Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niezależna kobieta.


Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł na luźny temat, który przy okazji zaspokoi moją ciekawość. Jakich facetów waszym zdaniem lubią niezależne kobiety? To często osoba silna, odważna, pewna siebie i ambitna. Cechuje ją to czego się zazwyczaj szuka u mężczyzn, więc czego ona może potrzebować? Jestem ciekawy waszych opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na luźny temat, który przy okazji zaspokoi moją ciekawość. Jakich facetów waszym zdaniem lubią niezależne kobiety? To często osoba silna, odważna, pewna siebie i ambitna. Cechuje ją to czego się zazwyczaj szuka u mężczyzn, więc czego ona może potrzebować? Jestem ciekawy waszych opinii.

Kobieta niezależna nie musi być silna, odważna, ambitna, czy jakakolwiek - właśnie dlatego, że jest niezależna.

Niezależna od durnowatych społecznych narzuceń.

Ona może być po prostu sobą i nijak nie idzie przewidzieć, jakich facetów lubi.

Na marginesie - masz błędne (zewnętrznie narzucone) wyobrażenie niezależności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na luźny temat, który przy okazji zaspokoi moją ciekawość. Jakich facetów waszym zdaniem lubią niezależne kobiety? To często osoba silna, odważna, pewna siebie i ambitna. Cechuje ją to czego się zazwyczaj szuka u mężczyzn, więc czego ona może potrzebować? Jestem ciekawy waszych opinii.

Kobieta niezależna nie musi być silna, odważna, ambitna, czy jakakolwiek - właśnie dlatego, że jest niezależna.

Niezależna od durnowatych społecznych narzuceń.

Ona może być po prostu sobą i nijak nie idzie przewidzieć, jakich facetów lubi.

Na marginesie - masz błędne (zewnętrznie narzucone) wyobrażenie niezależności.

 

Mam silne przekonanie, że aby być osobą niezależną od "durnych społecznych narzuceń" trzeba być odważnym, silnym i pewnym siebie. Jakby nie patrzeć wiele z problemów psychicznych (nie liczę konkretnych chorób psychicznych czy silnych zaburzeń) ma swój rdzeń w niskiej samoocenie połączonej z różnego rodzaju lękami. Bycie sobą, ale to naprawdę sobą, a więc życiem według własnych i świadomie wybranych zasad wymaga tych cech, które wskazałem.

 

Abstrahując od powyższego, to nie ma czegoś takiego jak "poprawne" definicje takich pojęć jak niezależny, silny, dobry etc. Oczywiście nasza siatka pojęciowa może się nie zgadzać (i dobrze, że tak jest, bo to wzbogaca dyskusję), jednakże wyroki o błędności są nietrafione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Mam silne przekonanie, że aby być osobą niezależną od "durnych społecznych narzuceń" trzeba być odważnym, silnym i pewnym siebie. Jakby nie patrzeć wiele z problemów psychicznych (nie liczę konkretnych chorób psychicznych czy silnych zaburzeń) ma swój rdzeń w niskiej samoocenie połączonej z różnego rodzaju lękami. Bycie sobą, ale to naprawdę sobą, a więc życiem według własnych i świadomie wybranych zasad wymaga tych cech, które wskazałem....

Nie. Wymaga samoświadomości, wiedzy i racjonalnego ich wykorzystania.

Choć z drugiej strony może wymagać stworzenia sobie warunków izolacji od "durnych społecznych narzuceń", a to może już wymagać pewnej odwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×