Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy to forum powoli umiera???


JKB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Do forum dołączyłem bodajże w 2012 r. Wtedy na tym forum naprawdę dużo się działo. Ludzie nieśli pomoc, trwałe długie dyskusje, itp. Wróciłem ostatnio zobaczyć co słychać .... szczerze to mało się dzieje i nie sądzę ,żeby wszyscy ozdrowieli.

Zmieniła się szata graficzna forum , mi osobiście podobała się bardziej stara.

 

Pozdrawiam

JK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum to ludzie, jeśli są przyjaźnie nastawieni do ciebie będziesz czuł się dobrze, jeśli obojętnie lub nie przyjaźnie to nie koniecznie. Jedni są zawodowymi narzekaczami i prawdopodobnie zawsze nimi będą inni się wycwanili i nie piszą już o sobie zbyt osobistych spraw a to poczytają a to skomentują i wrzucą swoje trzy grosze, no i są nowi, którzy mają jakieś problemy i nie wiedzą co z nimi zrobić, więc szukają tu porady. Czy forum umiera? Nie koniecznie, jedni odchodzą i przychodzą nowi a inni zostają, zmieniają tylko nicki (może po to żeby wrzucić odrobinę świeżości co do swojej tożsamości). Mi tam forum jest obojętne, jestem bo jestem, czasem coś napiszę żeby zaistnieć, czasem poproszę o wsparcie jak mi źle czy nie wiem co zrobić (średni skutek to przynosi), szukam zrozumienia, czasem je znajduję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ostatnio zobaczyć co słychać .... szczerze to mało się dzieje i nie sądzę ,żeby wszyscy ozdrowieli.

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Na forach tego typu zawsze jest rotacja, populacja forum się zmienia, jedni odchodzą, inni przychodzą. Może po prostu chwilowo "martwe" są tematy, które Ciebie by interesowały? Co do ludzi to zapewne masz rację , nie wszyscy ozdrowieli. Niektórzy zrezygnowali z forum na skutek innych, bliżej nieokreślonych pobudek i motywacji. Niektórzy ozdrowieli, niektórzy są w remisji, niektórzy znaleźli to czego tutaj szukali , dostali odpowiedź na swoje pytania , więc ustał powód ich obecności tutaj, niektórzy doszli do wniosku , że za dużo czasu spędzają na forum (czy ogólnie w internecie) i postanowili "żyć w realu", część osób forum nie usatysfakcjonowało, część wdała się w jakiś konflikt personalny, niewielka część niestety wyprawiła się na tamten świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie JKB,

ja osobiście uważam ,że to Forum umiera każdego dnia( prawie tak samo jak jego Użytkownicy ) ,,, a umrzeć nie może . I dopóki istnieje Internet , a jeden świr ma coś do przekazania drugiemu świrowi ,,, to te Forum będzie żyło . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dużo się działo , teraz patrząc nawet na listę dziennie publikowanych postów na forum odnoszę wrażenie ze jest ich mniej. Poza tym trochę poczytałem forum i widzę że pojawiły się przypadkowi ludzie, kłótnie, złośliwości, etc. Po co ??? Jeżeli ktos ma nerwice to i tak ma już pod górkę :( wiec po co jeszcze dokładać ???? Szkoda, że tak się dzieje. Na tym forum poznałem prawdziwych przyjaciół, którzy byli są i myślę że będą ze mną w ciężkich chwilach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Forum są różni ludzie.Cześć ma problem i to poważny.Ktoś ma HIV,inny jest ofiarą przemocy.Dziewczyna po gwałcie.

Chłopak z rodziny.Pijaków i meneli.

Ale,są tu też tacy.Co mają jeden problem.Dlaczego Tuski nie siedzi w kryminale.I dlaczego,Polska nie jest krajem wyznaniowym.

Uważam,że ci,którzy piszą tylko o polityce.To są w większości,bez problemów i ich obecność na forum jest zbędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu pisalam kiedyś-kiedyś, potem tylko z doskoku. Dziś się sobie zalogowałam, bo praca zawodowa krzyczy wielkim głosem i jestem zaskoczona ile tu się zmieniło. Na plus, to oczywiście tylko pierwsze wrażenie, może i się myle. Kiedyś tematy znikały w zasadzie bez powodu z powodu moderatorskiego widzimisie tak szybko jak się pojawiły. Teraz jest bardziej otwarcie, przyjaźnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale faktycznie brakuje ciekawych tematów, tzn. każdy patrzy przez pryzmat własnych zainteresowań, więc dla każdego co innego będzie ciekawe. Ale co do mnie to wydaje mi się, że kiedyś były tematy naprawdę ciekawsze niż ostatnio (po za kilkoma). Ja nie wcielam swoich pomysłów w życie bo moje tematy, mogą wydawać się kontrowersyjne, więc się powstrzymuję, choć kiedyś zakładałem i nie wielu odważyło się pisać. Ja osobiście lubię tematy filozoficzne np. czym jest życie (było już coś podobnego), czym jest dobro a czym zło, co to znaczy być normalnym (też było). Tego typu lubię, tylko przydało by się coś nowego, ma ktoś jakieś pomysły? Kobiety to raczej wolą takie przyziemne (po za indywidualistkami) więc raczej nie będą tego typu tematów zakładać. Choć była kiedyś tu taka dziewczyna co zakładała ciekawe tematy, z takich codziennych spraw potrafiła wywołać ciekawą dyskusję (nie pamiętam jej nicku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O mnie to nawet nikt się nie dowie jak odejdę z tego świata, nie ma abrakadabry to nie ma, pewnie wyzdrowiał czy poszedł na psychoterapię albo focha strzelił na forum i usunął konto, nikt mnie tu na tyle nie zna, żeby za mną rozpaczać, więc nie pogniewam się (chyba).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście lubię tematy filozoficzne np. czym jest życie (było już coś podobnego), czym jest dobro a czym zło, co to znaczy być normalnym (też było). Tego typu lubię, tylko przydało by się coś nowego, ma ktoś jakieś pomysły? Kobiety to raczej wolą takie przyziemne (po za indywidualistkami) więc raczej nie będą tego typu tematów zakładać.

 

Wyglada na to, ze kobiety mysla praktyczniej. Na takie nadziemne tematy, trzeba miec jakas konkretniejsza wiedze, bo z dyskusji przypadkowych ludzi nic nie wynika poza tym, ze kazdy ma swoje zdanie oparte na 'wydaje mi sie'. Moze sprobuj udzielac sie na forach filozoficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×