Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odmowa przyjmowania odpowiedniej ilości płynów


mark123

Rekomendowane odpowiedzi

Są tematyce o jedzeniu, o płynach nie ma i postanowiłem założyć. Zastanawia mnie, czy są na forum osoby, które nie mają problemów z jedzeniem, ale mają problem ze spożyciem płynów i w ciągu doby spożywają znacznie mniej płynów, niż powinno się spożywać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach o to chodzi...ale chyba cośkolwiek pijesz? To bardzo niezdrowo dla nerek, chyba od niedawna to masz, prawda?

Piję zazwyczaj 2.5-3 szklanki płynów dziennie. Od paru miesięcy tak mam, ale do psychologa zacząłem chodzić dopiero w grudniu. Psycholog powiedział, że niezbędne są też konsultacje psychiatryczne, jutro planuje ustalić termin na pierwszą wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to troche mało pijesz, faktycznie, ale nie tak, zeby umrzec.

Musisz przestac tak sie "wsłuchiwac" w swój organizm, przejmowac tak sie tą fizjologią całą, zacznij grac w jakies gry czy ksiazki jakies czytac. :mrgreen: Zeby zając czymś mysli.

Słyszałem, że powinno się pić minimum 1.5 litra płynów dziennie, no a ja piję prawie połowę tego, według lekarza rodzinnego i psychologa o wiele za mało.

Nie jest łatwo zająć czymś myśli, nawet to, co kiedyś było moją pasją, nie odrywa mnie od lękowych myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie refluks, który pomaga mi odpowietrzać żołądek, to by chyba musieli siłą wlewać we mnie płyny, albo nawadniać dożylnie, bo bym kategorycznie odmówił przyjmowania jakichkolwiek płynów. Albo pozostałoby mi zdechnąć z braku wody w organizmie. Tylko dzięki refluksowi mogę przyjmować trochę płynów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj coś słodzonego zaczniesz trawić i dłużej płyny zostaną w ciele

możesz jeść więcej zup i owoców

no i spróbować czegoś co zawiera sód i glukozę są takie transportery sodu, które wchłaniają go z przewodu pokarmowego w obecności glukozy

napój izotoniczny raz za czas nie zaszkodzi ( bo pewno masz też za mało sodu i nie tylko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, większość ludzi pije mniej niż powinna. Sami mi o tym mówili, a dwa - potwierdziła mi to osoba robiąca analizę składu ciała. Pierwsza rzecz - jaką pijesz wodę? Bo np. te nasycone, z minerałami powodują, że chce nam się pić i częściej pijemy, tak przynajmniej jest u mnie. Druga - czy zainstalowałeś sobie program przypominający o piciu wody? Może by pomógł? Ja piłam mniej, kiedy piłam niedobrą wodę i u mnie to rozwiązało problem, u Ciebie może oczywiście być o wiele głębszy. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zdarza się, że udaje mi się z trudem wypić 1.5-2 litry płynów w ciągu dnia. To dzięki niesłuchaniu lekarzy, stsowaniu tylko dwóch spośród kilku przepisanych leków i stosowaniu go całkowicie po swojemu. Gdybym słuchał się lekarzy, to już bym chyba przyjmował płyny jedynie dożylnie. Lekarze omamiają pacjenta, przepisują "leki", które nierzadko są truciznami mającymi za zadanie pogorszyć stan zdrowia, a jeśli przepiszą jakiś dobry lek, to piszą celowo małe dawkowanie, żeby nie było za bardzo poprawy stanu zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×