Skocz do zawartości
Nerwica.com

Układ Gaba , receptory Gaba A/b


benzowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mi się właśnie wydaję że mój problem leży w gaba , ponieważ . ja na benzodiazepinach się dobrzę czuje (ale to chyba każdy) z tym że , u mnie występuje reakcja paradoksalna , tznczy : zanik anhedoni (chce mi się coś robić) aktywuje mnie , lepsza koncentracja (potrafię bardziej "rozkminiać" tematy,skupić się na czymś,poprawniej wysłowić itp) poprawa samopoczucia ,lepszy humor . większa chęć socjalizowania się , gadatliwość . jak jestem zmulony, czy senny to np: po alprze/afobamie mi to znika ,ale nie tylko po niej po rolkach czy klonie też . takie reakcje u mnie występują . ale uzależniony fizycznie nie jestem . raczej psychicznie . robię sobie przerwy tygodniowe , czasami dlużej biorę jak mam ochotę,a jak nie to nie . także na to nie patrzcie . Dalej... na sen to na mnie nie działa , ja po tym spać nie mogę . także takie reakcje u mnie zachodzą ,ludzi to seeduje,zmula,usypia, a mnie na odwrót , czuję się świetnie wtedy . ale wiadomo , nie jest to do leczenia depresji i nie mozna łykać codziennie.

 

tak samo baclofen gaba-b + uwalnia niewielkie ilości dopaminy: dawki 75mg(kiedyś 50mg stykło) - aktywacja,pobudzenie + zrelaksowanie,antyfobia,nie mogę usiedzieć w miejscu , chcę z kimś gadać , czerpie radość z rozmowy z byle kim,czerpie radość z głupiego chodzenia po mieście(czuję się szczęsliwy:)) , czuję uwalnianie dopaminki ,chce mi się łazić do znajomych i z nimi gadać coś robić , czuję radość ze słuchania muzyki ,czuje energie i mega pewność siebie . tak działało kiedyś , teraz to sporo zanikło ale i tak te 75mg w jakimś stopniu tak działa. 0 depresji puki baclo działa. (szkoda że nie działa jak kiedyś ale i tak zarzucam sobie raz na 2 tyg,bo coś pozostało z działania)

pamiętam pierwsze przygody z tym lekiem no coś zajebistego , byłem wtedy królem świata :)

 

małe dawki alkoholu , 2-4 piwa też na mnie działają antydepresyjnie.

 

także moje pytanie jest takie . jest jakiś lek,który mógłbym dorzucić do fluoksetynki :) i działa na układ GABA , co można zażywać go regularnie , jako wspomaganie leczenia depresji , lęków . myślałem o stabilizatorze Gabapentyna , wiadomo że nie działa jak benzo i baclo , ale działa na układ gaba tak ?? co myslisz o tym , szczzerze mało wiem o tym leku . skoro wszystko co działa na gaba mi pomaga , to możę w jakimś stopniu małym czy nie (ale zawsze) by mi pomógł?? jak ten lek działa i co o tym sądzicie

 

a jak znasz jakieś inne co można brać regularnie to też powiedz :) z gory dzięki :)

 

ps: to była wiadomość adresowana do lorda kapucyna , ale postanowiłem się podzielić z wszystkimi . piszczcie co sądzicie i co radzicię

 

także zaznaczam , chodzi mi o leczenie depresji/lęków etc . na myśl przyszła mi "Gabapentyna" jako stabilizator . piszcie ci polecacie co dzała na gaba i mozna brać regularnie.

nie chodzi mi o zarzucanie rekreacyjne benzo/baclofen,phenibut/etanol :) tylko o efekt antydepresyjny , nie dorywczy a regularny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobną reakcje na benzo do Ciebie, ale tylko na klonazepamie. Alprozolam nie podnosi mi nastroju, nie dodaje energii i produktywności w przeciwieństwie do klona. Baklo to nie czuje praktycznie, a w wyższych dawkach jestem dziwnie skołowany.

 

Możesz spróbować tez pregabaliny, która jest chyba nawet zarejestrowana do leczenia GAD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chodzilo mi o pregabaline a nie o gabanetyne musze poprawić. tyle że sie nie da . chodzi mi o pregabaline

 

-- 28 lut 2016, 19:57 --

 

Ja do fluoksetyny dorzucone mam 100mg Sulpirydu który w tych właśnie dawkach działa na dopamine.

 

mam amisulpirydu w domu , nie dziala na mnie , sulpi nie ale amisulpirydu

 

-- 28 lut 2016, 20:02 --

 

Ja mam podobną reakcje na benzo do Ciebie, ale tylko na klonazepamie. Alprozolam nie podnosi mi nastroju, nie dodaje energii i produktywności w przeciwieństwie do klona. Baklo to nie czuje praktycznie, a w wyższych dawkach jestem dziwnie skołowany.

