Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy dostanę się do psychologa z błahymi problemami?


Minonas

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chciałbym się was zapytać, czy uda mi się dostać skierowanie do psychologa NFZ i ewentualnie jakąś dłuższą pomoc/terapię zgłaszając tylko problemy typu lekka depresja, poczucie braku sensu życia, zaburzenia snu, brak chęci i motywacji do pracy i nauki? Problemy te pojawiają się epizodycznie na kilka miesięcy od 2 lat.

 

Nie są to jedyne problemy jakie mam, ale na pewno te które sprawiają mi największe cierpienie i zabierają energię życiową. Mam też problemy które chcę poruszyć gdy skonfrontuje pierw mój główny problem czyli brak chęci do czegokolwiek, poczucie braku celu w życiu. Czy z takim czymś wyślą mnie do psychologa w Polsce czy raczej wyśmieją?

 

Inne problemy które chcę poruszyć w przyszłości to kilka chorób somatycznych na tle nerwowym, uzależnienie od gier (w tej chwili stłumione), brak prawdziwych przyjaciół i duża ilość ludzi którzy mnie nie lubią, nieśmiałość mimo normalnego wyglądu i kilku innych o których nie śmiem nikomu powiedzieć oprócz psychologowi.

 

Jestem ze Szczecina i mam 20 lat, orientuje się ktoś jak tutaj wygląda umawianie się do psychologa bo czytałem, że w różnych miastach jest inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dostaniesz się do psychologa, Twoje problemy nie są takie błahe. Tylko najpierw musisz zapisać się do psychiatry bo on wystawia takie skierowania. Opowiesz pokrótce o swoich problemach dla psychiatry i powiesz, że chcesz skierowanie do psychologa. Nie będzie żadnego problemu, nie masz co się martwić. Życzę Ci wszystkiego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Twoją pomoc omakk. Myślałem, że to rodzinna do psychologa wysyła ale teraz wiem lepiej. Do psychiatry zapisuję się po prostu dzwoniąc do przychodni psychiatrycznej NFZ i umawiając termin czy też potrzeba mieć jakieś skierowanie? To nie wiąże się z żadnymi kosztami prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minonas, Nie wiem czy lekarz rodzinny może wystawić skierowanie do psychologa, być może tak. Ja takie skierowanie dostałem od psychiatry bo wstydziłem się iść do lekarza rodzinnego z takimi problemami. Do psychiatry możesz zapisać się telefonicznie, nie potrzeba żadnego skierowania. Wszystko jest darmowe na koszt NFZ jeżeli masz ubezpieczenie zdrowotne (uczysz się, studiujesz, pracujesz lub jesteś zarejestrowany w UP jako osoba bezrobotna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej napisał, że potrzeba skierowania więc chyba nie odbędzie się bez skierowania. Mam jednak problem bo trochę boję się zadzwonić i powiedzieć, że przychodzę tylko po skierowanie i nic innego od niego nie chcę. Czy muszę mówić przez telefon przy zapisie dlaczego idę do psychiatry? Jak to zrobić jak już będę w przychodni z nim rozmawiał? Moja mama straszy mnie, że jak pójdę już do niego to od razu przepisze mi na siłę jakieś tabletki które będę musiał łykać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin2013, Do psychologa na NFZ potrzebne jest skierowanie.

 

Minonas, Twój pracodawca nie będzie wiedział, że leczysz się psychiatrycznie. Nikt do Twoich papierów nie będzie miał dostępu z wyjątkiem lekarza. No chyba, że kiedyś popełnisz jakieś przestępstwo to wtedy policja może uzyskać do nich dostęp. Psychotropów nie musisz brać jak nie chcesz. Mój psychiatra myśli, że ja dalej biorę leki, a ja już wszystko odstawiłem. Zależy mi tylko na receptach na benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minonas, Dzwonisz do rejestracji i się umawiasz na wizytę, bez opowiadania historii swojego życia. ;) A z kolei na wizycie mówisz wszystko to, co tu przedstawiłeś, nie podkreślając jakie to masz błahe problemy ( bo nie są).

Siłą Ci leków lekarz nie wepchnie do gardła, ty zadecydujesz, czy chcesz je brać.

Nikt nie ma dostępu do Twoich papierów medycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że będę musiał się leczyć zarówno u psychologa jak i u psychoterapeuty?

jesli faktycznie zalezy ci na terapii to lepiej od razu wybierz sie do psychoterapeuty bo tylko on jest uprawniony taka prowadzic

no chyba ze rzeczywiscie twoje problemy sa az takie blahe i styknie ci zwykla konsultacja psychologiczna (w co watpie) bo tym wlasnie zajmuja sie psycholodzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×