Skocz do zawartości
Nerwica.com

wiek a nerwica


Tussi

Rekomendowane odpowiedzi

chcialam sie was zapytac czy im sie jest mlodszym tym szybsze jest wyjscie z nerwicy czy to nie ma znaczenia wiek?Bo pare osob mi powiedzialo a mloda jestes to dasz sobie z tym bardzo szybko rade...hmm mam 19 lat no prawie 20 bo jutro urodzinki :lol: a pozatym bardzo naive jestem i szybko ufam obcym ludziom i wiem ze to jest do d... ale moze w psychoterapii to nie jest taka zla wada!!

biz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nerwicy dostalam w wieku 17 lat i nie wiem 3-4 miesiacach. Po kilku miesiacach zaczelam sie dopiero leczyc i bylo coraz lepiej. Jak mialam skonczone dopiero co 19 lat przestalam lykac leki bo bylo juz super. Minelo z pol roku w takim stanie. Teraz za 2 tyg koncze 20 lat a to scerwo wrocilo do mnie z miesiac temu :/ I to strasznie.

Wiec wydaje mi sie , ze wgole nie ma na to jakiejs reguly...niestety :/ :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ze to do nas moze powrocic kiedy znow zaczynamy myslec tak jak kiedys. Z mojego doświadczenia moge powiedziec tylko tyle, ze kiedy pojawia sie we mnie jakis konflikt wewnętrzny albo taka sytuacja bez wyjscia........ze cokolwiek nie zrobie bedzie i tak źle, znow zaczynam myslec i analizowac......to sie tak nakrecam, że po jakims czasie dostaje telepawki- czyli tak jak ostatnio....heh:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierwsze objawy miałem jakieś 5 lat temu, a leczenie tak naprawdę zacząłem 2 miesiące temu, więc mam nadzieję że nie będę się leczył 10 lat. U mnie największy lęk powoduje myśl że nie będę miał pieniędzy, pracy, a rodzinę utrzymać trzeba. Jak finansowo jest ok., to łatwiej mi wychodzić z napadów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myśle ze to do nas moze powrocic kiedy znow zaczynamy myslec tak jak kiedys. Z mojego doświadczenia moge powiedziec tylko tyle, ze kiedy pojawia sie we mnie jakis konflikt wewnętrzny albo taka sytuacja bez wyjscia........ze cokolwiek nie zrobie bedzie i tak źle, znow zaczynam myslec i analizowac......to sie tak nakrecam, że po jakims czasie dostaje telepawki- czyli tak jak ostatnio....heh:)

 

Olu ja mam dokladnie tak Jak Ty!!!

 

Tez ostatnio musialam duzo waznych deczji podjac..analizowalam strasznie intensywnie....i tak zanalizowalam, ze to COS wrocilo do mnie :(

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 25 lat, choruje od pol roku a do lekarza poszlam po 2-3 tygodniach po tym jak sie dowiedzialam co mi dolega. MIalam jeden epizod ataku paniki pol roku zanim zostalo TO COS we mnie na stale.

Tez musialam podjac wazna decyzje na tydzien przed pieklem, po rozmowie z psychologiem, uswiadomoil mi ze to we mnie siedzialo i czekalo a moja decyzja jedynie przyczynila sie do "wybuchu" tego syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Tussi! :D W sumie jestem w twoim wieku i kiedy zachorowalam na nerwicę (rok temu) to wszyscy się dziwili, że taka młoda i ma nerwicę. Że niby skąd, bo przecież w tym wieku (niby!!) nie ma się problemów. Ale to nieprawda a wiek nie ma tu większego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Mnie również to dopadło, gdy byłam w Twoim wieku. Od razu zapisałam się na terapię grupowš i indywidualnš, a jeszcze póniej na psychoanalizę. Z terapiš jest tak, że im jeste młodsza, tym łatwiej Ci jest dogrzebać się do dzieciństwa, odnaleć przyczynę Twoich lęków i nad niš pracować.Dowiadczenia zdobyte w terapii wzbogacš Cię w wiedzę o sobie, co pozwoli Ci również lepiej zrozumieć innych.Terapia nie jest sprawš łatwš, a zwłaszcza dla osób starszych z już ugruntowanym wiatopoglšdem i z takš a nie innš samoocenš. Przed Tobš jednak całe życie i pamiętaj, teraz może być już tylko lepiej!

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam 18 lat jak mnie dopadła nerwica. Ale nie ma co uogólniać, w każdym wieku to się może przytrafić. Chociaż fakt, wielu młodych ludzi na to gó... zapada :? Wielu jest młodych na naszym forum, ale może dlatego że niewielu ludzi w wieku dojrzałym korzysta z internetu albo nie wchodzi na takie fora? Kto wie...

Ale nie ma co uogólniać, wystarczy spojrzeć na temat w OT gdzie użytkownicy wpisują ile mają lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam prawie 57 lat ,nerwice mniej więcej od 20 roku życia i cały czas z nią walcze

 

[Dodane po edycji:]

 

już prawie straciłam nadzieję,że się jej pozbęde

a tak nawiaswm były leki ,psychoterapia i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×