Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odbiegam od rzeczywistości


Elwira1994

Rekomendowane odpowiedzi

Czuje w sobie problem , z którym walczę na co dzień praktycznie . Mam tendecje to wyobrażania sobie różnych sytuacji. Praktyczniej można było by to porównać do sytuacji w której jadę do chłopaka i po drodzę wyobrażam sobie ideały spotkania , jak one by wyglądały . Idealizuje je w sposób nie realny a okazuje się że jest całkiem inaczej i czuje rozczarowanie przy tym zastanawiam się po dniu z nim spędzonym czy było tak jak ja sobie wyobraziłam czy tak jak w rzeczywistości kieruje się odczuciami i ciężko jest mi sobie przypomnieć dany dzień. Jak jest jakaś nie komfortowa sytuacja to od razu uciekam do marzeń by totalnie odciąć się od rzeczywistości .

Miałam przejścia w życiu jak gwałt w wieku 16 lat. Awantury w domu przez to że moi rodzice nie potrafili się z sobą komunikować .

Posiadałam także epilepsje z która sobie poradziłam. Wyszłam z niej .

Przez te zdarzenia utworzyła mi się nerwica . Byłam pod kontrolą lekarza i leków na to oczywiście ustabilizowały mnie ale przestałam je brać ponieważ poczułam potrzebę walczenia z tym , nie tylko przez leki . Leki wszystkiego nie rozwiążą .

Czuje to że przez uciekanie od rzeczywistości mam co raz większe problemy z sobą ze wszystkim .

Może ktoś by mi pomógł , doradził by mi jak mam przestać wchodzić w ten krzywy świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się trzeba zastanowić czemu tam idziesz, kiedy go sobie stworzyłaś , kiedy wybierasz inny świat w Twojej głowie...

Wiesz wydaje mi się że ciężko Ci będzie sobie poradzić z tym samodzielnie.

Może gdybyś rozpisała spostrzeżenia na kartce... i jakoś sie krok po kroku analizowała...

Sądzę że jednak potrzebna by była tutaj druga osoba, która posiadałaby pewien zespół cech , który umożliwiłby jej pomoc Tobie.

Jeśli nie terapeuta czy psycholog... to może jakaś neutralna osoba, ale musiałaby być w jakiś sposób przekonująca , byś potrafiła się aż tak otworzyć .

Ciężko rozbroić bombę gdy jest w sejfie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zwróciłam uwagę że mam co raz gorsze problemy z pamięcią . Mam prace i powiem że ćwicze pamięć . Myślałam że praca mi pomoże z pewnymi rzeczami , no z rzeczywistością . W mojej przeszłości istnieje wątek gnębienia moich przekonań. Wyrażania zdania na tematy i każdego kroku. Gnojenie no.. . Mi się wydaje że moja psychika sama zaczęła szukać ucieczki bo nie mogła sobie dać rady. Jak sie urodziłam to miałam wylew 30 % uszczerbu na zdrowiu wyzdrowiałam , ale miałam uszkodzony kanalik emocjonalny i tu jest też źródło. Sama nie wiem czy mam kurka drążyć ten temat pogodzić się z losem , czy się nie wykoleić ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie scenariusza spotkania w głowie może wiązać się z lękiem przed byciem sobą w towarzystwie. Jest się wtedy jako tako przygotowanym na różne możliwości, ale odbiera się sobie spontaniczność, tak jakby nie było wiary w to, że bycie swobodnym i niekrytycznym do samego siebie da cokolwiek dobrego. Poza tym niektórzy ludzie w ogóle mają w sobie coś takiego, że się człowiek przy nich usztywnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×