Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kolorowanie :)


Serafe81

Rekomendowane odpowiedzi

Pomagało, oj bardzo, mnie ogólnie rysowanie odpręża a kolorowanki sobie kupiłam takie dla dziewczynek, w księżniczki. Najzabawniejsze było jak mnie odwiedzali przyjaciele i miałam na wierzchu kolorowankę z pisakami, to rwali sobie po arkuszu i też smarowali ^^ Sięgałam po kolorowanki w takich najgorszych momentach, żeby nie siedziec pod kołdrą i nie rwać włosów, tylko żeby chociaż zrobić cokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w moim przypadku kolorowanki to trudny orzech do zgryzienia - z jednej strony lubię to robić, a z drugiej... Doprowadzają mnie do szewskiej pasji. Mimowolnie pragnę, by taka kolorowanka, która wyjdzie z moich rąk... Była idealna. Cudowna. Łatwo się denerwuję, bo mam wrażenie, że źle koloruję i powinnam robić to lepiej. Albo szybciej. Bardzo szybko tracę poczucie zabawy na rzecz stresu. Nie umiem się przy nich uwolnić, mimo, że one zostały stworzone w celu odstresowania. Mało co udało mi się ukończyć.

Ale fanem kupowania tych zeszycików do malowania jestem ogromnym. Nawet zdażyło mi się zapronumerować serię "Arteterapii" od Hachette.

Od mamy dostałam w prezencie kolorowankę z Małym Księciem, aż mi się łezka w oku kręci - jej to już w ogóle nie chce ruszać, bo popsuję podarek...

Kiedyś sama chciałabym zaprojektować zeszyt do kolorowania, mam kilka pomysłów.

Acha - i jestem taka mroczna, że koloruję na czarno-biało. Tuszem. Nie cierpię kolorów. Mam wrażenie, że one podsycają... Moje dążenie do perfekcji? Trudno powiedzieć. Ale jak mam wybrać coś czarnego / coś kolorowego, to wybiorę pierwszą opcję. Przy tuszu jakoś tak łatwiej mi się rozluźnić, szczególnie jak muszę się skupić przy kreskowaniu / kropkowaniu. A przy okazji uspokajam się, że to nic, że popełniłam jakiś błąd... W końcu ćwiczę tuszowanie do poważnej pracy na później, prawda? Nie muszę się stresować!

A ja głupia kupiłam sobie cały komplet kredek 120 kolorów od Faber Castella i nie korzystam...

Swoją drogą pochwalicie się jakimiś swoimi ukończonymi projektami? Ktoś, coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2016 o 14:21, Natla_Miness napisał:

Są jeszcze kolorowanki cyfrowe, że się wylewa farbę w pola. Ale to nie daje takiej satysfakcji.

 

Hah, a mnie z kolei właśnie cyfrowe kolorowanie sprawia[ło] o wiele więcej radości i satysfakcji 😀 Możliwość w zasadzie nieskończonego wypróbowywania poszczególnych kombinacji barw / odcieni, poprawiania swoich błędów [i "błędów"] oraz całkowitej nawet zmiany koncepcji w ciągu chwili wygrywają dla mnie tę postać; niestety nie mam na tyle rozwiniętej wyobraźni artystycznej, by móc od razu stworzyć satysfakcjonujące dziełko, a kolorowanki są dla mnie nie tylko formą arteterapii, ale także ogólnie rodzajem sztuki. Posiadam tablet z rysikiem, praca na takim urządzeniu to zupełnie inna jakość doznań niż dziabanie palcem ekraniku telefonu... niestety subskrypcja mojej ulubionej aplikacji jest koszmarnie droga, z biegiem czasu pojawiły się w niej również funkcjonalności bardziej zniechęcające do korzystania z niej niż stanowiące dodatkową atrakcję. Wczoraj znalazłam jednak apkę, która ma szansę okazać się jej stosunkowo niezłym substytutem, zobaczymy co z tego będzie. A poniżej kilka moich prac 🙂 

 

1d1bb77c0441bc65.png

 

cc08b4234445709f.png

 

cb2b66603661ce9b.png

 

0a9ddb4c55d458ab.png

 

98fc3ee641101603.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@z o.o., wpisz sobie w wyszukiwarkę sklepu Google Play "Recolor", "Adult Coloring" i "Pigment". Te trzy apki są moim zdaniem najlepsze [przynajmniej dla nieco bardziej ambitnych osób], chociaż z Pigmentem dawno nie miałam do czynienia. Obecnie odnawiam znajomość z Adult Coloring [właściwie chyba ColorFly] i muszę powiedzieć, że wieeelkim plusem jest opcja Watch video to unlock dostępna dla każdego wzoru - dzięki niej naprawdę można korzystać z aplikacji w zasadzie całkowicie darmowo, bo ogólnie subskrypcje porządnych cyfrowych kolorowanek są niestety drogie. No i oczywiście możliwość próbkowania barw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@z o.o., ja mam zwykły Samsung Galaxy Tab 3 z Androidem i wszystkie znane mi aplikacje do cyfrowego kolorowania zostały stworzone właśnie na tę platformę 🙂 

 

Ale, ale, zrobiłam mały research i okazało się, że w Windows Store można znaleźć coś takiego jak Zen - to będzie chyba najlepszy odpowiednik mobilnych kolorowanek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×