Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy taka amnezja jest możliwa?


Fififi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy możliwa jest sytuacja, w której osoba traci wszystkie wspomnienia o swojej przeszłości i wszystkich znanych jej osobach, ale dalej potrafi żyć w społeczeństwie? W sensie, że dalej umie czytać, rozmawiać, nie zapomniała znaczenia słów itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy możliwa jest sytuacja, w której osoba traci wszystkie wspomnienia o swojej przeszłości i wszystkich znanych jej osobach, ale dalej potrafi żyć w społeczeństwie? W sensie, że dalej umie czytać, rozmawiać, nie zapomniała znaczenia słów itp.?

 

Możliwa, ale wysoce nieprawdopodobna, chyba że mówimy o zespołach psychoorganicznych. Najczęściej amnezja dotyczy jakiegoś okresu, dłuższego lub krótszego, w przeszłości lub przyszłości(następcza). Temat został niestety nieco przejaskrawiony przez produkcje filmowe, powieści i narosło wokół niego sporo mitów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i jestem żywym przykładem. Może nie zapomniałem wszystkich wspomnień, lecz większość. Z tego, co wiem, jest to odwracalne.

 

Na skutek czego straciłeś pamięć? Odwracalność takich zaburzeń popierasz własnymi doświadczeniami? Jeśli tak to jak wyglądał ten proces?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×