Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie wiem co sie ze mna dzieje:(,wydawanie dźwięków przez sen


karolaa

Rekomendowane odpowiedzi

mam jakies dziwne..zachowania.. pojękuję przez sen! nie dlatego ze cos mi sie sni.. ale dlatego ze samo mi sie tak robi ;( wstydze sie tego strasznie.. ;( nie wiedzialam gdzie dodac ten temat... nie moglam nic znalezc o tym w internecie.. postanowilam napisac o tym tutaj. do tego czuje silna potrzebe 'pstrykania' palcami.. zwlaszcza gdy sie denerwuje. dziwnie tez oddycham.. tak jakbym w pewnych momentach zatrzymywala powietrze.. czy ktos wie czym to moze byc spowodowane? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja np dzisiaj rano siedziałem sobie już w fotelu wyszykowany do szkoły z herbatką w ręce.

Strasznie chciało mi się spać i trochę przymknąłem oczy (nawet nie drzemałem) i nagle jakiś impuls szarpnął moja ręką i herbata znalazła się na spodniach :)

dodam, że była z czarnej porzeczki :)

 

a propos tychże pojękiwań tudzież innych tego typu zachowań w czasie snu

 

kiedyś strasznie sie wstydziłem, że jak będę spał z kimś w jednym pokoju (np na wycieczce) to ten ktoś usłyszy jak w nocy gadam przez sen albo pierdzę albo lunatykuję :)

 

Ale cóż.. przecież to nie od Ciebie zależy:) wydaje mi się że to po prostu lunatykowanie..

Też zawsze miałem z tym problem.. zdarzało się, że wstawałem w nocy, stanąłem przy drzwiach i się z nimi kłóciłem(wg opowiadań taty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdarzało się, że wstawałem w nocy, stanąłem przy drzwiach i się z nimi kłóciłem(wg opowiadań taty)

hehe, to musiało ciekawie wyglądać :lol:

 

Ja podobno w czasie snu śmieję się na głos, co w "realu" raczej rzadko się zdarza. Zdaje się, że w nocy puszczają różne blokady i nadmiar nagromadzonej energii znajduje upust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wiecie ja mam coś takiego że jak lezę to często zdarza mi się że nagle podskakuje tzn wygląda to jakbym miała padaczkę takie klimaty"

 

 

>> To jest tzw. start reflex, w ten sposób nasze mięśnie zmniejszają swoje napięcie. Powiem dla ciekawości, że podobne drgnięcia powtarzają się potem wielokrotnie w nocy przy zmianie cykli, ale ponieważ śpimy, to ich z reguły nie rejestrujemy. Fizjologicznie po takim "drgnięciu" powinniśmy szybko zasnąć --- cyt za: dr Michał Skalski

 

Ja mam właśnie tak :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja mam coś takiego że jak lezę to często zdarza mi się że nagle podskakuje tzn wygląda to jakbym miała padaczkę takie klimaty. Rzoawiałam o tym z psycholog i właśnie w ten sposób mój organizm rozładowywuje emocje

 

normalka. prawie kazdy to ma.

 

ja podczas koszmarnych snów potrfię krzyczeć przez sen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×