Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nietypowa Sprawa


qwerty34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mocno podejrzewam u siebie osobowość DDA i możliwe ze osobowość paranoiczna gdyż od dzieciństwa każdy problem jest przeze mnie bardzo mocno wyolbrzymiany .Ostatnio zmagam się z ogromnym stresem i paranoicznymi myślami ponieważ nieuważnie wysłałem facebookowi gdy poprosili mnie o weryfikacje autentyczności konta dwustronny czytelny skan dowodu osobistego i mocno obawiam się że zostanie on wykorzystany do wzięcia na mnie jakiś chwilówek , kredytów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam, mi np. potrafi się ni z tego ni z owego np przypomnieć że miałam gdzieś ksero dowodu i czy ono np. nie zostało w jakiejś książce którą oddałam do biblioteki albo nie wypadło mi w autobusie. Albo np. przypomina mi się, że kiedyś zamykałam konto w banku i zaczynam sobie wkręcać, że ktoś wcale go nie zamknął, a moje wypowiedzenie gdzieś się zgubiło i od 2 lat naliczają mi opłaty za prowadzenie i odsetki. Najgorsze jest to, że nie są to wcale jakieś mega abstrakcyjne i niemogące wydarzyć się w rzeczywistości sytuacje i tym bardziej kiedy mówi się o nich innym to oni biorą je za całkiem możliwe zamiast sprowadzić na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie tak zrobię .Mi już zaczęły się tworzyć scenariusze ze wiele osób skorzysta z tego skanu i weźmie np. po jednej chwilówce/szybkiej pożyczce a ja nie będę miał żadnej możliwości by tego spłacić/udowodnić że to nie jaj je wziąłem i zostanę bezdomnym :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem jeszcze z tym problemem u jakiegoś specjalisty i nie przyjmuje też leków jednak gdy czytam o cechach DDA 90% jeśli nie więcej pasuje do mnie. Co do osobowości paranoicznej mój tata zawsze ganił mnie za najmniejszą sprawę a ja często stresowałem się/bałem.Niekiedy zdarza mi się wpaść w furie i reagować na błahe sprawy agresywnie, krzyczeć,wszystko wyolbrzymiać.Dodam że od dziecka uspokaja mnie zabawa długopisami/ołówkami.Dziękuje serdecznie za słowa otuchy i wsparcia.Tak jak pisałem najczęściej rysuje najczarniejsze scenariusze jeśli mam jakiś problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, że wiesz, że przesadzasz z tymi czarnymi scenariuszami tylko pamiętaj, że tak jak pisałam - do niektórych nie od razu to dociera o co chodzi w problemie, wydaje im się że zawsze te obawy są w pełni zasadnie i nie rozumieją czym tak na prawdę dla nas jest to koloryzowanie skutków. Bo ludzie to sobie lubią tak gadać "o jezu, już myślałam, ze pójdę z torbami" a jak faktycznie ktoś ma takie paranoje to nie jest tylko takie tam sobie gadanie pod nosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym skanem dowodu to popadłem w dużą paranoje gdyż przez idiotyczne polskie prawo mając skan takiego dowodu pewnie są w stanie mi jakoś uprzykrzyć życie biorąc jakąś szybka pożyczkę/pożyczki a ja później będę to musiał spłacić bo nie udowodnię że to nie ja. I za jakiś rok znów ktoś weźmie pożyczki na mój koszt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwerty34, wysłałeś to do moderacji facebooka (dużej firmy), a nie do "afrykańskiego księcia", który Ci obiecał 5 mln dolarów (mój stryj był na dobrej drodze, żeby wejść w taki interes). Właściciele fb i tak robią na naszych danych majątek, więc chwilówek nie potrzebują. Gdy starasz się o pracę też nieraz składasz ksero dowodu, tu nie ma czego zgłaszać na policję, bo nie ma nawet przypuszczenia popełnienia przestępstwa.

Ja w tej samej sytuacji wysłałam zdjęcie starego paszportu, tylko żeby imię i nazwisko było, ważność dokumentu bez znaczenia.

 

Ale rozumiem, też mam czasem takie lęki, że czegoś nie dopilnowałam, że coś źle zrobiłam, że ktoś wykorzysta coś z przeszłości przeciwko mnie :mhm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwerty34, A to w ogóle pewne, że wyssałeś to do moderacji facebooka? z tego co wiem, dla różnej maści wyłudzaczy podszycie się pod jakąś stronę, banku czy portalu społecznościowego to pikuś i jeden z podstawowych stosowanych przez nich trików. Nie żebym Cię nakręcała, ale i taką opcję trzeba brać pod uwagę.

