Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to pracoholizm?


assemblage

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to chyba zacznę łamać serwery i kopać na nich pochodne bitcoinów, przynajmniej mój przypadek nabierze rozgłosu a do więzienia i tak nie trafię bo mam żółte papiery xD

 

Albo będę miał dochód tych 50-100zł co miesiąc i będę wydawał na jakieś wirtualne rzeczy typu swoje serwery czy kasę w mmo xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo zależy pod jaki pracoholizm to podciągnąć.

Jak wiemy devowie (programiści) potrafią ciągnąć kod 8h w pracy, wracać z pracy, i jeszcze klepać hobbystycznie projekty co by ta wiedza nie wypadła.

Osobiście jestem w stanie wykonywać >różne< czynności developerskie (nie same kodzenie, przerwa na fejsbuka, testing na maszynach wirtualnych, pisanie z ludźmi na discordzie) przez nawet 10h.

Niestety uznałbym że to podchodzi albo pod "pasję" albo właśnie pod pracoholizm tylko w tej bardziej nerdowskiej formie. Niestety nie da się tego oddzielić.

Fakt, osobiście myślę że informatyka jest coraz prostsza dzięki automatyzacji (starsze języki typu C, C++ a możliwości które daje nam np. Cygwin, PHP, czy np. Python gdzie nie musimy mieć kontaktu ze "sprzętem" - no dobra, jeszcze trochę musimy, ale pewnie są już rozwiązania które pozwalają to ominąć), niestety nie tyczy się to programów które potrzebują wydajności - czytaj zaawansowanych gier (chociaż PokemonGO na Unity działa spoko, prócz starych androidów bo na nich sam system laguje). A jak wiadomo komputery to przyszłość.

Osobiście ile razy konfrontuję się z programem studiów wiem że jest on nieadekwatny w 3/4 przypadkach do potrzeb rynku (chyba że mówimy o lokalnym), bo na studiach nauczysz się podstaw kilku języków, pisać strony WWW, ale programistą to ty nie zostaniesz, komputera też nie złożysz. Może obliczysz całkę. Bardziej służą za test - ale ci którzy są odpowiednio dobrzy a sobie na nich nie radzą też go potrafią przejść.

I jak tutaj nie być pracoholikiem? Ja np. jestem człowiekiem który lubi się doskonalić, kształcić i wiem że mam naprawdę sporą wiedzę i zaginam ludzi pracujących w zawodzie i ich poprawiam. Takie życie.

 

I znów się rozpisałem :| Chyba idę po tą colę bo mi za chwilę stację zamkną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracoholizm staje się coraz poważniejszym problemem nie tylko indywidualnym, ale również społecznym. Przede wszystkim negatywnie oddziałuje na rodzinę i najbliższych. Z pewnością nie jest tak groźny dla zdrowia i życia jak narkomania czy alkoholizm, jednak może burzyć więzi międzyludzkie. Generalnie wielu pracoholików nie zauważa granicy swojej przesady. Stale do czegoś dąży i ucieka w pracę. Może również unikać zwykłych problemów życiowych, które zawsze pojawiają się w każdej rodzinie. Życie z pracoholikiem bywa bardzo trudne, bo nie można na także osobę po prostu liczyć. Polecam zajrzeć do artykułu https://www.exitdoor.pl/zwiazki/jak-zyc-z-pracoholikiem-2/

Polecam poczytać i się nieco zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałam nieraz i przez 20h dziennie. Potrafiłam tak przez 2 lata. Ale po tym wszystkim doprowadziłam swój organizm na skraj wytrzymałości. Nie polecam pracy na siłę bo nasz organizm sam wie kiedy musi odpocząć. Musisz pomyśleć i dobrze sobie zorganizować dzień żebyś w ciągu dnia potrafiłas dać z siebie wszystko i wyrobić się z zamierzeniami. Ja bardzo kombinowałam, aż za bardzo. Piekly mnie oczy to brałam krople do oczu które pomagały na chwilę i teraz dzięki temu muszę nosić okulary. Brałam różne suplementy ale to też na dłuższą metę nie daje nic. Piłam kawę wieczorem by nie chciało się spać. I tak samo zasypialam przy synku jak szłam go usypiac. W pewnym momencie doprowadziłam się do tego że wylądowała z silnymi bólami głowy, kłopotem z ciśnieniem i anemią bo mój organizm powiedział STOP jak to mi pani doktor powiedziała, a ja dalej go meczylam do granic wytrzymałości. Jeszcze możesz spróbować zrobić sobie popołudniowa drzemke i może wtedy organizm da ci chwilę dłużej popracować. Ale ja polecam ruch, nawet spacer w ciągu dnia i oderwanie się na chwilę od pracy czyni czasami cuda. Potrzebujesz odpoczynku i nie przesadzaj z pracą. Zdrowie ważniejsze 

Z ziołowych środków może pomoc Ashwagandha

Ma dobre działanie na przeciwdziałanie stresowi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×