Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUXEMED ANDEPIN I PULPIRYD a EREKCJA


Pawel911

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od tego że jestem tu zupełnie nowy, jak i na forum tak i w "swiecie" leczenia. :papa:

Od dłuzszego czasu bardzo zle sie czułem (ok 2-3lata) nie dawno postanowiłem zebrać się w sobie i udałem się do lekarza psychiatry. Nie będe opisywał przebiegu wydarzeń które skłoniły mnie do wizyty u specjalisty, natomiast lekarz przepisał mi wymienione w temacie leki, stwierdził u mnie; schizofrenie, depresję i nerwice natręctw. biorę leki od ponad tygodnia, muszę przyznać że jeżeli chodzi o spokój wewnętrzny jest o wiele lepiej, nie czuje "presji" ze swojej strony ani nic mnie nie złości, ciężko mnie wyprowadzić z równowagi. jestem spokojny, wiem że efekty powinny byc widoczne dopiero po 2 tyg. ale mam nadzieję że nie jest to efekt placebo.

Ale... mój problem jest gdzie indziej. od kilku dni, mam strasznie zmniejszone libido, ciężko jest mi się skupić w trakcie seksu i największy problem to taki, że nie mogę dojć i mam częsciowo zmniejszoną erekcję :silence: mam 25 lat i niestety troche mnie ten fakt martwi, bo moj lekarz powiedział że leczenie może potrwać nawet 3 lata.

 

Proszę o poradę co mam zrobić w tej kwestii.

Jeżeli chodzi o FLUXAMED to zażywam jej 20mg. a SULPIRYD jest to 100mg na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego wymieniasz fluxemed obok andepinu, skoro to jedna i ta sama substancja czynna. Oby dwa leki ktore bierzesz (fluoksetyna i sulpiryd) moga wplywac negatywnie na sfere seksualna. Moze to rowniez wynikac z powodu wzrastajacej prolaktyny (oby dwa leki moga ja zwiekszac), ktora wlasnie sie moze tak objawiac, aczkolwiek bierzesz stosunkowo krotko. W kazdym razie polecam robic sobie badanie prolaktyny co jakis czas. Dolozenie trazodonu lub ktoregos leku z grupy NaSSa (mirtazapina lub mianseryna) moga byc pomocne w ograniczaniu takich dzialan niepozadanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na słabą erekcje pomoże sildenafil doraźne, niestety z doświadczenia wiem, że z anhedonią seksualną i opóźnionym wytryskiem ciężko walczyć i dokładnie do ssri jakichś nassa czy trazodonu, na niewiele się zda. Jest jeszcze bupropion, ale przy Twoich zaburzeniach to raczej odpada. Słyszałem kiedyś, że niektórzy stosują doraźne bupropion przed samym stosunkiem, ale nie wiem na ile jest to skuteczne.

Moim zdaniem, za te zaburzenia seksualne (zwłaszcza opóźnienie wytrysku i zmniejszenie prxyjemnosci ze stosunku) jest na 99% odpowiedzialna fluoksetyna, możesz poprosić lekarza aby zmienił ten lek na inny, który nie działa negatywnie w tej sferze, możesz też w dniu stosunku opuszczać dawke leku - chociaż w przypadku długiego okresu półtrwania fluo, ta metoda się nke sprawdzi, no i zbyt częste takie praktyki, odbiją się na skuteczności leku. Ja biorąc kiedyś paroksetyne, czasami pomijałem dawke w dniu stosunku i było trochę lepiej. Na dawce 40mg to już prawie całkowitą anorgazmie miałem :>

 

Dobra, ale Ci namieszałem. Najlepiej sobie sam poczytaj na ten temat na spokojnie i porozmawiaj o tym z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×