 

Możesz spróbować tez pregabaliny, która jest chyba nawet zarejestrowana do leczenia GAD.

 

ja po alprze najmocniej bo zwiększa dopaminę w prążkowiu jako jedyne benzo , zresztą po wszystkich mam prawie , na jednych w większym stopniu na prospoleczność na drugim w większym stopniu na co innego . ty możesz mniec taką reakcje ze względu że hamuję cię lek i dlatego benzo dziala , ja nie mam leków a jednak wszystkie objawy mijają , a może masz tak jak ja :) . to mówisz ze pregabaliny warto sprobować ? bo właśnie o nią było moje zapytanie , tylko pomyliłem to z gabanetyną .

i ta pregabalina mozna smialo brać do ssri czy innych antydepow jako stabilizator nie ?

 

tak ona jest zarejestrowana na zespol lęku uogolnionego . chyba to bede bral jako stabilizator , powinno dobrze sie laczyc z antydepem w tym przypadku SSRI fluo ? czekam na opinie

 

-- 28 lut 2016, 20:12 --

 

po za tym moj post mowi o tym co działa na gaba , także proszę o opinie co do pregabaliny i do mojego całego posta . z tym że tam chodzi o pregabaline i a nie gabanetyne :) doświadczonych graczy prosze

 

-- 28 lut 2016, 20:12 --

 

a nie co na dopamine ashton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę teraz Pregablinę 150 mg z rana, 150 mg wieczorem, żeby poczuć jej działanie solo miałem tylko jeden wieczór, byłem wtedy w emocjonalnej rozsypce i jako stabilizator nastroju zadziałał na mnie genialnie, bardzo naturalne działanie, wcześniej na samą myśl o moim nieudanym życiu zalewałem się płaczem, pół godziny od wzięcia, cała ta moja rozsypka została przyblokowana jak po dobrym clonie, z tym że zupełnie inaczej. w taki naturalny sposób. Nastrój muszę Cię rozczarować raczej się od tego nie podnosi, a jestem na to bardzo wyczulony uwielbiałem te uderzenia energii do działania po clonie, że już nie wspomnę o GBL którego metabolitem jest GHB najsilniejszy agonista Gaba b z jakim miałem do czynienia), o dziwno był do dla mnie też najskuteczniejszy antydepresant, nie zapomnę tych ton motywacji do życia po nim. Myślę, że to był podobny stan do twojego po pierwszych razach z Balkofenem. Niestety wiadomo to było błędne koło tolerancja tu mknie jak kula śnieżna.

Wracając do tematu Pregabalina ma się nijak do typowych substancji wpływających bezpośrednio na układ gaba A, nie wspominając już o tych które oddziałują na gaba B, jeśli chodzi o efekt antydepresyjny który przy ruszaniu tych drugich jest dla mnie tak przeogromny, że nie sposób go nie poczuć. Jednak doskonale ona nastrój i znosi lęki. Pisałem, że tylko jednego wieczoru brałem ją solo, ponieważ później dołączyłem do niej fluoksetynę. Normalnie podczas ładowania tego ssri mam przeokropne lęki nie potrafię wychodzić z mieszkania, a tu szok, lęki są bo je czuje że chcą wyjść i mam strasznie rozbiegane myśli ale jestem w stanie nad nimi niemal kompletnie zapanować, nie rządzą mną zupełnie jak to miało miejsce wcześniej. Jestem pełen dobrej myśli, bo chociaż ten stan może się zdawać mniej komfortowy niż po bezno, po których lęków po prostu nie ma. Niestety ja jak nie ma we mnie strachu zaczynam się czuć nieśmiertelny do tego stopnia, że mam w dupie czy popłacę rachunki i jutro będę miał mieszenie czy nie. Mi bardzo odpowiada ten stan. Jednak działania jakiego Ty szukasz tj. podwyższonej motywacji i wyraźnego efektu przeciwdepresyjnego, raczej w Pregabalinie nie ma, jest stabilnie i tyle, nic ponad ten schemat. Za to mogę ją polecić każdemu kto, chce zapanować nad lękami i emocjami, będąc przy tym w pełni świadomym i trzeźwym, ponieważ człowieka który nawet z lekką tolerancją zażyje 2 mg clonazepamu trudno nazwać trzeźwym moim zdaniem. Oczywiście nie neguje tu benzodiazepin ostatecznie lepiej czasami ją zażyć niż z niemocy swojego wyskoczyć z okna, ale do codziennego stosowania tylko Pregabalina moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×