Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica - początek


johny777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W końcu i mnie chyba dopadła nerwica. Moje objawy to przede wszystkim ból brzucha. Dodatkowo czasem nudności lub uścisk w gardle lub słabe lęki oraz mocna zgaga. Robiłem podstawowe badania, ale wszystko jest OK. Chcę jeszcze zrobić badania na poziom serotoniny w surowicy oraz na grzyba Chlamydie. Od kiedy wymieniłem okna na plastikowe, na jesień pojawia się na ścianach dużo pleśni. Oczywiście walczę z tym, ale może coś od tego załapałem. Byłem też u psychiatry, przypisał mi sympramol. Ale nie postawił żadnej diagnozy. Na razie boję się brać ten lek, gdyż jest z rodziny trójpierścieniowców i boję się jego efektów ubocznych. Dlatego na początku próbuje sobie pomóc ziołami. Biorę valesud, ale w Internecie wygrzebałem inne zioło – arktyczny korzeń. Dużo osób się o nim pozytywnie wypowiada. Więc go wypróbuje.Jeśli to nie pomoże no to wtedy zostaje lek od psychiatry. I tu mam pytanie – czy ten lek ma faktycznie dużo efektów ubocznych, czy jest dobry?.A może jest inny lek o podobnym działaniu, ale z mniejszymi skutkami ubocznymi?.Proszę o radę.

Dodam, że szybko też chcę rozpocząć psychoterapię.

I ostatnie pytanie, czy na ten ból brzucha pomoże mi nospa lub bioprazol?.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W końcu i mnie chyba dopadła nerwica. Moje objawy to przede wszystkim ból brzucha. Dodatkowo czasem nudności lub uścisk w gardle lub słabe lęki oraz mocna zgaga. Robiłem podstawowe badania, ale wszystko jest OK. Chcę jeszcze zrobić badania na poziom serotoniny w surowicy oraz na grzyba Chlamydie. Od kiedy wymieniłem okna na plastikowe, na jesień pojawia się na ścianach dużo pleśni. Oczywiście walczę z tym, ale może coś od tego załapałem. Byłem też u psychiatry, przypisał mi sympramol. Ale nie postawił żadnej diagnozy. Na razie boję się brać ten lek, gdyż jest z rodziny trójpierścieniowców i boję się jego efektów ubocznych. Dlatego na początku próbuje sobie pomóc ziołami. Biorę valesud, ale w Internecie wygrzebałem inne zioło – arktyczny korzeń. Dużo osób się o nim pozytywnie wypowiada. Więc go wypróbuje.Jeśli to nie pomoże no to wtedy zostaje lek od psychiatry. I tu mam pytanie – czy ten lek ma faktycznie dużo efektów ubocznych, czy jest dobry?.A może jest inny lek o podobnym działaniu, ale z mniejszymi skutkami ubocznymi?.Proszę o radę.

Dodam, że szybko też chcę rozpocząć psychoterapię.

I ostatnie pytanie, czy na ten ból brzucha pomoże mi nospa lub bioprazol?.

Pozdrawiam

 

Zaczniemy od końca :) co ci da nospa ??? Rozluźni mięśnie brzucha , wiec jeśli masz zaciśnięte żołądek, skurcze etc. To powinno pomóc. Bioprazol to jak kojarzę to inhibitor pompy protonowej czyli mniej kwasu solnego w żołądku. Wg. Medycyny konwencjonalnej tak się liczy refluks i zgage wg. Medycyny alternatywnej refluks i zgaga to złe pH żołądka , za bardzo zasadowe. A wg. mnie to masz pójść zrobić badania -pełna morfologia, najlepiej gastroskopie ( wykluczy choroby organiczne i udowodni ci ze fizycznie ok, tylko mózg płata figle ).

Psychoterapia działa wolniej niż pigułki, ale trwałej. Dobry psycholog działa cuda, potrafi nic nie mówić przez długi czas po czym żąda ci pytanie, które wywroci twój światopogląd na sprawy zdrowotne. Kilka takich akcji i zaczynasz inaczej patrzeć na te sprawy. Zobacz Ty na razie jesteś przestraszony, nie wiesz co robić, co ci jest. Gonitwa myśli po głowie - stary prosta droga do naprawdę ostrej nerwicy. Spokojnie i rzeczowo podejdź do sprawy , poza tym zajmij czymś myśli. Jak to mówią psychiatrzy - masz mieć poukładane i zajęte wszystkie szuflady w głowie, jak masz bałagan i pustkę dajesz przestrzeń dla przyjaciół nerwicy, depresji, itd.

