Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy Ktos tak Kiedykolwiek miał ??


tom1986

Rekomendowane odpowiedzi

29.12.2015 - przychodze do pracy, pije kawe, bierze mnie przeziebienie wiec biore theraflu. (z theraflu mam problem bo mnie bardzo oslabia, robie sie senny, nie moge sie w ogole skupic, kawa z kolei mnie bardzo mocno pobudza, pozwala mi sie skupic i to mocno). po tym theraflu pije kolejna kawe.

 

nagle czuje ze mam zawroty glowy. male najpierw. ale sie utrzymuja. pozniej coraz mocniejsze. ale mysle sobie spokojnie , przejda zapewne. utrzymuja sie okolo 5-10 minut. po czym nagle doznaje bardzo przyspieszonego oddechu. kolatanie serca. mrowienie w okolicach czola i to duze, brak mozliwosci skupienia.problemy z mową. mowie do kolegi z pracy - wezwij pogotowie bo zaraz zemdleje. wyprowadzaja mnie na zewnatrz, na powietrze; glowa spuszczona w dół azeby krew odplynela, stoje na zimnie przez 10 minut, ostatecznie nie mdleje. pozniej klade sie na podlodze z nogami w gorze (wyzej niz powierzchnia ciala). nastepnie nie moge sie uspokoic jade na pogotowie. robia mi badania podstawowe - wszystko ok. wracam do domu ''atak'' (jak to nazwalem) powtarza sie wieczorem i przez najblizsze 3 dni (najgorsze notabene w moim zyciu).

 

od tego czasu minely 3 miesiace. w miedzyczasie bralem przez rowne 14 dni Afobam (w nadziei ze to przejdzie, bo tak zalecil lekarz rodzinny). obecne objawy to ; zawroty glowy, "matrix", zaburzona koordynacja ruchowa, w pierwszej polowie dnia (od godz.7 do godz.14. brak mozliwosci skupienia, ociezalosc umyslu , zmeczenie totalne umyslu/myslenia, itp. etc.)

 

w miedzyczasia badania;

- neurologia - ok

- kardiologia - ok

 

obecnie biore escitolopram (dokladnie 3 tygodnie temu zaczalem) poniewaz lekarz psychiatra (do ktorego ostatecznie sie udalem) przepisal mi takowy twierdzac ze to nerwica.

 

 

inne objawy ktore wystepowaly w przeciagu ostatnich 3 miesiecy;

- [ ] Mrowienie w stopach

- [ ] Zauważyłem ze głownie objawy są po wysiłku w pracy lub przy niewyspaniu przemęczeniu

- [ ] Czasami gorsza ostrość widzenia niemożność skupienia wzroku na jednym miejscu (to samo sie działo przed 29.12.2015)

- [ ] Gorsza możliwość skupienia sie na szczegółach (wzrok)

- [ ] Czuje sie jak by mnie ktoś walnął kijem w głowę

- [ ] Wydaje mi sie ze objawy występują po wysiłku umysłowym (skupieniu jakiejś czynności wykonywanej) kiedy siadam na spokojnie i zwalniam tempo

- [ ] Objawy są cześciej kiedy jestem zmęczony

- [ ] Kaszel pojawił sie dodatkowo

zawroty glowy, ''matrix'', uczucie (w oczach) jak bym po 2 piwach, problemy z widzeniem, ostroscia wzroku, uczucie zimna, objawy zwykle do godziny 12-13 , wysokie dzwieki w glowie,

 

Atak u mnie wygladajaca nastepujaco ;

 

wszystko jest dobrze, w sensie czlowiek nie jest zdenerwowany, zupelnie nagle przychodzi mrowienie czola, jak by cos we mnie nagle uderzylo, zacmienie totalne myslenia, kolatanie serca, po chwili przechodzi...

 

lub atak wyglada tak;

 

 

Po wysiłku emocjonalnym lub napięciu lub stresie lub czynności typu przejście sie po hali produkcyjnej w firmie w ktorej pracuje i zasiadnieciu przed komputerem przychodzi rozluźnienie organizmu oraz automatyczny spadek ciśnienia oraz automatyczny spadek energii , sił i zaczynaja sie objawy; wirowanie otaczającego świata, kolejno zaćmienie myślenia, po chwili wraca świadomość i pojawia sie często ale nie zawsze kołatanie serca

 

 

MOJE PYTANIE:

 

czy Waszym zdaniem jest to nerwica - i tez tak macie - czy jednak szukac diagnozy i problemow gdzies indziej niz w psychologii/psychiatrii ?

 

NAwet jezeli to nerwica - to czy escitolopram nie powinien juz na mnie dzialac ? (zniwelowac ataki oraz sprawic ze w pierwszej polowie dnia czyli do godz.12-13 powinienem sie normalnie czuc? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie typowy atak nerwicowy i dalsze ataki, zwłaszcza, że jeszcze robileś badania.

 

Mój atak był o 3 nad ranem i wybudzil mnie ze snu, wtedy byłam przekonana, że umieram. Miałam Twoje objawy plus jeszcze miękkość całego ciała, słabnięcie, wirowanie, pulsowanie jakby cale ciało mi się odłączylo -trwało to z 15 minut , a ja nie byłam w stanie wezwać karetki. Aha, wybudził mnie pisk w głowie i uszach i to spowodowało ten atak. Potem miesiące objawów: zawroty głowy, robienie się miękko na całym ciele, wrażenie bujania jak na statku, zapadania podłogi, kołatanie serca- nieraz od rana do wieczora.

 

Ja chodzę na terapię od pół roku i to mi pomaga. Doraznie nieraz musiałam brać Xanax przy tak silnych objawach. Ja jeszcze miałam derealizację do tego. Walczyłam długie miesiące, od 1,5 mca jest znaczna poprawa, ale nie oznacza to, że objawy nie występują.

 

Uważaj na te leki benzo, bo uzalżniają, a pomagają doraznie. Jeśli już terapia albo SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie - a czy ktos tak mial ze przyjmuje od kilku miesiecy tabletki (ja akurat biore ssri a konkretnie escitolopram) - objawy mijaja wszystko jest super przez miesiac, dwa - a tu nagle boom - pewne dnia atak... ?

 

bo zakladam ze jak tabletki weszly juz w mozg dobrze, zaczely dzialac, to objawy nie powinny wystapic , no chyba ze zostalem zle zdiagnozowany ... ...

 

prosze o Wasze opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×