Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kilka pytan odnosnie lekow na fobie spol.


Gość csrpk

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie mam problem z zalozeniem topicu w Lekach. Chcialbym sie dowiedziec kilku rzeczy:

1)genralnie mysle, ze dosc dobrze dzialal na mnie anafranil, musialem go jednak odstawic ze wzgledu na dosc silne efekty uboczne(pocilem sie jak swinia chociazby i dlatego byc moze pilem ok 5-6litrow plynow dziennie -minimum)

 

szukam czegos o podobnym profilu dzialania. myslalem nad jakimis innymi TLPD, tylko ze z mniejszymi skutami ubocznymi..

 

2)myslalem o mirtazapinie. ktos z forum pisal, ze dziala rowniez na noradrenaline aczkolwiek czytalem bazelekow i angielska wikipedie i nie ma zadnego podobno nie ma zadnego dzialania na ten neroprzekaznik, ktory u mnie wydaje sie istotny (dobra reakcja na anafranil i wenlafaksyne).

 

Jesli chodzi o leki to bardziej bym sie sklanial juz chyba ku TLPD jesli chodzi o fobie spoleczna ale jesli mirta moze byc silniejsza to mnie poprawcie, oczywiscie wiem, ze to kwestia indywidualna, aczkolwiek sa jakies proporcje jesli chodzi o skutecznosc u wiekscosci nazjwimy to.

 

Z gory dziekuje za pomoc w moich rozrtekach;p i pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2) Mirta blokuje receptor alfa2, ktory to jest autoreceptorem i uwalnia noradrenaline. Nie radzilbym sie powolywac na takie zrodla, a na cos bardziej rzetelnego.

 

Zas co do pierwszego pytania ciezko mi odpowiedziec. Wiekszosc TLPD albo ma dzialanie cholinolityczne, albo jest bardzo silnym NRI (a wtedy lęki moga wzrastac, a uboki tez nie sa ciekawe), albo nie sa uzywane. Myslales o moklobemidzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem.

 

Czesto z wypowiedzi slyszalem, ze pomimo, ze jest w miare dobry jego dzialanie szybko slabnie (2-3miesiace).

 

Zastanawialem sie, czy nie dac sobie jeszcze raz szansy z ssri, napewno nie paro, myslalem bardziej o sertralinie. Kiedys dawno temu chyba w miare dobrze sie po niej czulem po wysokich dawkach..

 

Czy mozna ew. polaczyc jeden lek z drugim?

 

Co myslisz o mirtazapinie? Na mnie leki z komponentem noradrenalinowym dzialaja dosyc dobrze (wenla, klomipramina)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do slabniecia efektow nie slyszalem, ale nie interesowalem sie tym lekiem az tak bardzo. Jezeli dobrze na Ciebie dzialala sertralina, to jest to chyba najlepszy wybor, chyba, ze czegos Ci brakowalo wtedy w dzialaniu.

 

Polaczyc ktore leki? Mirte z SSRI jak najbardziej, a wrecz jest to wskazane (ograniczaja sie niepozadane skutki, jak np. PSSD). Mirta u mnie niwelowala lęk, aczkolwiek nie wykazywala dzialania przeciwdepresyjnego, do tego przytylem na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×