sympramol brałem 2 dni - czułem lekkie działanie rozluźniajace i tyle. O plusach czy mińusach nie wypowiadam się bo nie mam z tym lekiem doświadczenia. Pamiętaj jednak ze po coś te leki są , a idziesz do psychiatry który jest specjalistą od nerwicy. Wiem ze psychiatra psychiatrze nierówny ale sam się nie wyleczysz. Leki ziołowe - dobre są dla tych co w nie wierzą :) chociaż ostatnio w aptece facet mi dał DO NA USPKOJENIE - 1 dziennie i szczerze ??? Działa 4 h, a powinien cały dzień. Szczerze jeżeli weźmiesz ziołowy lek i twoje objawy mina to sam sobie odpowiedz czy to nerwica:)

Ogólnie rzecz biorąc nie panikuj, nie nakręca się, zajmij swoje mysli czymś żeby nie biegaly luzem po twojej głowie. Www.szaffer.pl napisał kiedyś ze u zdrowego człowieka myśli idą leśna ścieżka, u człowieka z nerwica 5 pasowało autostrada po której biegają jak chcą.

na koniec - przeszedłem nerwice lękowa 4 lata temu, główny objaw BRZUCH. Tak się nakręcilem, że straciłem dużo kasy i zaliczyłem bardzo dużo lekarzy i badań. Wszyscy mówili nadwrażliwość żołądka, badania nic nie wykazały. Byłem nawet u lekarza medycyny

, który leczy ziołami. Pomogły ale to była końcówka juz mojej choroby. Tak więc główna rolę odegrał dobry psychiatra i psycholog. Psychiatra w Polsce to temat tabu , a to dziwne skoro 70% polaków ma zaburzenia lękowe. To jest taki sam lekarz jak rodzinny tylko zajmuje się nasza psychika. Na koniec powiem jeszcze jedno - znowu zaczął mnie bolec brzuch, 2 dni miałem takie ze objawy nakręcił się same. Stop dzisiaj idę do lekarza, robię gastroskopie, pójdę pogadam z psychologiem. Trzeba podejść do tego rzeczowo i konsekwentnie. Życzę zdrowia :)

 

P.s. na forum poczytaj sobie moja historie sprzed kilku lat i nie daj się tak jak ja wtedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W końcu i mnie chyba dopadła nerwica. Moje objawy to przede wszystkim ból brzucha. Dodatkowo czasem nudności lub uścisk w gardle lub słabe lęki oraz mocna zgaga. Robiłem podstawowe badania, ale wszystko jest OK. Chcę jeszcze zrobić badania na poziom serotoniny w surowicy oraz na grzyba Chlamydie. Od kiedy wymieniłem okna na plastikowe, na jesień pojawia się na ścianach dużo pleśni. Oczywiście walczę z tym, ale może coś od tego załapałem. Byłem też u psychiatry, przypisał mi sympramol. Ale nie postawił żadnej diagnozy. Na razie boję się brać ten lek, gdyż jest z rodziny trójpierścieniowców i boję się jego efektów ubocznych. Dlatego na początku próbuje sobie pomóc ziołami. Biorę valesud, ale w Internecie wygrzebałem inne zioło – arktyczny korzeń. Dużo osób się o nim pozytywnie wypowiada. Więc go wypróbuje.Jeśli to nie pomoże no to wtedy zostaje lek od psychiatry. I tu mam pytanie – czy ten lek ma faktycznie dużo efektów ubocznych, czy jest dobry?.A może jest inny lek o podobnym działaniu, ale z mniejszymi skutkami ubocznymi?.Proszę o radę.

Dodam, że szybko też chcę rozpocząć psychoterapię.

I ostatnie pytanie, czy na ten ból brzucha pomoże mi nospa lub bioprazol?.

Pozdrawiam

 

Zaczniemy od końca :) co ci da nospa ??? Rozluźni mięśnie brzucha , wiec jeśli masz zaciśnięte żołądek, skurcze etc. To powinno pomóc. Bioprazol to jak kojarzę to inhibitor pompy protonowej czyli mniej kwasu solnego w żołądku. Wg. Medycyny konwencjonalnej tak się liczy refluks i zgage wg. Medycyny alternatywnej refluks i zgaga to złe pH żołądka , za bardzo zasadowe. A wg. mnie to masz pójść zrobić badania -pełna morfologia, najlepiej gastroskopie ( wykluczy choroby organiczne i udowodni ci ze fizycznie ok, tylko mózg płata figle ).

