Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niechęć do okazywania czułości. Też tak macie?


elo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, też tak mam. Może nie jest to jakaś ogromna niechęć i nie mam tak, ze się stresuję, bo za chwilę będę się z kimś ściskać na powitanie i jak mnie ktoś ściska to to odwzajemniam, ale nie przepadam za tym. U mnie może to wynikać z dzieciństwa, bo moi rodzice raczej mnie nie ściskali i nie przytulali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba mam wrodzone.

Moja mama opowiadała, że jak byłam niemowlakiem i ktoś mnie pocałował to automatycznie się wycierałam :D

 

Poza tym nie pamiętam za bardzo czy w moim dzieciństwie była okazywana mi czułość...

Tzn ze strony ojca czy braci pewnie nie, ale chyba moja mama mi ją okazywała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba mam wrodzone.

Moja mama opowiadała, że jak byłam niemowlakiem i ktoś mnie pocałował to automatycznie się wycierałam

 

o to to a o tym ze nie znosze sie calowac wiedza chyba wszyscy nawet moj niedorozwiniety braciszek ktory byl............................................................................. roslina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rodzice tez nie okazywali uczuc, ale ja uwielbiam bliskosc innych (te fizyczna). To jednak nie przeszkadza mi w trzymaniu ludzi na dystans, mam ogromne problemy z zaufaniem.

 

Nie lubie tylko jak ktos sie do mnie dostawia a ja nie mam na to ochoty, bo nie zawsze mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, też tak mam w ogóle te całe składnie życzeń, to dla mnie jakaś porażka zawsze była i jest. Debilizm, który chyj wiem czemu ma służyć. A jak jeszcze całowanie dochodzi, to już w ogóle idzie się pochlastać. Od małego byłam niechętna jakimkolwiek formom czułości, nawet przytulania przez rodziców, czy zdrabniania mojego imienia nie akceptowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, ale żeby tak nawet do swojego faceta nie powiedzieć nigdy misiu, kotku, skarbie? Ech, a to takie fajne określenia.

 

Ja uwielbiam okazywać uczucia, choć może akurat nie tych sytuacjach, które opisałaś (spędy rodzinne, pocałunki 2/3 itp.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, nie jesteś sama, też szczerze tego nienawidzę. Witanie czy żegnanie, to jeszcze jakoś przejdzie, ale jakieś bzdurne składanie tych gówno wartych życzeń urodzinowych itp. to istna katorga, nie wspominając już o łamaniu się opłatkiem, dlatego od wielu lat nikt mnie przy stole wigilijnym nie widział i raczej już nie zobaczy.

 

Evia, mój ojciec też nie umiał okazywać uczuć, może ma to jakiś związek tym bardziej u mnie, bo przecież dla chłopców, to ojciec jest wzorcem przynajmniej we wczesnym wieku.

 

Ja nawet jak mam powiedzieć głupie "wszystkiego najlepszego" i podać rękę, to aż mnie skręca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam. Pocałunków się brzydzę, przed przytulaniem mam opór, że to oznaka słabości i litości, zwyczaju składania życzeń nie lubię, a czułe słówka wydają mi się debilne i ich nienawidzę. Ze zwyczajem składanie życzeń potrafię się przełamać, ale żeby kogoś pocałować, powiedzieć czułe słowo albo przytulić, to by mnie chyba musieli zmusić pistoletem przystawionym do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bliska osobe, która tez ma ta niechęc, mogę powiedzieć z własnych doswiadczeń, ze druga strona w takiej interakcji czuje się ujowo... no bo co przekazuje takie zachowanie ? nie podaje się reki i nie przytula kogoś, kogo się nie lubi, brzydzi, kto jest nieistotny, nieważny, wzbudza niechęć. To przekaz płynący z takich zachowań, chociaż może zafałszowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet, no mnie akurat samo podanie ręki w ogóle nie przeszkadza, a nawet to lubię , ale te całowania i przytulania są okropne dla mnie i co gorsza ze względu na brak asertywności chyba, jak mnie jakaś kochana ciocia, czy ktoś inny z rodziny( z tych co nie wiedzą, że ja tego nie akceptuję), chce wycałować, to na to pozwalam. :why: No ale co mam jej powiedzieć? nie całuj mnie kvrwa i nie przytulaj, bo mnie to brzydzi, to przecież wtedy wyjdę już na totalnego czubka. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pokolenie witające się na niedźwiedzia w mojej rodzinie chyba już wymarło, z resztą nie utrzymujemy kontaktów.

Ale pamiętam, że jako dziecko nie znosiłam takich wylewnych przywitań, nadstawiałam jedynie czubek głowy do całowania, czasem tak energicznie , że można było stracić zęby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pamięć do twarzy mam dobrą, gorzej z imionami i nazwiskami. Miałam kiedyś koleżankę, z którą przez dwa lata wracałam ze szkoły. Mówiła non stop o sobie. Nie pamiętałam jej imienia, i nigdy nie poznałam, bo było mi się głupio do tego przyznać. Nie zorientowała się o mojej niewiedzy.

 

Mam też problem z tym, w jaki sposób się do kogoś zwrócić, czy już przeszliśmy na ty czy jesteśmy dalej na pan/ pani, dlatego często mówię w sposób bezosobowy, tak aby ten problem ominąć.

 

No, na pewno te wszystkie przypadłości wzbudzają do nas wiele sympatii :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Mam też problem z tym, w jaki sposób się do kogoś zwrócić, czy już przeszliśmy na ty czy jesteśmy dalej na pan/ pani, dlatego często mówię w sposób bezosobowy, tak aby ten problem ominąć....

Na pan/pani to się zwracam wyłącznie do sąsiadki, pani w urzędzie i innych całkiem obcych nie spotkanych celem nawiązania znajomości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×