Skocz do zawartości
Nerwica.com

Diagnoza


Carlsberg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kiedyś tutaj pisałem w związku z zaburzeniami lękowymi. Teraz mam nieco inny problem. Od kilku dni męczą mnie straszne mdłości popołudniami połączone z zawrotami głowy. Takimi dość mocnymi. Do tego uczucie zmęczenia, po chwili wysiłku jestem cały spocony. Dochodzi do tego lęk i problemy ze snem. Oczywiście pierwsza diagnoza to depresja. Tylko problem jest taki, że nie jestem smutny, nie mam myśli samobójczych tylko bardzo się boję i te cholerne mdłości i zawroty głowy tak, że mam wrażenie jakbym się chciał skoncentrować ma czymkolwiek to objawy się wzmagają. Do tego problemy żołądkowe, ciągłe odbijanie, lekka biegunka, częste oddawanie moczu.

 

W poniedziałek idę do psychiatry po prawie roku od ostatniej wizyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napięcie odbiera mi chęć do życia. Moja dziewczyna się przeprowadza i cieszy jak dziecko nowymi meblami, pościelą i życiem a ja nie mogę tego z nią dzielić bo muszę się zmuszać do aktywności, żeby jej w czymś pomóc tak to tylko leżeć mam ochotę i szukać objawów depresji w internecie, które pasowałyby do moich. Rzygać mi się chce, dosłownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już byłem :) i to nie raz. Leczyłem się na lęk napadowy, potem miałem nawrót i znowu szukałem u siebie objawów depresji i ta sama diagnoza - zaburzenia lękowe, zresztą pisałem gdzieś o tym. Teraz przeżyłem gigantyczny stres trwający kilka tygodni, stres minął w większości, to przypętało się to cholerstwo. Teraz mam wrażenie, że objawy są znowu inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn sprawdziłem dystymię na wikipedii i prawie nic się nie zgadza. To sam nie wiem.

 

Bluebp leczyłem się Zoloftem, zszedłem z leków w maju zeszłego roku. Przez ten czas było bardzo dobrze, gorsze dni się zdarzały ale żyłem dobrze. Ostatnie kilka miesięcy to siłownia, plany i wszystko ok. Dwa tygodnie ostrego stresu wywołanego czynnikami zewnętrznymi i nagle zaczęły się te mdłości i zawroty głowy i lęki i te problemy z żołądkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób chorujących na depresję. Czy macie codziennie mdłości i zawroty głowy uniemożliwiające wam normalne funkcjonowanie?

 

To bardziej objawy nerwicy, z tego co wymieniłeś w pierwszym poście to uczucie zmęczenia tylko pasuje do depresji.

W dzieciństwie miałem mocno nasiloną nerwice i miałem wtedy duże lęki, zawroty głowy, mdłości, uczucie gorąca, problemy z jedzeniem i często mdlałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×