Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czesc wszystkim!!!!!


Asia87

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe nie szukam swiezego, chce zeby stary sie zmienil :P i poszedl na psychoterapie razem ze mna

 

To bardzo dobry pomysł, ale może być trudny w realizacji. Wiem coś o tym, bo sama z moim M-ałżem "walczyłam" parę ładnych lat.

Jednego jestem pewna - im prędzej, tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stracona100 no tak to niestety czasem bywa, że jedna strona chce się leczyć, a inna nie, u mnie np jest odwrotnie, to żona nie chce, choć przydałoby się jej (ja regularnie uczęszczam co tydzień na terapię indywidualną)..

 

Bywa jednak czasem tak, że tak jak jest to w przypadku naczyń połączonych, gdy jedno ogniwo układu zmienimy, to zmienia sie cały układ, więc gdy jedna osoba w układzie (systemie), związku, małżeństwie, rodzinie zmienia się to druga osoba również zaczyna się zmieniać, a czasem cały układ, na tym między innymi opiera się chyba terapia systemowa (?) po prostu jedna osoba wymusza jakby nieświadomie zmianę tej drugiej, z która żyje, ma kontakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stracona100 no tak to niestety czasem bywa, że jedna strona chce się leczyć, a inna nie, u mnie np jest odwrotnie, to żona nie chce, choć przydałoby się jej (ja regularnie uczęszczam co tydzień na terapię indywidualną)..

Niestety i ja znam to z autopsji.

 

Bywa jednak czasem tak, że tak jak jest to w przypadku naczyń połączonych, gdy jedno ogniwo układu zmienimy, to zmienia sie cały układ, więc gdy jedna osoba w układzie (systemie), związku, małżeństwie, rodzinie zmienia się to druga osoba również zaczyna się zmieniać, a czasem cały układ, na tym między innymi opiera się chyba terapia systemowa (?) po prostu jedna osoba wymusza jakby nieświadomie zmianę tej drugiej, z która żyje, ma kontakt

Tak, zgadzam się, ze może to tak "samoistnie" zadziałać. Jednak lepiej, szybciej i pewniej jest naprawiać ten układ z obu stron jednocześnie.

Poza tym może zaistnieć taka sytuacja, że ta osoba "zdrowa" swoim zachowaniem niweluje wszystkie efekty terapii osoby leczącej się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×