Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fizyka


Pasman

Rekomendowane odpowiedzi

Evia,

 

poczytaj o efekcie obserwatora.

 

Podobnie z innym (chyba już dosyć popularnym) eksperymentem z roślinkami. Na jednej doniczce przyklejono napis "kocham cię" na drugiej "nienawidzę cię" i podczas codziennej pielęgnacji, używano do nich tych samych sformułowań. Poza tym opieka nad roślinami nie różniły się zupełnie niczym, jednak ta z napisem "kocham cię" rosła lepiej.

 

 

jest też taki eksperyment z ryżem, trwa krócej, możesz sobie sama go wykonać. ja np. nie wiem czy to ściemy tylko czy co ;)

a ten eksperyment trwa 2 tygodnie i mi sie nie chciało zrobić, ale może Ty zrób i mi opowiesz później.

 

Evia,

Nijak się na tym nie znam jednak mam poczucie, że jest to jedyny sposób do mojego "uzdrowienia" umysłu...

 

a co ma jedno do drugiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ideowo z tego co rozumiem, to holograficzność wszechświata polega na tym, że do jego opisu potrzeba mniej parametrów niż na pierwszy rzut oka się wydaje. Coś w stylu jak opisanie trójwymiarowego obiektu dwuwymiarowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się tak bo podświadomość nie wierzyła w twoje świadome myślenie.

 

Nieee

Najpierw byłam optymistką i z praktyką życiową stałam się pesymistką (a może raczej realistką, tylko, że ta rzeczywistość jest po prostu kiepska :bezradny: )

 

jest też taki eksperyment z ryżem, trwa krócej, możesz sobie sama go wykonać. ja np. nie wiem czy to ściemy tylko czy co ;)

a ten eksperyment trwa 2 tygodnie i mi sie nie chciało zrobić, ale może Ty zrób i mi opowiesz później.

 

Zrobię, ale jak na razie nie chce mi się specjalnie gotować ryżu...

Spróbuję może z chlebem czy innym jedzeniem :D

 

Cytuj:

Nijak się na tym nie znam jednak mam poczucie, że jest to jedyny sposób do mojego "uzdrowienia" umysłu...

 

 

a co ma jedno do drugiego?

 

Ma i to sporo. Jeśli będę w stanie to zrozumieć, lub jeśli ktoś mądrzejszy ode mnie to zatwierdzi, to wtedy w to uwierzę, a jeśli uwierzę to mój największy koszmar będzie mógł zniknąć, będę mogła zacząć kształtować nową rzeczywistość, nowy wizerunek tego świata...

 

Raczej kształtować jej postrzeganie, niż nią samą.

 

Mi akurat pomogłoby jedynie te drugie i właśnie te newsy z dziedziny fizyki kwantowej były jak promyki słońca :smile:

 

-- 06 mar 2016, 21:29 --

 

Zrobię, ale jak na razie nie chce mi się specjalnie gotować ryżu...

Spróbuję może z chlebem czy innym jedzeniem :D

 

zapakowałam już chleb do szklanek z podpisami "kocham cię" i nienawidzę cię"

Zobaczymy co z tego wyjdzie, chociaż szczerze mówiąc muszę przyznać, że jestem raczej sceptyczna co do tego eksperymentu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o bosze eksperyment z ryżem. Też robiłam. Ugotowany ryż w dwóch identycznych słoikach i codziennie przez dwa tygodnie gadałam do każdego. Potem wyjechałam na dwa tygodnie i z nim nie rozmawiałam, a jak wróciłam to zawartość obu słoików niczym się nie różniła. W ogóle się nie popsuł a minął miesiąc od ugotowania. Nie wiem jakie wnioski można wyciągnąć z tego eksperymentu, mi było smutno że ryż jest obojętny na moje słowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzielepiej, hehe, czyli to ściema i dobrze :P

ja właśnie wolę by myśli nie kształtowały bezpośrednio rzeczywistości, ani słowa, ponieważ taki pogląd nasila moje natręctwa.

kiedy wiem, że cokolwiek pomyślę czy powiem, to treść tego sprawczo nie będzie wywoływała analogicznego przebiegu wydarzeń, czuje się bezpieczniej i swobodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzielepiej, hah, co to za ryż? Możesz teraz sprzedać komuś pomysł na reklamę :D

 

Jeśli chodzi o moje chleby to muszę przyznać, że jakoś sobie nie wyobrażam tego abym miała do nich gadać :D

Mój eksperyment będzie wyglądał trochę inaczej (a właściwie to już wygląda inaczej skoro to chleb w szklankach a nie ryż)

A więc w momentach kiedy będę zła to spróbuję wtedy kierować swoje myśli na chleb z napisem "nienawidzę cię" kiedy będę czuła się dobrze to na ten drugi.

Zobaczymy co z tego wyjdzie, trochę żałuję, że nie podlałam do niego wody (obawiam się, że prędzej zeschnie niż spleśnieje)

 

 

I tak wracając do kwestii myśli i ich mocy sprawczej to tak sobie teraz myślę czy to jest w ogóle możliwe aby coś co nie jest materialne mogło istnieć?

Jeśli nie jest energią to powinna być chociaż jakąś falą, a ta również ma jakieś oddziaływanie na inne ciała.

Z drugiej strony ta fala/energia najprawdopodobniej jest bardzo słabiutka i pewnie się ma jak iskierka do góry.

Jednak nie zmienia to faktu, że może istnieć możliwość przetworzenia tego na większą skalę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gadam po polsku.... głownie "ożesz ty s.......nu" - rozumie jak Polak! 6%20-%20haha%20r%C4%85czka.gif

Po polsku dobrze kumaja buraki. :lol:

 

i cebule

Muszę wypróbować. Do buraka będę się zwracał per pan Janusz, a do cebuli pani Grażyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Muszę wypróbować. Do buraka będę się zwracał per pan Janusz, a do cebuli pani Grażyna.

Buraki i cebule posiadają inteligencję zbiorową. Oznacza to, że w pojedynkę nie kumają nic. Do eksperymentu musisz zaopatrzyć się w wiele buraków i wiele cebul. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow. Zdawałem maturę z fizyki rozszerzonej, coś dla mnie. Niestety aktualnie temat mnie nie interesuje. Dałem sobie spokój, bo mnie to przerastało. Trochę szkoda. :(

jeśli wciąż zastanawiasz się uczyć fizyki - można zwrócić się do nauczyciela: https://buki.org.pl . to normalna praktyka. ja tak nauczyłam się stosować fizyki i energii elektrycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×