Swoją drogą, jakim prawem jakiś durny facebook żąda skanu dowodu? :shock: Nie mam tam co prawda konta, ale pierwsze słyszę o czymś takim i takie coś, to dla mnie tylko kolejne potwierdzenie słuszności trzymania się daleko od tego rodzaju "klimatów".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, a co ich to obchodzi, pod jaką nazwą, kto sobie konto zakłada? Ano obchodzi, bo trudno potem handlować samymi pseudonimami...

na temat weryfikacji przez wysłanie skanu dowodu, to się już w ogóle nie będę wypowiadać , bo co to za filozofia wysłać sfałszowany skan? :]

Ja to bym w ogóle podstawę prawną chciała zobaczyć, że oni mają prawo wymagać takich rzeczy od ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego, podstawa prawna jest taka, że oni są prywatną firmą, świadczą usługi w oparciu o umowę i regulamin, który każdy przeczytał, zrozumiał i zaakceptował ;)

 

Ja wysłałam zdjęcie starego paszportu, bo mi zależało, żeby mieć wejście na grupę szkoły, fanklubu, kursu tańca itd. Poza tym pomagam koledze prowadzić stronkę portalu o muzyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, a to bycie firmą prywatną gwarantuje niepodleganie prawu, że sobie wpiszę w regulaminie, że np. jak ktoś mi nie spłaci pożyczki w terminie, to tym samym, wyraża zgodę na to, żeby uciąć mu łeb, a cały jego majątek stał się moją własnością? ciekawe.. :roll::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ogólnie wściekły,zlękniony a w mojej głowie kotłuja sie chore mysli,obwiniam sie po co nieuwaznie wysłałem im te skany.Boje sie ze któregoś dnia mimo zastrzeżenia dowodu do mojego domu przyjdzie komornik i windykatorzy i powiedza ze mam kilkanascie chwilówek do spłaty.Co chwile myśle że moje życie sie już skonczyło i nigdy nie bedzie normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, a to bycie firmą prywatną gwarantuje niepodleganie prawu, że sobie wpiszę w regulaminie, że np. jak ktoś mi nie spłaci pożyczki w terminie, to tym samym, wyraża zgodę na to, żeby uciąć mu łeb, a cały jego majątek stał się moją własnością? ciekawe.. :roll::mrgreen:

Para-banki mniej więcej tak właśnie działają 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie najbardziej obawiam się tych parabanków bo co jesli kilkanaście osób użyje mojego skanu i pozaciąga pożyczki a ja nie będe w stanie udowodnić że to nie ja je brałem i zostane na totalnym dnie.Ja chce normalnie żyć a nie drżeć codziennie ze strachu odobrobyt. Ehhh co ja najlepszego zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, serio uważasz, że prawo w pewnych wypadkach (o ile się na to zgodzę) pozwala na to, że można mnie zabić ? To kto chętny do wykonania takiego zlecenia? :P

Owszem, moim zdaniem tak powinno być, że jeśli ja się zgadzam na zabicie mnie, to to powinno być legalne. Niestety tak nie jest i nawet parabanki podlegają prawnym ograniczeniom, choćby ustawie o kasach oszczędnościowych.

A te rzekome kredyty na dowód czy skan dowodu( nie wiem ile w tym prawdy), to już w ogóle jakiś absurd, jeśli to miałaby być prawda. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ego jak dla mnie również to jest chore i powinno zostać ukrócone jeśli istnieje taki proceder. Pożyczkobiorcy powinni być dokładnie weryfikowani bo jak kogoś wrobią to problem ma wiele osób bank/parabank bo wrobiony nie chce oddać pieniędzy, dochodzi swoich praw.Jak i sam wrobiony ma wiele nieprzyjemności i nerw zszarganych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwerty34, najgorsze jest że w takich sytuacjach, to wrobiony ma potem najbardziej przejebane i musi udowadniać, że to nie on wyraził zgodę na kredyt, tylko ktoś kto posłużył się jego danymi. A samej firmie pożyczkowej to przecież to lotto od kogo ona ściąga, byleby mieć pretekst i się nachapać. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×