Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak chęci do życia


bonzay2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 23 lata, chcialbym z kims porozmawiać bo po pierwsze jestem samotny a po drugie nie mam kompletnie planu na życie .Po pierwsze to nie mam znajomych , przyjaciół .W gimnazjum byłem odlutkiem i całkiem leniwym człowiekiem w sumie do dzisiaj jestem . 2 lata nie zdałem potem skończyłem gimnazjum i o ojciec powiedział że bedę z nim pracował jako pomocnik kafelkarza ,więc zacząłem z nim pracować minął rok ,wpadłem w depresje i zacząłem mysleć poważnie o życiu o szkole , chciałem ić do szkoły ale nie było na to szans mieszkałem na wiosce ,sytuacja finansowa była w domu nie za ciekawa , a i tak były by problemy z dojazdami do szkoły bo to było daleko .Minęło troche czasu i przeniosłem sie do nowego miasta z wiarą że znajde prace i znajomych, miałem chyba 19 albo 20 lat.Miałem mysli żeby isć do szkoły ale ojciec mi ciągle biadolił że to że pójde do szkoły niczego nie zmieni że teraz konkretny zawód sie liczy.Więc poszedłem do pracy w myjni potem do ochrony minęło troche czasu miałem chyba 21 lat i zachorowałem na białaczkę ,półtora roku leżałem w szpitalu miałem mysli samobójcze bo miałem siebie za nikogo i trafiłem w międzyczasie do psychiatryka na miesiąc. potem wyzdrowiałem i wróciłem do domu .minęło pół roku przeniosłem sie z rodziną do Niemiec .Wciąż byłem samotny i niedowartosciowany albo niezbyt wartosciowy .poszedłem na kurs językowy ,wyuczyłem się dobrze języka niemieckiego potem poszedłem do pracy do rolnika lecz nie była to praca dosyc legalna ,potem byłem w paru leihfirmach ale to była praca na krótki okres na prodkucji pare tygodni .Teraz nie mogę znalezc pracy i oprócz tego mam problemy z ubezpieczeniem .Nie wiem czy to można nazwać depresją bardziej chyba przewlekłą depresją.To że nie mam znajomych ani dziewczyny to wynik tego rzadko gdzies wychodziłem i byłem odludkiem ,oprócz tego która dziewczyna zechce niesmiałego chłopaka bez kasy i z zaburzeniami psychicznymi.Czasami wyobrażam sobie jak sie przytulam do dziewczyny która nie istnieje .Szczerze mam małe szanse na związek , dopóki nie znajde pracy nie będę miał dziewczyny.Bardzo prosze o rade bo nie wiem co z tym wszystkim zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o rade bo nie wiem co z tym wszystkim zrobić

 

Przestań żyć wyobraźnią, zacznij działać. Może załóż sobie konto na jakimś portalu randkowym i poznasz tam jakąś lasencję. A tam nieśmiały i bez kasy, na pewno masz jakieś inne zalety:) na pewno znajdzie się dusza, której nie będzie przeszkadzać Twoja nieśmiałość, poza tym mając bliską osobę z którą się dobrze czujesz nie będziesz wtedy nieśmiałym. Tylko musisz zacząć coś robić, założyć to konto albo napisać do kogoś. Najlepiej szukać w tej samej miejscowości, bo można się spotkać w realu.

 

Patrz, nauczyłeś sie języka, dałeś radę w obcym kraju. Przeżyłeś też chorobę. Pracę na pewno znajdziesz, jesteś młody i wiele lat przed Tobą. Wytycz sobie jakiś cel i do niego dąż. Może zapiszesz się na jakiś kurs, albo do szkoły dla dorosłych?

 

Niezależnie od tego co o sobie myślisz, jesteś wartościowym człowiekiem i jak każdy zasługujesz na szczęście. Może warto otworzyć się na jakieś pozytywne doświadczenia? Podreperować poczucie wartości, po prostu myśleć o sobie dobrze. Po co się samemu dobijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzielepiej bardzo dobrze Ci radzi! Jeśli chcesz przełamać pewne bariery, nie możesz stać biernie.

