Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie nada się atarax na lęki?bo mam całe opakowanie 10 mg.Mam jakieś lęki w stresujących sytuacjach lub gdy napięcie wzrasta jak coś załatwiam lub się spieszę i tempo stres emocje i kur...a lęk który jest chyba nawet spory bo pocę się pod pachami może być zimno a ja jestem normalnie zagrzany w środku i całe te ciepło wychodzi na wierzch czuje się jak na zjezdzie po fecie doradzcie coś z tą hydroxyzyną lub coś innego pozdro :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie nada się atarax na lęki?bo mam całe opakowanie 10 mg.Mam jakieś lęki w stresujących sytuacjach lub gdy napięcie wzrasta jak coś załatwiam lub się spieszę i tempo stres emocje i kur...a lęk który jest chyba nawet spory bo pocę się pod pachami może być zimno a ja jestem normalnie zagrzany w środku i całe te ciepło wychodzi na wierzch czuje się jak na zjezdzie po fecie doradzcie coś z tą hydroxyzyną lub coś innego pozdro :smile:

 

mozesz brac spokojnie najpierw wez sobie pół na póbe jezeli nigdy nie brales takich leków

 

 

OSTATNIO MAM WRAŻENIE ŻE NA TYM FORUM JUŻ NIKOGO NIE MA!!!! :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę od października na sen hydro. widzę, że rośnie tolerancja, przedtem 3,5 roku więc bardzo długo brałam mirtazapinę, ale nie lubiłam tego leku przez to, że powodował zamułę poważną do południa. a na hydro ta zamuła jest o wiele mniejsza. i do tego ma działanie przeciwlękowe trochę.

 

tylko że biorę już 30 mg na sen. zaczynałam od 5 mg :P do jakiej dawki można dojść nasennej?

w ulotce jest że 100 mg max ale w dawkach 2-3 podzielonych. więc nie chciałabym brać za dużo naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 30 dniach odstawiłem xanax,i dorażnie mi zapisano

 

atarax(w razie ataków lub bezsenności) Macie jakieś doświadczenia z tym lekiem lub pochodnymi ? Głównym składnikiem tegu leku

 

jest hydroksyzyna więc jest spoko bo nie uzależnia :)

Ja też mam Atarax 25 mg doraźnie, wzięłam kilka razy, zasypiałam dość szybko, ale na drugi dzień był horror, chodziłam jak w półśnie, nie potrafiłam ogarnąć co się do mnie mówi i generalnie miałam totalny chaos myślowy w głowie, nie wiedziałam co się dzieje. Ale dzisiaj dałam mu drugą szansę. Może będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakiś czas temu pisałem na forum zaburzeni odnośnie moich zaburzeń nerwicowych i lękowych. (http://www.zaburzeni.pl/moj-przypadek-t10052.html)

Otóż do Polski wróciłem wcześniej niż zamierzałem aby zacząć się leczyć.

Zebralem się w sobie aby pójść do lekarza rodzinnego, opowiedziałem wszystko co się ze mną działo i pani doktor od razu zrobiła mi EKG.

Serce waliło mi jak młot, oczywiście panikowałem. Po czym pani doktor odczytała ekg mówiąc że nie ma tam arytmii tylko że szybko mi biło.

Osłuchała mnie, powiedziała że jestem bardzo zdenerwowany i że ona podejrzewa depresję z nerwicą.

Dała mi skierowanie na badania krwi, wykonałem je po jakimś czasie i wszystko wyszło OK- typu potas, morfologia, tsh i ft4. Nie było tam ob ani białka C no ale widocznie nie bylo takiej potrzeby.

Kazała iść do psychiatry.

Najpierw poszedłem do psychoterapeutki , która po rozmowie ze mną stwierdziła depresję i zaburzenia lękowe. Powiedziała, że jest to do wyleczenia ale nie bez leków więc muszę iść do psychiatry najpierw. Więc poszedłem i dostałem hydroksyzynę 10mg rano i wieczorem oraz arketis 0,2mg tylko rano. I tak przez 2 miesiące a potem do kontroli. Co 10 dni mam chodzic do psychoterapeutki aby leczenie było 2 torowe.

Problem mam jeden. Od miesiąca piję neospasminę, która chyba delikatnie mi pomaga. Lekarz psychiatra trochę wyśmiał ją mówiąc że to jest dla dzieci.

Boję się jednocześnie zacząć brać hydroksyzynę i arketis, bo naczytałem się mega dużo na temat skutków ubocznych. Nadal mam lęk że coś z moim sercem może być nie tak, na echo serca boje się iść bo wiem że serce to mi chyba wyskoczy z piersi.

Powiedzcie mi czy hydroksyzyna jest bezpiecznym lekiem, czy nic mi po niej nie będzie - jest tyle skutków ubocznych wymienionych na ulotce że masakra.

