Skocz do zawartości
Nerwica.com

Schizofrenia czy Borderline?


raichu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam taki problem leczę się u psychiatry od jakiś 4 lat i na początku rozpoznanie było w kierunku schizofrenii jakieś 1,5 roku temu zostało zmienione na osobowość borderline ale z tego co obserwuję w kartach lekarz pisze F20.9 niekiedy z pytajnikiem. Otóż cały mój problem polega na tym że mam częste myśli samobójcze - były nawet próby zażycia dużej ilości leków co skończyło się płukaniem żołądka na SOR. I do tego mam problem z samookaleczeniem - cięcie itp. Do tego wszystko mi przeszkadza np hałasy i odgłosy otoczenia itp. Mam urojenia - halucynacje w postaci potwora, który zachęca mnie do samookaleczenia a nawet samobójstwa twierdząc że tak będzie lepiej, nie będę miał problemów, weźmie mnie do lepszego świata itp. Często też słyszę głosy tejże postaci szczególnie w sytuacjach frustracji i zdenerwowania. Oprócz autoagresji postać ta podpowiada mi agresję i atak wobec frustrujących mnie osób. Do tego zdarza mi się mimowolnie zrobić głupi żart np załatwić się na dywan na złość rodzinie itp. Głupi nie jestem udało mi się skończyć studia mgr z ekonomii co prawda na badziewnej prywatnej uczelni ale zawsze coś. Za to zatrudnienia nie mogę znaleść bo jestem słaby także fizycznie (marzyłem o byciu akustykiem ale nie mogłem nosić sprzętu estradowego) to samo się tyczy pracy w zawodzie ekonomisty (nie znam nawet podstaw ekonomii mimo dyplomu mgr i tylko się wstydu najadłem na setkach rozmów o pracę ba podejrzewali nawet że kupiłem ten dyplom co jest nieprawdą). Utrzymuję się z renty socjalnej z racji że choroba powstała w okresie nauki i mam też pytanie czy mogę dorobić do tej renty na pół etatu bo dłużej nie mogę a są oferty np 2 dni w tygodniu dla rencistów. Chciałbym nasycić moją rentę składkami by dostać tą minimalną rentę z tytułu niezdolności do pracy a nie socjalną z samych okresów nieskładkowych. Najpierw przyznali mi rentę na rok obecnie na 3 lata. I mam pytanie czy zmiana diagnozy na borderline mi coś przeszkodzi w rencie oraz czy mogę dorobić bo te 640zł to trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam urojenia - halucynacje w postaci potwora, który zachęca mnie do samookaleczenia a nawet samobójstwa twierdząc że tak będzie lepiej, nie będę miał problemów, weźmie mnie do lepszego świata itp. Często też słyszę głosy tejże postaci szczególnie w sytuacjach frustracji i zdenerwowania. Oprócz autoagresji postać ta podpowiada mi agresję i atak wobec frustrujących mnie osób. Do tego zdarza mi się mimowolnie zrobić głupi żart np załatwić się na dywan na złość rodzinie itp.

Widać, że to schizofrenia, a nie borderline...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam urojenia - halucynacje w postaci potwora, który zachęca mnie do samookaleczenia a nawet samobójstwa twierdząc że tak będzie lepiej, nie będę miał problemów, weźmie mnie do lepszego świata itp. Często też słyszę głosy tejże postaci szczególnie w sytuacjach frustracji i zdenerwowania. Oprócz autoagresji postać ta podpowiada mi agresję i atak wobec frustrujących mnie osób. Do tego zdarza mi się mimowolnie zrobić głupi żart np załatwić się na dywan na złość rodzinie itp.

Widać, że to schizofrenia, a nie borderline...

Tak a lekarz uważa inaczej mimo że mi przepisuje solian i perazin na to. Do tego mam obawy że ktoś mnie śledzi prześladuje itp np boję się wracać z kina jak jest ciemno bo mi się zdaje że ktoś za mną idzie albo np jak widzę młodych ludzi to się boję że zaraz mnie napadną itp. Mam też objawy depresyjne na co biorę setaloft i andepin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×