Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli pomaga ci Hydro to nawet nie bierz się za xanax bo po co...

Popieram, hydro jest o wiele bezpieczniejsze i jeśli Ci pomaga, to nie rzucaj się na xanax, ponieważ uzależnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apek, mnie usypia dosyć dobrze.

 

W jakich dawkach? Nie pamiętam za bardzo ile brałem, ale coś chyba po 50-100mg i nic nie czułem. Na pewno w szpitalu 25mg na sen dostałem i usnąłem dopiero po 3 w nocy, jakieś 3 godziny od wzięcia piguły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to hydroxyzyna jedynie na katar się nadaje :lol:

 

 

U mnie akurat odwrotnie. Od kiedy ją stosuję non stop zaciągam kinolem. Ewentualnie może być to jeszcze efekt abstynencji alkoholowej.

Jem tak:

 

15mg-15mg-50mg

 

Możesz mieć polipy w nosie. To paskudne schorzenie. Właśnie się wtedy ma non stop katar.

 

Hydroksyzyna może, ale nie musi pomóc.

 

Może zmień dawkowanie. Ja pojedynczej dawki 25mg nawet nie odczuwam. W sumie nie mam ochoty na testowanie tego leku za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten lek jest dobry na schizofrenie?

 

hejka :papa:

 

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, gdyż nie mam schizofreni, ale skoro ten lek działa uspokajająco i wyciszająco, to uważam, że Tobie również powinien pomóc.

A powiedz mi jakie masz w ogóle objawy?

Ja biorę go w tej chwili, gdyż zeszłam z ssri i mam spore doły (chyba depresja), wizytę u nowego lekarza mam dopiero we wtorek i cóż, człowiek musi się jakoś wspomóc :time: u poprzedniej Pani dr leczyłam się 11 lat i tak mi pomogła, że tylko coraz to nowsze leki dawała :bezradny:

 

-- 12 kwi 2018, 12:23 --

 

Apek, mnie usypia dosyć dobrze.

 

W jakich dawkach? Nie pamiętam za bardzo ile brałem, ale coś chyba po 50-100mg i nic nie czułem. Na pewno w szpitalu 25mg na sen dostałem i usnąłem dopiero po 3 w nocy, jakieś 3 godziny od wzięcia piguły.

 

Ja mam w domu tabletki po 10 mg. Na ataki paniki nic nie dają, muszę wtedy wziąć 2 x 10mg i jest ok. Ale już na uczucie porządnego doła spokojnie 10 daje rade.

Wszystko zależy chyba od organizmu. Ja też znam osoby, którym 50 mg nic nie daje, a ja po 25 czułam się fatalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2018 o 13:00, ozesek napisał:

 

hejka :papa:

 

Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, gdyż nie mam schizofreni, ale skoro ten lek działa uspokajająco i wyciszająco, to uważam, że Tobie również powinien pomóc.

A powiedz mi jakie masz w ogóle objawy?

Ja biorę go w tej chwili, gdyż zeszłam z ssri i mam spore doły (chyba depresja), wizytę u nowego lekarza mam dopiero we wtorek i cóż, człowiek musi się jakoś wspomóc :time: u poprzedniej Pani dr leczyłam się 11 lat i tak mi pomogła, że tylko coraz to nowsze leki dawała :bezradny:

 

-- 12 kwi 2018, 12:23 --

 

 

Ja mam w domu tabletki po 10 mg. Na ataki paniki nic nie dają, muszę wtedy wziąć 2 x 10mg i jest ok. Ale już na uczucie porządnego doła spokojnie 10 daje rade.

Wszystko zależy chyba od organizmu. Ja też znam osoby, którym 50 mg nic nie daje, a ja po 25 czułam się fatalnie.

Teraz dopiero zauważyłem że napisałeś

Moje objawy to urojenia, obniżony nastrój, manie, pobudzenie, Choruje na schizofrenie prostą

Biorę 150-200 mg hydroksyzyny naraz ;/ trochę za dużo, do tego benzo, muszę ograniczyć to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Carica Milica napisał:

@Mbleble1990, jaką masz efkę, skoro bierzesz tyle leków? oO

Efkę czyli diagnozę? ;) nie kumam, ale jeśli o to chodzi to schizofrenia prosta. Chyba, że chodzi Ci efkę jako coś pobudzającego jak bupropion czy efedryna, to biorę 300 mg, brałem już 459 mg nawet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Carica Milica napisał:

