Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prosze o podpowiedz/pomoc ;! :((


men22a

Rekomendowane odpowiedzi

witam :)

Mam 22 lat mieszkam z rodzicami. jestem studentem LO

mam problem z logicznym myśleniem w szkole i w życiu codziennym, przy robieniu danej rzeczy itd

jestem jaki jestem

Spotkałem się raz z psychologiem ale mi powiedział ze mam testy logiczne na internecie i tyle :(

nie wiem jak to zmienić szukam od kilku miesięcy psychologa aby mi pomógł ale z marnych skutkiem :(

rozwiązuje testy na logiczne myślenie tak jak kiedyś powiedział psycholog

i wychodzą 0 -40% w każdym teście log

 

zrobiłem test na depresje

Odpowiedź;

Cierpisz z powodu ciężkiej depresji. Intensywne, negatywne nastroje bywają niebezpieczne - poczucie braku nadziei i wszechogarniającego nieszczęścia może niekiedy wzbudzić impulsy samobójcze.

Zapewne wydaje Ci się chwilami, że nie ma dla Ciebie nadziei. Tymczasem ta destrukcyjna myśl jest tylko objawem Twojej choroby, a nie faktem.

 

wynik testu ; Kwestionariusz Orientacji Życiowej 63%

 

Twój wynik oznacza, że zarówno świat zewnętrzny jak i siebie samego, swoje emocje, potrzeby i postępowanie postrzegasz jako niezrozumiałe, nieuporządkowane, niespójne i niejasne. Przyszłość zazwyczaj wydaje Ci się nieprzewidywalna.

Lękasz się, że najprawdopodobniej nie będziesz umieć poradzić sobie z problemami, jakie może przynieść życie. Nie wierzysz w to, że wszystko ułoży się dobrze, przeciwnie - obawiasz się, że życie może stać się nie do zniesienia. Nie dość, że sam (-a) sobie z nim nie radzisz, ale także nie spodziewasz się znikąd pomocy, bo uważasz, że nie możesz liczyć na nikogo.

nie wiem czy te testy mówią prawde jak je rozumieć

mam od kilku lat problemy z matematyko polskim fizyko i chemio ledwo zdaje semestry ;(((

za rok pisze mature\

nie umiem nic wymyslec kreatywnego na szybko w tej chwili ;(

potrzebuje psychologa Chcę to zmienić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

mam jeszcze nadwagę 27.7kg/m2 morze kiedyś to zmienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

trochę to wszystko chaotyczne. Spróbujmy może coś uporządkować:

1. Masz problemy z nauką i logicznym myśleniem, tak? Czy tak było zawsze, czy to pojawiło się ostatnio?

2. Na czym polega problem ze znalezieniem odpowiedniego psychologa?

3. Skąd pomysł na test na depresję?

4. Jak wyglądają Twoje kontakty z rodziną, ze znajomymi? Masz dziewczynę?

5. Czy Twoja nadwaga (wygląd) jest dla Ciebie problemem?

6. Czy poza szkołą masz jakieś zainteresowania, hobby, jak się relaksujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy logiczne w internecie? "Świetny" psycholog... przykro mi że trafiłeś na takiego. Rzetelność testów w internecie jest w większości równa zeru. Musisz szukać dobrego psychologa do skutku, takiego który zrobi Ci testy na poziom inteligencji (np: APIS), może jakieś inne i dodatkowo wywiad. A popularne "psychotesty" w necie to już w ogóle mało mają wspólnego z psychologią.. nie bierz tych wyników do siebie. Na prawdę poszukaj innego psychologa, nie zrażaj się. W końcu trafisz na kompetentną osobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzięki za wskazówki

1. tak jak pamiętam do 5 klasy podstawówki

2 aby mi powiedział czemu nie umiem myslec czemu muzg muj nie myśli

3 nie wiem postanowiłem ze zrobie test na depresje i zobaczę jaki wynik a był wysoki czyli w to uwierzyłem

4 dziewczyny niemam ale szukam jak do tej pory to mi muwio z majo chopaka albo ma okres i takie perdoly wiec ja nie mam sily i odpuszczam

z rodzino mam normalne relacje

nie mam koleżanek mam 2 tylko kolegow z którymi się rzadko spotykam bo nie mam czasu

5 tak chce schudnoc ale teraz mam egzaminy semastralne i niemam kiedy biegac isc na silownie mam 12 kilo nadwagi i mi to przeszkadza

