Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy ktoś z was wyleczył się sam z nerwicy natręctw?


karolinaa1

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie czy są tu osoby, którym udało się wyjść z nerwicy natręctw samodzielnie bez terapii czy leków. Ja miałam nerwicę natręctw jakieś 5-6 lat temu (sama ją sobie zdiagnozowałam, wszystkie objawy pasowały). Trwało to może kilka miesięcy, teraz już nie pamiętam dokładnie. W końcu już nie umiałam z tym okropieństwem wytrzymać i postanowiłam sama zaprzestać tych tzw. rytualnych czynności. Wielokrotnie mi się nie udawało, nerwica znowu wracała, ale w końcu moja silna wolna chyba zwyciężyła i dałam sobie z natręctwami radę. Przestałam wykonywać te głupie czynności. Zostało mi jedynie częste mycie rąk, ale to nie jest aż takie uciążliwe. Zastanawiam się czy to dobrze że samej udało mi się to przełamać, czy może wtedy powinnam udać się do psychologa/psychiatry. Ktoś z was był w podobnej sytuacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja z dziesięć lat temu zmagałem się z NN i w pewnym momencie bez leków i terapii wydawało mi się że mi przeszło. Żyłem w tym stanie około sześć lat i nagle jak mnie dopadło NN to było dziesięciokrotnie mocniejsze niż wcześniej. Do dzisiaj już się nie mogę podnieść mimo leków i terapii. Psychiatra powiedział mi że czasami nie leczona NN może się ukryć a potem uderzyć ze spotęgowaną mocą. Więc może lepiej idź do specjalisty i przekonaj się czy na pewno już nie masz NN.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karolinaa1, idz do psychiatry samej nic nie zdiagnozujesz sobie co będzie miało jakieś rzetelne podstawy na przykładzie hipochondryków którzy już umierali na nowotwory po tysiac razy :D

Tego, że miałam nerwicę natręctw jestem pewna, ale pytałam o to, czy komuś udało się wyjść z tego samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę zeby wyjsć z nerwicy my sami musimy wykonać cała robotę . Psychoterapeuta ma nam tylko podpowiedzieć jak to zrobic. Jeśli jesteś wystarczajaco zdeterminowana i mądra t o sama przekopiesz internet, poczytasz książki na temat NN, ocd, lęków itd . Ja byłam na trzech terapiach z czego większość dowiedziałam sie sama i jeszcze o kierunku podpowiadałam psychologom... A terapia była mi potrzebna tylko po to aby potwierdzić to, co sama zauważyłam i przemyślałam ...

 

Wiec chyba mozna samemu wyjsć jak dobrze trafisz z diagnoza i dobierzesz odpowiednie metody radzenia sobie z myślami, natręctwami czy kompulsjami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×