naprawdę dziwi mnie, że hormon jakim jest melatonina reklamowany jest na okrągło na każdej stacji i sprzedawany w aptece bez recepty jak pastylki na gardło, jeszcze w takiej dawce.

 

Wystarczy przeczytac ulotke. Moim zdaniem ten lek powinien byc na recepte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę olejek z oregano w kapsułkach, działa przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Szybko uporał sie z bakteriami które miałam. Nie chorowałam na razie od marca (zobaczymy jak będzie jesienią). Mam też gotu-kolę ale jeszcze nie brałam przez dłuższy czas a na sen biorę melatoninę. Jest bez recepty śpię po 8-9 godzin głębokim snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 12:57, zabijaka napisał(a):

W moim wypadku dopóki trzymam się minimalnych ilości (0.5mg) jest ok, od 1mg w górę następnego dnia mam kaca, bóle głowy, nawet stany depresyjne. Ostatnio jak byłem w aptece zapytać się o melatoninę 0.5mg to aptekarz zrobił na mnie oczy i mówi, że jest tylko dostępna od 3mg w górę. Naprawdę dziwi mnie, że hormon jakim jest melatonina reklamowany jest na okrągło na każdej stacji i sprzedawany w aptece bez recepty jak pastylki na gardło, jeszcze w takiej dawce.

Mnie farmaceuta poinformował że najmniejszą dawkę jaką mają to 1 mg i taką też biorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×