Wiem, że muszę zacząć sie leczyć bo samo mi nie przejdzie ale lęk przed lekarstwami jest dość silny u mnie. Mam obawy co do działania, czy nie wpływa na rytm serca, czy nie stanie się coś. Jestem alergikiem i przez cale dzieciństwo zażywałem leki typu alertec, zyrtec na alergię i nigdy nie wywoływały u mnie senności.

Najbardziej martwię się o te skutki uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do alergii to leczony byłem od 4 roku życia,tabletkami i odczulaniem ale jest jeden problem a raczej plus- nigdy nie czytałem wcześniej ulotek :) Dlatego nawet nie wiem co zawiera zyrtec, allertec czy inne tabletki.

Dostałem arketis, najpierw mam brać pół tabletki dziennie przez 5 dni a 7 dnia mam dołożyć do tego drugą połówkę. Lekarka mówiła że mog,a wystąpić nudności, spadek libido - ale czym są te skutki uboczne w porównaniu z tym co dzieje się z człowiekiem który ma nerwice czy depresję.

Tak sobie cały czas tłumaczę.

Chciałem tylko zapytać o opinie osób które zażywały hydroksyzyne czy jest to lek bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że chociaż konsultowałeś się z lekarzem, jeśli nie czytałeś ulotek. Każda głupia reklama o tym trąbi.

 

Wiem, że muszę zacząć sie leczyć bo samo mi nie przejdzie ale lęk przed lekarstwami jest dość silny u mnie. Mam obawy co do działania, czy nie wpływa na rytm serca, czy nie stanie się coś.
Lekarka mówiła że mog,a wystąpić nudności, spadek libido - ale czym są te skutki uboczne w porównaniu z tym co dzieje się z człowiekiem który ma nerwice czy depresję.

 

Chłopie, najpierw to Ty nabierz jakiejś inteligencji. Bo z takim podejściem to nawet truciznę zjesz jeśli ktoś Cię zapewni że będziesz miał jedynie nudności czy spadek libido. Ale to takie typowe skutki występujące bardzo często. O reszcie nie wspomnę. Jesteś w błędnym kole. Pozdrawiam :szukam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty czytasz ze zrozumieniem ? :)

Przez lata byłem leczony na alergię odczulany - skutecznie bo nie mam już w tej chwili problemów z alergią.

Po drugie nie czytałem ulotek z leków antyalergicznych bo zaufałam lekarzowi który znał mnie od kiedy skończyłem 4 lata, a tv raczej nie oglądam bo ogłupia :)

Po trzecie dostałem receptę ale leków jeszcze nie wziąłem bo ślepo nie zaufałem psychiatrze zwłaszcza kiedy w internecie tyle można przeczytać.

Zadałem sobie trochę trudu i poszedłem do drugiego specjalisty który potwierdził słowa pierwszego i kazał nie czytać tego co wypisują ludzie którzy mieli wszystkie możliwe skutki uboczne.

Na tym forum zapytałem o hydroksyzynę bo mam taki a nie inny rodzaj nerwicy i denerwuje się przed zażywaniem leków których nie znam.

Co ma do tego inteligencja ? W jaki zatem sposób ludzie leczą się i wychodzą z depresji ?

Nietrudno jest przestraszyć kogoś ilością skutków ubocznych nawet jeśli one w ogóle nie wystąpią a producent musi w ulotkę wpisać wszystko co jest możliwe aby uniknąć późniejszych pozwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie działa głównie nasennie. Przeciwlękowo bardzo słabo. Biorę 25mg. Kiedyś próbowałem brać chyba nawet 150mg na fobie społeczną, gdy wychodziłem na zajęcia - z marnym skutkiem. Jedynie byłem strasznie senny, zamulony, nie mogłem się skupić, a i tak byłem bardzo zblokowany, spięty, przestraszony. Nie ma w ogóle porównania do alprazolamu, na którym często czułem się w miarę wyluzowany i skłonny nawet do rozmów z innymi ludźmi, a przy tym prawie w ogóle nie byłem senny i i mogłem się skupić. U mnie hydroksyzyna nadaje się jedynie na lęk uogólniony jako tako, aby przetrwać (przespać :D) najgorsze chwile.

MAREK XYZ A Ty jakie dawki hydroksyzyny brałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od organizmu...Na mnie Hydro działa już w dawce 10 mg co wydawałoby się śmieszne(może dlatego,że biorę bardzo rzadko).Delikatnie uspakaja,nieznacznie(ale odczuwalnie) działa przeciwlękowo. Ogólnie dobra rzecz dla ludzi ,którzy boją się benzo itp a chcą mieć coś, co w razie czego przyniesie im ulgę.W cięższych przypadkach raczej mało skuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest osobny wątek dotyczący tego leku, ale wspomnę tu, że osobom, na które nie działa Hydroksyzyna, polecam spróbować Propranolol. Bezskutecznie stosowałam Hydroksyzynę, aż w końcu odkryłam zalety tego leku. U mnie blokuje nie tylko lęk, ale większość objawów somatycznych. Niektórzy niezaburzeni stosują go przed prezentacjami publicznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×