Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uzależnienie od telefonu, komputera, telewizji


mito

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Jestem Marek, mam 16 lat i chciałbym się z wami podzielić moim problem. Cała podstawówkę dobrze się uczyłem, rodzicie(głównie mama) pchali mnie do nauki. Zawsze gdy tylko wychodziła z pokoju zaczynałem kombinować, kiedyś mnie pytała i wiedziałem ze muszę się i tak nauczyć. Problem zaczął się mnie więcej w gimnazjum gdzie już nie bylem kontrolowany, przeleciałem je na ściąganiu z wyjątkiem kilku przedmiotów które lubiłem np matematyka, angielski. Teraz jestem w pierwszej liceum, test o dziwo nie poszedł tak źle bo jestem w jednym z najlepszych liceów, na profilu mat fiz. Nie umiem się kompletnie skupić do nauki, gdy tylko siądę do książek odrazu myślę o telefonie lub komputerze. Bardzo często zawalam przez to oceny, bo wole pograć z kolegami. Chciałbym się normalnie uczyć i dostać się na mój wymarzony kierunek studiów. Już kilka razy myślałem żeby pójść do psychologa lecz po pewnym czasie myślałem, ze to się po prostu zmieni. Okłamuje bardzo często moją mamę a tego nie chce. Sytuacje się skomplikowała jeszcze bardziej ponieważ rok temu umarł mój tata przez co mama nie ma już dla mnie tyle czasu co kiedyś.. Miewałem już myśli samobójcze, nie umiem se z tym wszystkim poradzić. Zaniedbuje moje obowiązki domowe przez telefon, komputer czy nawet telewizje. Mam znajomych i jeżeli mam wybierać pomiędzy życiem wirtualnym i rzeczywistym to zawsze wybieram to realne lecz w domu nie umiem nic innego robić. Mam na dodatek strasznie słabą wole, często sam próbuje się usprawiedliwić jeżeli czegoś nie zrobiłem a powinienem. Jednym plusem internetu jest to, że odnalazłem na nim swoją pasje - programowanie.

 

Proszę pomóżcie mi bo ja naprawdę nie wiem co mam robić ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ci pomoc, ale moge powiedziec jak bylo w moim przypadku. Zawsze olewalem szkole, bo wolalem siedziec przed komputerem i grac w pewna gre mmorpg, razem z tym przyszlo programowanie zeby sobie zautomatyczowac pewne czynnosci, gra sie znudzila, programowanie zostalo. Dzis mam 24 lata i dochod pasywny kilku krotnie przekraczajacy srednia krajowa, majac wyksztalcenie podstawowe. Nie chce cie zniechecac do edukacji, ale jak lubisz programowac i wiesz ze jestes w tym dobry to postaraj sie ograniczyc czas spedzany przed komputerem tylko do programowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem uzależniony od oglądania telewizji, oto lista programów, które oglądam od poniedziałku do piątku: (w weekendy rzadziej oglądam, bo nie ma nic ciekawego):

:arrow: [11:25 - 11:55] Rodzinka.pl (TVP2)

:arrow: [13:00 - 14:00] Trudne sprawy (Polsat)

:arrow: [16:00 - 17:00] Szkoła (TVN)

:arrow: [18:00 - 19:00] Ukryta prawda (TVN)

:arrow: [20:55 - 21:30] Milionerzy (TVN)

Oglądam dużo tv, bo matka ograniczyła mi internet do godziny dziennie. Co mógłbym robić zamiast siedzieć przed telewizorem? Jestem taki słaby wobec tego nałogu, proszę o pomoc.

Edytowane przez Harding

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×