Skocz do zawartości
Nerwica.com

Idę zaniedługo do psychiatry jakie leki mu polecić?


bedzielepiej

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze należy wybadać grunt, określić stopień "światłości" lekarza, czy taka sugestia w ogóle przejdzie.

 

Jeżeli lekarz jest niezbyt światły to taka sugestia mogłaby się zakończyć bólem dupy, obrazą majestatu, podrywaniem autorytetu doktóra, uchodzić za próbę bycia jajkiem mądrzejszym od kury, pouczanie specjalisty przez ciecia, no bo przecież pan doktór jest da best fachowcem skoro ciężkie zaburzenia lękowe leczy u dorosłych osób 10mg hydroksyzyny+ asparaginianem extra. Wtedy należy zarządzić natychmiastowy odwrót.

 

Jeśli lekarz jest średnio światły to można wysunąć sugestię w zawoalowany sposób tak, aby zamotać lekarza i połechtać jego ego- musi być przekonany, że sugestia ostatecznie wypłynęła od niego samego- "a bo czytałem ostatnio o takim leku X, i co pan doktór o nim sądzi? czy on by się mógł sprawdzić ewentualnie w moim przypadku wg. wiedzy szanownego pana doktóra?" albo "a bo mój znajomy/znajoma leczy się na podobne problemy, i bardzo pomógł im lek Y, jaka jest opinia pana dr na ten temat?". Dalej odpowiednio drążąc temat cały czas podlizując się fachowcowi.

 

Jeśli lekarz jest wysoce światły to można zagrać w otwarte karty- "Panie, ja papiera na to nie mam, ale psychofarmakologię to mam w brudzie pod paznokciem, brałem milion pinscet sto dziwinscet leków solo i w kombosach (tu padają nazwy, ale koniecznie substancji, nie handlowe!) ", trzeba yebnąć na poczekaniu jakiś wykład o skomplikowanych mechanizmach farmakodynamicznych* i najnowszych zdobyczach nauki w dziedzinie neurobiologii, "przyszedłem prosić o lek X bo on działa w sposób Y i myślę, że mógłby się sprawdzić w moim Z"**. Szczerość i bezpośredniość. Nie chodzi o to, żeby się mądrować, wywyższać, wyżej srać niż dupę mieć. Trzeba zachować szacunek. Ale fachowiec musi zrozumieć, że po drugiej stronie na ringu ma godnego przeciwnika i to nie jest szeregowy pacjent psycho, który nic nie kuma i można go odesłać do domu z byle jakim eSeSeRaJem.

 

*Oczywiście jak się ma nikłe pojęcie na ten temat to się z tym to nie wyskakuje, bo w razie wtopy utraci się na wiarygodności i... ->>> [videoyoutube=w6QN3EHSjVs][/videoyoutube]

 

**Podobna zagrywka u lekarza niezbyt światłego, a nawet średnio światłego zakończy się zawsze bólem dupy i obrazą majestatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na depresję i pamięć, nic ze SSRajów?

- jak nie SSRI to pozostają Ci jeszcze inne ,gorsze neuroleptyczne badziewia . Donepezilu czy metylo lekarz na pewno Ci nie przepisze , a Ty pewnie byś nie chciała , bo to też chemia .

Zakładam ,że mega dawki witaminy PP nic Ci nie dały, skoro drążysz dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na depresję i pamięć, nic ze SSRajów?

- jak nie SSRI to pozostają Ci jeszcze inne ,gorsze neuroleptyczne badziewia . Donepezilu czy metylo lekarz na pewno Ci nie przepisze , a Ty pewnie byś nie chciała , bo to też chemia .

Zakładam ,że mega dawki witaminy PP nic Ci nie dały, skoro drążysz dalej ?

 

nie dały bo to był nikotynamid, a to podróba prawdziwej niacyny. Niechciało mi się łykać tych tabletków no. Teraz przerzucam się na leczenie jodem.

 

A was lekarz nigdy nie pyta co byście chcieli brać? Dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz wkurzyłem się i przygotowałem listę leków, które mogłyby mi pomóc - poparte badaniami. Jeszcze trochę i by mnie jeszcze pobił :pirate:

 

Lista leków u psychiatry, skąd ja to znam. :pirate:

Szybko mi tą liste zweryfikował, teraz to jak ide do lekarza, to ja mówie co ma mi dać, a nie jak kiedyś liczyłem tylko na to, że on

mi coś da, z resztą te leki i tak huja daja, na I rzut da ci pewnie ssri, jak deprecha, to pewnie sertralina albo fluoksetyna, jak nerwica lub lęki

czy to i to to dostaniesz paroksetyne, lub escitalopram/citalopram, możesz zapytać o Coaxil, na niektórych działa, delikatny lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×