6 po za szkolo to praca czasami polaze po sklepach pojade na kebab sam pujde do kina jak mam kase sam, a tak jak NIE mam szkoły to ide biegac i na silownie

a jak szkola i rzeba się uczyc tym bardziej ze za rok matura to nigdzie nie chodze i nie ide choć mnie zapraszajo tacy ludzie ze po imprezie smiejo się ze mnie ;\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Men22a,

z tego co piszesz, nie jesteś zbyt towarzyski i większość czasu spędzasz sam. Wniosek z tego taki, że masz jakiś problem z nawiązywaniem kontaktów. Być może przyczyną jest obniżone poczucie własnej wartości lub czujesz się inny od swoich rówieśników. Na szczęście mimo to wychodzisz z domu, uczysz się i uprawiasz sport, to bardzo dobrze i świadczy o tym, że nie jest z Tobą tak źle. Jednak moim zdaniem potrzebujesz pomocy psychoterapeuty (nie psychologa), który pomoże Ci ogarnąć sytuację w jakiej się znajdujesz. Znajdź go jak najprędzej, byś nie pogarszać sprawy i byś mógł spokojnie przygotowywać się do matury.

 

Druga sprawa, to ewentualna wizyta u psychiatry, jeśli rzeczywiście widzisz u siebie objawy depresji. Być może potrzebne są leki, które poprawią Ci nastrój a może i rozwiążą problem z brakiem koncentracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was dziekuje za odpowiedz

czyli psychoterapeuta lepsze od psychologa dobrze wiedzieć bo musze to w sobie zmienić bo mi to przeszkadza poszukam na zanylekarz,pl psychoterapeuty tam so wszyscy :)

ok kupie lecytynę morze mi pomorze :)

teraz zdałem semestr 4 i jeszcze mam 5 i 6 i matura mysle ze mi się uda u mnie w klasie każdy dostaje 4-6

a uslyszalem za plecami od nich ze ja zanizam poziom ale morze to racja jak mam z matmy i polaka 2 ;\

dziekuje za pomoc :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim

byłem u Psychoterapeuty

mam zrobioną opinia psychoterapeuty

robiłem badanie intelektu

IQ skala = 75 (69.82)

funkcjonowanie pt na poziomie normy, ale na dolnej granicy

średnia profilu wynosi 6.09

przypisała pani mi tylko *asertin 50* na to aby nie myślał o sobie złe biorę to 4 tabletki na tydzień i pomaga ale to mało istotne jest.

Pani powiedziała mi ; * ze będę zawsze pytać kogoś jak wykonać ten element bo sam nie pomyśle jak to zrobić * tak zrozumiałem

Ale to mi nie pomogło ponieważ nadal nie potrafię myśleć przy pracy== (wykonanie jakiegoś elementu lub naprawy tak aby pasowało np zdjąłem stare ścianki drewniane o wym; 2m * 80 cm gr 10mm z takiej konstrukcji ,cel - miałem zrobić nowe tak aby było dobrze. miałem do wyboru cało płytę 2m *125 cm gr 10, a ja zrobiłem to ściankę z 5 kawałków i wyszło złe *i znowu nie pomyślałem* - bo miałem to zrobić z całej płyty następnego dnia się okazało ) ;((((((((((((((((

jak mam ćwiczyć logiczne myślenie ktoś mi podpowie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

men22a, Twoja inteligencja plasuje się w dolnej granicy normy, tak naprawdę oscylując już blisko pogranicza upośledzenia umysłowego, dlatego masz problemy z logicznym myśleniem, myśleniem na poziomie abstrakcyjnym czy przyczynowo-skutkowym. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-umysl-na-co-dzien i zachęcam do ćwiczenia umysłu. Dużo czytaj, potem staraj się opowiadać to, co zrozumiałeś i zapamiętałeś, kupuj sobie ćwiczenia z grami logicznymi (sudoku itp.) i łamigłówkami. Jest pełno takich książek na rynku nawet dla dzieci w wieku szkolnym. Nie wstydź się, idź, kup, sprawdź się. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim

uważam ze ta choroba nie myślenie logiczne nie ma na to środka, ale można to wyćwiczyć nie wiem w jaki sposub ale mozna

teraz wiem ze będę cale życie pytał kogoś o coś co powinienem sam pomyśleć i wykonać ;\\

czytanie książek mi nie pomaga bo czytam kilka stron i zasypiam

nie wiem jak mam się w życiu ogarnąć ;( ciągle to słyszę od prawie każdego

czyli więcej mam wad niz zalet w zyciu ;/

nie rozumiem tego zdania

dlatego masz problemy z logicznym myśleniem, myśleniem na poziomie abstrakcyjnym czy przyczynowo-skutkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze co można zrobić to pytać innych co ma się robić. masz zdefiniowany problem: ćwiczenie inteligencji. więc to po prostu zrób czyli znajdź jakieś ćwiczenia które ci to umożliwią. Jak je znajdziesz to znaczy żę ich nie potrzebujesz. chyba że czekasz aż ktoś ci poda kwadrat żebyś go wcisnął do kwadratowego otworu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×