Psychoterapia działa wolniej niż pigułki, ale trwałej. Dobry psycholog działa cuda, potrafi nic nie mówić przez długi czas po czym żąda ci pytanie, które wywroci twój światopogląd na sprawy zdrowotne. Kilka takich akcji i zaczynasz inaczej patrzeć na te sprawy. Zobacz Ty na razie jesteś przestraszony, nie wiesz co robić, co ci jest. Gonitwa myśli po głowie - stary prosta droga do naprawdę ostrej nerwicy. Spokojnie i rzeczowo podejdź do sprawy , poza tym zajmij czymś myśli. Jak to mówią psychiatrzy - masz mieć poukładane i zajęte wszystkie szuflady w głowie, jak masz bałagan i pustkę dajesz przestrzeń dla przyjaciół nerwicy, depresji, itd.

sympramol brałem 2 dni - czułem lekkie działanie rozluźniajace i tyle. O plusach czy mińusach nie wypowiadam się bo nie mam z tym lekiem doświadczenia. Pamiętaj jednak ze po coś te leki są , a idziesz do psychiatry który jest specjalistą od nerwicy. Wiem ze psychiatra psychiatrze nierówny ale sam się nie wyleczysz.

Leki ziołowe - dobre są dla tych co w nie wierzą :) chociaż ostatnio w aptece facet mi dał DO NA USPKOJENIE - 1 dziennie i szczerze ??? Działa 4 h, a powinien cały dzień. Szczerze jeżeli weźmiesz ziołowy lek i twoje objawy mina to sam sobie odpowiedz czy to nerwica:)

Ogólnie rzecz biorąc nie panikuj, nie nakręca się, zajmij swoje mysli czymś żeby nie biegaly luzem po twojej głowie. http://Www.szaffer.pl napisał kiedyś ze u zdrowego człowieka myśli idą leśna ścieżka, u człowieka z nerwica 5 pasowało autostrada po której biegają jak chcą.

na koniec - przeszedłem nerwice lękowa 4 lata temu, główny objaw BRZUCH. Tak się nakręcilem, że straciłem dużo kasy i zaliczyłem bardzo dużo lekarzy i badań. Wszyscy mówili nadwrażliwość żołądka, badania nic nie wykazały. Byłem nawet u lekarza medycyny

, który leczy ziołami. Pomogły ale to była końcówka juz mojej choroby. Tak więc główna rolę odegrał dobry psychiatra i psycholog. Psychiatra w Polsce to temat tabu , a to dziwne skoro 70% polaków ma zaburzenia lękowe. To jest taki sam lekarz jak rodzinny tylko zajmuje się nasza psychika. Na koniec powiem jeszcze jedno - znowu zaczął mnie bolec brzuch, 2 dni miałem takie ze objawy nakręcił się same. Stop dzisiaj idę do lekarza, robię gastroskopie, pójdę pogadam z psychologiem. Trzeba podejść do tego rzeczowo i konsekwentnie. Życzę zdrowia :)

 

P.s. na forum poczytaj sobie moja historie sprzed kilku lat i nie daj się tak jak ja wtedy

 

Szanowni Państwo,

 

NO-SPA jest przeznaczona do stosowania na różne bóle brzucha. Znajduje zastosowanie w następujących schorzeniach:

•Stany skurczowe mięśni gładkich związane z chorobami dróg żółciowych: kamica dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie okołopęcherzykowe, zapalenie przewodów żółciowych, zapalenie brodawki Vatera.

•Stany skurczowe mięśni gładkich dróg moczowych: kamica nerkowa, kamica moczowodowa, zapalenie miedniczek nerkowych, zapalenie pęcherza moczowego, bolesne parcie na mocz.

 

Jako leczenie wspomagające może zostać użyta bezpiecznie i z pożądanym skutkiem:

•W stanach skurczowych mięśni gładkich przewodu pokarmowego: chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu żołądka, zapaleniu jelit, zapaleniu okrężnicy, stanach skurczowych wpustu i odźwiernika żołądka, zespole drażliwego jelita grubego, zaparciach na tle spastycznym i wzdęciach jelit, zapaleniu trzustki.

•W schorzeniach ginekologicznych: bolesnym miesiączkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja sytuacja na dzisiaj jest następująca:

- bóle brzucha-- zacząłem brać bioprazol, po trzech czterech dniach ból przeszedł. Natomiast co jakiś czas mam lekkie mdłości lub jakby to nazwać napięcie emocjonalne lub uścisk w gardle. Mam również duży apetyt, a moja waga przekroczyła już 130kg.

- sen -- tutaj mam problemy. Każdej nocy się budzę, ale zaraz zasypiam. Ale sen już jest płytki. Dzisiaj zaczynam brać FORSEN

-lekarze -- byłem u dwóch psychiatrów. Jeden zapisał mi Escitil 10, drugi Asertin 50. Mój wybór to Asertin , ale tak się boję je zacząć brać. Bardzo się boję skutków ubocznych. i że jak zacznę je to już z tego nie wyjdę. Mam też ciężką pracę, za każdą nieobecność kasują mi dużo z wypłaty.

28 stycznia mam wizytę u psychoterapeuty. Zobaczymy co powie.

Jeszcze tyle rzeczy chciałem zrobić w życiu, ale widzę że chyba mi się nie uda. Zresztą nigdy w życiu nie miałem szczęścia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×