Skocz do zawartości
Nerwica.com

Operacja/Zabieg a Nerwica Lękowa


feniksx

Rekomendowane odpowiedzi

Kto mi pomoże ??

Zostałem skierowany na wycięcie migdałków.

Za 2 miesiące zbliża się termin operacji.

Pytanie moje bo nawet ze mną wywiadu nie zrobili.

 

Czy w dzień i przed dzień zabiegu mogę wziąść wszystkie leki ???

Napisali mi, że mam być naczczo, zapytałem się czy mam wziąść leki które biore a ona na to tak... nawet nie zapytała co biorę!?

W podpisie widać co łykam.... doradzicie coś ???

Bo ogólnie mam wrażenie, że nie dam rady tam wysiedzieć 3-5dni.... a jak wytrwać zabieg to nie mam pojęcia.

Słyszałem, że dają do wyboru znieczulenie ogólne lub znieczulenie miejscowe. Co wybrać ??

Znieczulenie ogólne to się troche boje, że się nie wybudze z niego.... albo zawał i bedzie klops....

 

Pomożecie mi to jakoś przetrwać ?? Będę wdzięczny za porady.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znieczulenie ogólne jest stosowane raczej u dzieci, dorosłym migdałki usuwa się najczęściej w znieczuleniu miejscowym(nasiękowym). Nie sądzę, żeby dali Ci do wyboru narkozę. W znieczuleniu miejscowym stosuje się najczęściej lidokainę albo prokainę. Nie wchodzą w interakcje z paroksetyną(Parogen), trazodonem(Trittico CR) i klonazepamem(Clonazepamum TZF). Może dostaniesz też w ramach premedykacji jakiegoś "głupiego jasia"- często dają midazolam(Dormicum) albo jakieś inne benzo, b.rzadko fentanyl. A tak w ogóle to nie wycinałbym migdałków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

broniłem się przed wycieciem prawie 9 lat... niestety w tym roku juz odmowily posluszenstwa....

i od listopada do grudia przyjelem 3 antybiotyki.... i niestety sa dosc duze... a w tym roku chorowałem 5 razy...

z tego co sie dowiedziałem to daja wlasnie wybor jesli chodzi.... a czasem nie....

 

no wlasnie zastanawialem sie czy przed pojsciem do nich moge wziasc sobie clona na uspokojenie.... czy nie bedzie to kolidowac z głupim jasiem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

feniksx, mialam zabieg w szpitalu 9 listopada , lezalam trzy dni , cierpie na zaburzenia depresyjno lekowe , agorafobie i ataki paniki i dalam rade , tak samo jak daje rade u dentysty, potyrpie mnie z nerwow , potyrpie i jakos sie ogarniam na sam fakt zabiegu ( mialam w znieczuleniu miejscowym ) Wszystko widzialam wiec i dalam rade . jak trzeba to sie bardzo mobilizujemy ! Z lekow mowil mi lekarz ze moge wziac na uspokojenie to co mam czyli np afobam ale nie bralam , nie potrzebowalam bo w sumie w glowie mialam jedno --- wyciac paskuda i wracac do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja panicznie boję się narkozy, na szczęście zabieg miałam w znieczuleniu miejscowym. Dali mi relanium, więc było mi wszystko jedno, co ze mną robią. Swoją drogą, mogłam przetestować moją reakcję na ten lek - uspokojenie i dobry nastrój, tak się czułam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nerwicę lękową i niedawno miałam zabieg operacyjny w narkozie. Bałam się panicznie, gdybym miała wybór wybrałabym znieczulenie dordzeniowe (zwykle jest taka możliwość) albo krótką sedację, bo zabieg banalny i bardzo krótki ale wyboru mi nie dano. Zgłaszałam, że potężnie się boję, ciśnienie ze strachu skakało mi na 185/120 ale jakoś nikt nie zareagował i nie zastosowano jakiejkolwiek premedykacji. Poszłam na operację z pełną świadomością i ze swoim lękiem, telepałam się jeszcze na stole, zespół operacyjny zdziwiony, że nikt nic mi nie dał. Przeżyłam, teraz już bym się narkozy nie bała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie boje bo caly czas mam wrazenie ze mam problemy z sercem.... mam nadmiar pobudzeń serca itp itd....

Panicznie boje sie operacji dlatego zastanawiam się czy moge w ten sam dzień rano wziąć clonazepam....

napisali mi na kartce ze mam przyjsc naczczo... po czym jak zapytałem co z lekami to było prosze wszystko wziąć co pan bierze.... tylko szkoda że nie zapytała co biore....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×