Tylko praktyka spowoduje że będzie szło lepiej, i tylko jak spróbujesz będziesz miał szansę kogoś poznać.

Jesteś młody, wszystko przed Tobą. Pomijając losowe przypadki - w życiu będziesz miał tyle ile wywalczysz, wiec działaj, walcz!

A uwierz, przy kobiecie, facet potrafi się solidnie rozwinąć i uskrzydlić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja sytuacja nie jest taka tragiczna jak myslisz. Mieszkasz w Niemczech i umiesz juz jezyk niemiecki. Bez trudu powinines znalezc prace moze sprobuj w budownictwie w koncu tato Cie czegos nauczyl, mozesz zaczac zarabiac calkiem niezle. Zapisz sie na jakis kurs ktory Cie zainteresuje. Mozesz zaczac liceum dla doroslych tu w Niemczech. Z ludzmi jest tak ze jak do nich nie wyjdziemy to oni sami do Ciebie nie przyjda. Pomysl ze znalezieniem dziewczyny przez internet jest niezly, nie Ty jeden czujesz sie samotny. Zobacz ilu tu ludzi na forum z zaburzeniami psychicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o rade bo nie wiem co z tym wszystkim zrobić

 

Przestań żyć wyobraźnią, zacznij działać. Może załóż sobie konto na jakimś portalu randkowym i poznasz tam jakąś lasencję. A tam nieśmiały i bez kasy, na pewno masz jakieś inne zalety:) na pewno znajdzie się dusza, której nie będzie przeszkadzać Twoja nieśmiałość, poza tym mając bliską osobę z którą się dobrze czujesz nie będziesz wtedy nieśmiałym. Tylko musisz zacząć coś robić, założyć to konto albo napisać do kogoś. Najlepiej szukać w tej samej miejscowości, bo można się spotkać w realu.

 

Patrz, nauczyłeś sie języka, dałeś radę w obcym kraju. Przeżyłeś też chorobę. Pracę na pewno znajdziesz, jesteś młody i wiele lat przed Tobą. Wytycz sobie jakiś cel i do niego dąż. Może zapiszesz się na jakiś kurs, albo do szkoły dla dorosłych?

 

Niezależnie od tego co o sobie myślisz, jesteś wartościowym człowiekiem i jak każdy zasługujesz na szczęście. Może warto otworzyć się na jakieś pozytywne doświadczenia? Podreperować poczucie wartości, po prostu myśleć o sobie dobrze. Po co się samemu dobijać.

 

Wiesz co ja chyba zbytnio sie kobietom nie podobam .Mam konto na takim jednym portalu badoo i jakos dziewczyny wogole mi nie odpisuja nie wiem dla czego ale podejrzewam ze sie im nie podobam.Zreszta moge ci wyslac fotke na meila czy na priv to mozesz mi powiedziec czy mam szanse na kogokolwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co ja chyba zbytnio sie kobietom nie podobam .Mam konto na takim jednym portalu badoo i jakos dziewczyny wogole mi nie odpisuja nie wiem dla czego ale podejrzewam ze sie im nie podobam.Zreszta moge ci wyslac fotke na meila czy na priv to mozesz mi powiedziec czy mam szanse na kogokolwiek

 

Badoo jest słabe, jest wiele innych jak sympatia, albo zaadoptuj faceta. Dawaj fotę, to ocenię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bonzay2, miałem przez chwilę konto na badoo.

Parę miesięcy temu dopadła mnie wręcz desperacja by znaleźć kogoś z kim można by pogadać.

Badoo to taka mieszanka że naprawdę wymaga cierpliwości żeby trafić na kogoś sensownego,

niestety większość serwisów działa trochę jak supermarket - gdzie na półce wybierasz po opakowaniu a nie zawartości.

Jest jeszcze Tinder (nie używałem, ale słyszałem o nim raczej z pozytywnych tonach).

 

Na pewno nie możesz się poddawać!

To że nie podobasz się jednym kobietom nie znaczy że wszystkim, tak samo np na badoo, czy napisałeś już do wszystkich?

Przecież wystarczy ta jedna, może ona po prostu nie używa badoo.

Trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×