Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co na przewlekłe zaparcia?


Jurecki

Rekomendowane odpowiedzi

na śniadanie popić dwa kubki maślanki kawą (a sory, nie lubisz kawy) :bezradny:

mały psikus, parę godzin po takim "śniadaniu" można sikać tyłkiem, ale nie wiem, jak działa w przypadku zaparć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dieta i ruch. A jak wszystkie wyżej wymienione metody zawiodą to są leki poprawiające motorykę jelit. Tylko trzeba uważać z nimi i nie przyzwyczaić do nich za bardzo jelit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy jest sok z kiszonej kapusty typu "kacuś" przegotowany z pomidorowym przecierem i vegetą.po chwili sraka stulecia gwarantowana aż dupe rozrywa.kupa jest zawsze w sprayu z powodu wysokiego ciśnienia gazów jelitowych w wielkich ilościach co widać po drobnych brązowych i czasem czerwonych kropelkach w dokładnie osranej misce klozetowej.sok kapuściany jest wręcz idealny na nielegalne biwakowanie na Islandii,w Walii i na każdym desancie gdzie kible istnieją tylko w wyobrazni. a kichy trzeba sobie przeczyścić aby dobrze funkcjonować przez kilka dni bez cywilizacji bo srać bez kibla jest cholernie ciężko.jak dobrze przyciśnie to jest łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaparcia są przyczyną złej diety, powinnaś wprowadzić do swojego menu dietę lekkostrawną np zupy warzywne,soki jogurty naturalne niskotłuszczowe a przede wszystkim dużo warzyw i owoców. Mogą być pomocne ziołowe herbatki choć godnym polecenia suplementem są tabletki dulcobis- bierzesz na noc i rano nie ma problemu z zaparciami

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

https://100club.pl/artykuly/Sekrety-prawdziwej-diety-cud%22,4089.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze w pierwszej kolejności poszukuję naturalnych rozwiązań. Zatwardzenie zatwardzeniu nie równe. Warto pić sok z ogórków lub kapusty. Dobrze jest postawić na produkty z bakteriami jogurtowymi. Przy mocniejszym zatwardzeniu można spróbować olejek rycynowy - punkt 13 w artykule: https://www.olej.edu.pl/olej-rycynowy-16-zastosowan/ Jeśli to nie pomoże to na pewno trzeba się leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć i czołem,

Ostatnio naczytałam się sporo o czystku i jego właściwościach. Już jestem zdecydowana, że z tego skorzystam, ale mam jedno pytanko do Was, a mianowicie: w jakiej formie go najlepiej stosować?

Tutaj: xxxxx piszą o przewadze czystku w tabletkach, ale to się tyczy raczej innych właściwości, a nie walki z zaparciami? A właśnie w tym celu chcę wykorzystać ten preparat.

Dodam, ze herbata jest znacznie tansza, dlatego też bardziej skłaniam się ku tej opcji. Chyba, że zostanę tutaj przekonana co do słuszności zakupu czystka w tabletkach.

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź, 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Heledore
usunięto link reklamowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecę owsiankę w jogurcie (naturalnym!) z bananami. Nie dość, że syte, to jeszcze dobrze reguluje pracę żołądka. Po czymś takim przeszły u mnie zaparcia (nie od razu oczywiście). Zjadliwość tego to kwestia indywidualna, mi nawet smakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobno na zaparcia bardzo dobre są śliwki. Najlepiej zadziałają te suszone, ale świeże owoce również poskutkują, ponieważ zawierają dużo błonnika, który "wymiata" niestrawiony pokarm. Pij też dużo wody i ogranicz czekoladę :classic_biggrin:

Jeśli chodzi o farmakologiczną stronę to polecam Obstilax, to preparat ziołowy, który pomaga w wypróżnianiu się. Wystarczy przyjąć 1 tabletkę na noc i popić 1/2 szklanką wody. Nie wolno zażywać częściej niz 2-3 razy w tygodniu! Mam nadzieję, że pomogłam :classic_rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre leki "na głowę" upośledzają pracę jelit. Jelita robią się leniwe i treści pokarmowe wędrują zbyt powoli. Wszelkie diety wysokobłonnikowe dużo nie poprawią, a tylko brzuch urośnie jak balon, wypróżnienia i tak będą nieczęsto. Śliwki, kapusty i inna zielenina sprawią że będziesz umierał z bólu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×