Skocz do zawartości
Nerwica.com

kruche życie


karola85

Rekomendowane odpowiedzi

Jak odnaleźć sens życia? Mam wszystko i nie mam nic. Mam 31 lat, kochanego męża, piękne mieszkanie, samochód, pieniądze, ale nie ma już we mnie żadnych ambicji, motywacji, celów. Nie mam dzieci bo bałam sie je miec po tym jak dowiedzialam sie że mam Hashimoto, walczę tez z trądzikiem juz prawie 20 lat. Czuję jak jak balonik z którego uszło powietrze. Czuje tylko ból związany z tym, co mi sie nie udało w przeszlości (tyle rzeczy zepsułam), ból związany z tymi którzy mnie skrzywdzili (ojciec pije- nie rozmawiam z nim od 6 lat, nieuwaga matki spowodowałam ze jako roczne dziecko oparzyłam sobie wrzątkiem przedramie), palę mosty za ludzmi których uważam ża już mi "niepotrzebnych". Boję się zyc, boje sie ze mnie mój mąz zostawi, tesciowie znienawidzą bo nie dam im wnuków (oboje z meżem jestesmy jedynakami). Czasami mam mysli samobójcze, czuję jak ból rozrywa mi się w piersi. Stoje pod sciana i nie wiem co robic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pospisuje się pod tym co napisała poprzedniczka..Być może wymagasz pomocy zarówno psychiatrycznej (leki) jak i psychoterapeutycznej (jedno z drugim)..Być może jesteś DDA, skoro ojciec pije (?), czyli dorosłym dzieckiem alkoholika (taki syndrom) i określone z tego powodu zaburzenia , stany lękowe, depresyjne..może wymagasz terapii dla DDA (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, że pomimo tylu podobieństw, czyli dosyć podobnej sytuacji do mojej, nasze postrzeganie poszło w innym kierunku.

Jeśli chodzi o mnie to nie specjalnie roztrząsam przeszłość, wychodzę z założeniem, że co bym nie zrobiła to i tak później mogłabym rozważać słuszność owych czynów.

Nie mam też w ogóle obaw przed opuszczeniem (w sumie to czasem myślę, że byłoby mi to na rękę) Dziwi mnie to jednak w Tobie, ponieważ sama twierdzisz, że palisz za sobą mosty (akurat pod tym względem mam tak samo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odnaleźć sens życia? Mam wszystko i nie mam nic. Mam 31 lat, kochanego męża, piękne mieszkanie, samochód, pieniądze, ale nie ma już we mnie żadnych ambicji, motywacji, celów. Nie mam dzieci bo bałam sie je miec po tym jak dowiedzialam sie że mam Hashimoto, walczę tez z trądzikiem juz prawie 20 lat. Czuję jak jak balonik z którego uszło powietrze. Czuje tylko ból związany z tym, co mi sie nie udało w przeszlości (tyle rzeczy zepsułam), ból związany z tymi którzy mnie skrzywdzili (ojciec pije- nie rozmawiam z nim od 6 lat, nieuwaga matki spowodowałam ze jako roczne dziecko oparzyłam sobie wrzątkiem przedramie), palę mosty za ludzmi których uważam ża już mi "niepotrzebnych". Boję się zyc, boje sie ze mnie mój mąz zostawi, tesciowie znienawidzą bo nie dam im wnuków (oboje z meżem jestesmy jedynakami). Czasami mam mysli samobójcze, czuję jak ból rozrywa mi się w piersi. Stoje pod sciana i nie wiem co robic :(

 

Inwestować w siebie, wytyczać sobie cele.

Hashimoto jest uleczalne, ale medycyna akademicka o tym nie wie.

Jeśli to myśli samobójcze to powinnaś udać się do psychiatry niezwłocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×