@Mbleble1990, jaką masz efkę, skoro bierzesz tyle leków? oO

No okej to dobrze myślałem, ogólnie problemem są tzw negatywne objawy, chociaż pozytywne typu urojenia też mam ;/ leki nie działają na nic u mnie, ale jakoś się trzymam, ostatni dni mam stany pobudzenia z urojeniami ksobnymi, obniżonym nastrojem. Mówię sobie zawsze będzie co będzie, po co się przejmować jak i tak będzie co będzie, taka obojętność mi pomaga ;) pozdrawiam, bo z tego co widzę też masz ciężko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy na kogoś hydroksyzyna zadziałała jednak w sposób odwrotny? Wczoraj dostałam ataku z którym wiedziałam, że sobie nie poradzę. Zazylam hydro 10mg. Po 20 min dostałam strasznych kolatan serca, wysokie ciśnienie, czułam jakbym się miała udusić i jak zaciska mi się gardło. Do tego straszna suchość w ustach. Nie obyło się bez pogotowia. Jestem w szpitalu na badaniach. Przeszło dopiero po ok 2h. Ja już nie wiem, czy to był tak silny atak czy co😔 ekg i badania krwi narazie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2019 o 12:00, BlackAngel napisał:

Witajcie. Czy na kogoś hydroksyzyna zadziałała jednak w sposób odwrotny? Wczoraj dostałam ataku z którym wiedziałam, że sobie nie poradzę. Zazylam hydro 10mg. Po 20 min dostałam strasznych kolatan serca, wysokie ciśnienie, czułam jakbym się miała udusić i jak zaciska mi się gardło. Do tego straszna suchość w ustach. Nie obyło się bez pogotowia. Jestem w szpitalu na badaniach. Przeszło dopiero po ok 2h. Ja już nie wiem, czy to był tak silny atak czy co😔 ekg i badania krwi narazie ok.

NIE WIERZĘ! Myślałam że jestem jedyną osobą, na którą hydroxyzyna działa na odwrót. Z tym że u mnie doszła jeszcze agresja. 2 razy, jak wziełam hydroxyzynę (częstotliwość brania była różna, miała być doraźnym lekiem), miałam kołatanie serca, gorąco, panika i wściekłość. Te uczucia były nie do opanowania. Do dzisiaj od kilku lat jej nie biorę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie hydro działa bardzo nasennie, brałem ją codziennie na noc w postaci syropu przez ostatnie 2 miesiące w małych dawkach, ale pod koniec zauważyłem, że następnego dnia jestem bardzo otępiały, ograniczony myślowo i taki trochę nieobecny, najwyraźniej organizm coraz trudniej ją przetwarzał i mimo małych dawek pozostawała w nim jeszcze do następnego dnia.

Od 4 dni jej nie biorę, to przypałętała się kompletna bezsenność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Novocaine napisał:

NIE WIERZĘ! Myślałam że jestem jedyną osobą, na którą hydroxyzyna działa na odwrót. Z tym że u mnie doszła jeszcze agresja. 2 razy, jak wziełam hydroxyzynę (częstotliwość brania była różna, miała być doraźnym lekiem), miałam kołatanie serca, gorąco, panika i wściekłość. Te uczucia były nie do opanowania. Do dzisiaj od kilku lat jej nie biorę

Witaj. A bierzesz jakiś lek doraźnie w przypadku silnego ataku? Jestem typem osoby, która bierze leki już w ostateczności, a mam przepisany alpragen w razie ataku i szczerze powiem, że po tej akcji z hydro to już boję się wziąć cokolwiek do ust...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Mam pewien problem, a mianowicie cierpię na nerwicę lękowa (zespół lęku uogólnionego) juz gruby czas. Początki to byla masakra :(. Po jakimś dłuższym czasie się uspokoiło i teraz znowu od jakiegoś miesiąca sie z tym męczę. Codziennie wracam z pracy i wieczorami mam ataki paniki. Mam emetofobie (lęk przed wymiotowaniem, nawet teraz strach mi wspominać te słowo). Zaczyna mi sie robić słabo, niedobrze i coraz większy strach ze zwymiotuje. Nigdy nie brałem leków, chodziłem jakąs chwilę na psychoterapię ale musialem zrezygnować z prywatnych powodów. Miewam często problemy z  brzuchem i lekarz mi powiedział że ogólnie badania są w porządku i może to problem ze stresem itd i dal mi hydroksyzyne 10mg. W momencie kiedy zaczynam czuć ze będzie ciężki wieczór to boje się wziąć ten lek, ze pogorszy on sprawę. (kiedyś dostałem od innego lekarza lek po którym wymiotowałem 2x stąd moje obawy). Był ktoś z Was w podobnej sytuacji i jednak spróbował pól takiej tabletki 10mg hydroksyzyny i pomógł, ale nie dawał skutku ubocznego (wymioty, młodości itd?) Mega odechciewa mi się żyć jak ciągle miewam te stany :(. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jurecki napisał:

Wymioty są w Twojej głowie, hydroksyzyna nie powoduje wymiotów. 10 mh hydroksyzyny to i tak mała dawka a 5 mg to dla maluszka.

Zdaje sobie z tego idealnie sprawę, że to w mojej głowie. Jednak jak już zbierają się jakieś podobne objawy to zaczyna się panika i koło się zamyka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×