Skocz do zawartości
Nerwica.com

Konsultacja jak wygląda


nerwica serca

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może Ktoś opisac jak wygląda konsultacja u psychologa-psychoterapeuty? Czy psycholog-psychoterapeuta notuje co do słowa to co pacjent mówi.? Ile jest wizyt.? Czy psycholog-psychoterapeuta ustala na pierwszej wizycie ile bedzie wizyt, i czy się tego twardo trzyma.? Po ilu wizytach psycholog-psychoterapeuta jest w stanie stwierdzic, postawic diagnoze.? Co w skład wizyt konsultacyjnych (diagnozujących) wchodzi.?

Ile trwa wizyta konsultacyjna?, Testy- czy są przewidziane, czy jest wymóg by wizyty konsultacyjne były poparte testami np ogólnymi o stanie pacjenta.? Ile czasu jest na wypełnienie testu/ów.? Jakie testy wchodzą wskład diagnozy psychologicznej pacjenta.?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej wizycie zawsze zadaje pytania o Twoją pracę, rodzinę, zdrowie itd. Później kieruje na następne wizyty u siebie lub poleca kolegę/koleżankę.

 

Nie co do słowa, ale coś tam notuje.

 

Z liczba wizyt to różnie bywa. Zależy od problemu i rodzaju terapii.

 

Na pierwszej wizycie podobno czasem ustala, ile będzie wizyt, chociaż ja się z tym nie spotkałam.

 

Nie wiem po ilu wizytach, ja miałam diagnozę od psychiatry.

 

Nie rozumiem ostatniego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ilu wizytach psycholog-psychoterapeuta jest w stanie stwierdzic, postawic diagnoze.?

psycholog nie jest uprawniony do stawiania diagnoz - od tego jest lekarz psychiatra

Co w skład wizyt konsultacyjnych (diagnozujących) wchodzi.?

krotki wywiad w ktorym udzielasz info na swoj temat i opowiadasz czym sie zajmujesz

Ile trwa wizyta konsultacyjna?

to zalezy ale da rade to zalatwic nawet w kwadrans styknie byc wprawionym i konkretnym

Testy- czy są przewidziane, czy jest wymóg by wizyty konsultacyjne były poparte testami np ogólnymi o stanie pacjenta.?
nie ma takiego wymogu takie testy owszem moga pojawic sie ale nigdy na konsultacji
Ile czasu jest na wypełnienie testu/ów.?

nikt cie poganial nie bedzie takze rozwiazujesz je w swoim tempie (mi to tam zajelo okolo 10 min)

Jakie testy wchodzą wskład diagnozy psychologicznej pacjenta.?

zadne testy nie wchodza w sklad "diagnozy psychologiczej pacjenta"... cokolwiek by to nie znaczylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz i mówisz co jest twoim problemem / powodem wizyty.

Pyta się o sytuacje życiową, o różne sfery życia .. praca, szkoła, przyjaciele,, rodzina etc.

Pyta z czego chcesz się leczyć ?

Oczywiście że są testy - nie wszędzie ale są ... Takie które w jakiś sposób badają Ciebie dając informacje co ci dolega.

Konsultacje też różnie trwają - moja t. miała napisane na www że ok 3 spotkania, a na wizycie 1 mówiła - że to jest względnie ruchome czy jakoś tak (prywatnie). A państwowo znam parę miejsc - gdzie to są 3 - 4 spotkania, po których możesz być przyjęty, albo i nie. W sumie tak samo jak prywatnie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×