Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja bez depresji


Korat

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie, czy są tu osoby, które doświadczają przewlekłych bądź nawracających objawów depresyjnych, a nie doczekali się diagnozy depresja. Przez cały czas jak się leczę zawsze uskarżałem się na objawy depresyjne, ale przez blisko 8 lat miałem diagnozę os. schizoidalna. Dopiero w zeszłym roku "dorobiłem" się dodatkowo depresji umiarkowanej. W dodatku przypuszczam, że lekarz zaczął mi to pisać tylko dlatego, że był to kilku miesięczny pogłębiony epizod na który ewidentnie zadziałały leki. Wcześniej nawet usłyszałem od prowadzącej mnie lekarki na oddziale zamkniętym, że cytuję "nie mogę mieć depresji skoro leki nie działają". No dobra, skoro nie mam depresji o etiologii kwalifikującej się pod otrzymanie takiej diagnozy, a jednak w jakimś sensie depresję mam, bo nawet w kwestionariuszach Becka i innych wychodziło jak byk, że doświadczam głębokiej depresji, to jak mam pokonać te objawy depresyjne? Słyszałem już absurdalne stwierdzenia (oczywiście od lekarzy), że widocznie taka moja uroda (dziękuję za urodę popychającą do prób samobójczych). Jak leczy się objawy depresyjne nie reagujące na leki? I jakie macie diagnozy nie mając zdiagnozowanej depresji, doświadczając depresji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magicu, po tych wszystkich latach nabyłem takie podejście do życia jakie mógłby mieć człowiek, który był świadkiem okrucieństw wojennych. Gdzieś z jednej strony jestem pokiereszowany, zaorany bliznami i przytłoczony przeszłością, ale z drugiej nauczyłem się życia na tyle, że wiem skąd czerpać siłę i co jest tak naprawdę ważne. Radzę sobie, mam wsparcie kochanej kobiety i konsekwentnie się rozwijam. Myślę, że nie mogę narzekać, w porównaniu z tym co było kiedyś.

A jak ty sobie radzisz ziomuś? Kiedyś wątek nic nie czuje był nasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×