Skocz do zawartości
Nerwica.com

HYDROKSYZYNA (Atarax, Hydroxyzine Orion, Hydroxyzinum Adamed/Espefa/Hasco/Polfarmex/Teva/VP/Zentiva)


marlow

Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

124 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy hydroksyzyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      79
    • Nie
      55
    • Zaszkodziła
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Wzięłam 25 mg  hydro  na noc do paro i  myślałam, że zejdę. Straszny lęk, a miała działać przeciwlękowo, nie wiem o co chodzi. Teraz rano jestem roztrzęsiona jak osika. 

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono do odpowiedniego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2022 o 14:57, zielona-welonka napisał:

Czy jest to możliwe by Hydroxizinum lek działał lepiej niż Atarax? Chodzi mi oto, że Atarax mnie strasznie po obudzeniu zamula i nic mi się nie chce.

Raczej niemożliwe. A może po prostu różną dawkę bierzesz - mniejszą dawkę trochę krócej czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 10:40, OnaW napisał:

Na razie jeszcze testuję, ale póki co powoduje totalną senność. Biorę 25 mg w sytuacjach stresowych.

 

Skoro 25mg to za dużo, to spróbuj brać 10mg. Każdy inaczej na nią reaguje, ale senność przy niej jest bardzo częsta. Hydroksyzyna u mnie senności nie powoduje, a jedynie wyciszenie, a potrafię wziąć do 4x25mg w ciągu dnia i nic. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przepisany hydroxyzinum i muszę powiedzieć, że w porównaniu do leków które brałem np.( sulpiryd, symparol, pragiola czy ketrel) to jest potężna zmiana. Uspokaja mnie, pewnie za jakiś czas efekt będzie lepszy, ale od dawna nie czułem się w miarę dobrze. Lęki sporo się uciszyły i wieczorem razem z tritico sprawiają te  leki dobrze działają na mój sen plus fajnie mnie wyciszają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grz napisał:

Mam przepisany hydroxyzinum i muszę powiedzieć, że w porównaniu do leków które brałem np.( sulpiryd, symparol, pragiola czy ketrel) to jest potężna zmiana. Uspokaja mnie, pewnie za jakiś czas efekt będzie lepszy, ale od dawna nie czułem się w miarę dobrze. Lęki sporo się uciszyły i wieczorem razem z tritico sprawiają te  leki dobrze działają na mój sen plus fajnie mnie wyciszają

 

Mnie hydro klepie max 4 dni potem traci swoje właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Hydroxyzyną miałam do czynienia jakieś 15 lat temu na początku nerwicy. Poszłam wtedy do lekarza bo nie umiałam oddychać (jak sie potem okazało było to na tle nerwowym). Przepisał mi Hydroxyzynę w syropie, pamiętam jakby to było wczoraj, że poszłam do apteki (niedziela), o 12 w południe łyżeczka tego leku i obudziłam się o 17 😅 niestety duszności nadal były, męczyłam się z nimi jeszcze potem przez wiele lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę hydroksyzyne przeważnie rano do śniadania i ssri 25mg i po kolacji do snu 50 mg. Chlorprothixen mnie lepiej usypiał niż hydro ale nie nadawał się do brania w dzień. Ewentualnie jeśli mam atak paniki wtedy biorę 50 doraźnie i pomijam dawkę na sen aby brać maksymalnie 75mg dziennie ale dla mnie ten "lek", to nie śmieszny żart ledwo działa za słaby mam odczucie że lekarz się z mnie nabija przepisując mi to pamiętajmy ze kiedyś była bez recepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam do Was ważne dla mnie pytanie. Od 2 lat biorę Trazodon, Pregabalinę i od jakiegoś miesiąca Hydroksyzynę. Od roku bardzo puchnie mi twarz, czasem wyglądam jak całkiem inna osoba, długo szukałam przyczyny w diecie, niedoborach, w Ew. Chorobach, ale nic na to nie wskazuje. Czy któryś z tych leków wywoływać j Was opuchliznę na twarzy i powodowa bardzo podkrążone oczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ulotkach poszczególnych leków zauważyłem wzmiankę, że obrzęk twarzy może być reakcją alergiczną na któryś lek. Może być to też efektem złej diety (zbyt dużo soli, która powoduje zatrzymanie wody w organizmie), ewentualnie zmiany hormonalne czy też wspomniane zatrzymanie wody w organizmie spowodowane lekami albo jakąś chorobą (zwykle nadciśnieniem). Też z własnego doświadczenia mogę ci powiedzieć, że z wiekiem twarz ma prawo się zmieniać - twarz, jaką mam teraz, nie jest już taka ładna i szczupła, jaka była z 5 lat temu.

 

Jak widzisz, wiele może być możliwości. Najlepiej w miarę najszybciej skontaktuj się ze swoim lekarzem prowadzącym psychiatrą w tej sprawie, by określił, czy przyczyna leży w lekach, czy w czymś innym, to wtedy skieruje cię on do innych lekarzy, by mogli ci coś na to poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×