Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imigranci - za czy przeciw?


kliku

Rekomendowane odpowiedzi

Może,nie tyle się boją Polacy islamu,co utraty pracy.

Akurat jej utraty boja się coraz mniej. A islamu nie chcą bo większość była na zachodzie i widziała tych ubogacaczy, albo korzysta z doniesień mediów i nawet widzowie TVN się im sprzeciwiają mimo usilnej propagandy pro-uchodźczej. W kwestii pracy bardziej boimy się Ukraińców że zaniżą stawki niż muzułmanów którzy co najwyżej kebab poprowadzą.

Przypominam,że TVN też ogladają prawicowcy.

Oglądają w celu wzburzenia nienawiści do lewactwa i salonu. Podobnie niektórzy antypisowcy oglądają TVP aby jeszcze bardziej nienawidzić PiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz modna jest taka postawa "im chodzi o to byśmy się bali, ale my się nie damy i będziemy udawali, że nic się nie dzieje, porysujemy kredkami, wytatuujemy rybki, pokażmy im jakie z nas wesołe ludki i że nikt nam nie zakłóci naszej dobrej zabawy".

 

Takie trendy promują elity, gwiazdy popkultury, w Polsce np. ten co się sprzedał - Tomasz Lis.

 

Jest to oczywiście wyrafinowana, perfidna próba rozbrojenia tych co chcą się bronić, bo żeby się bronić trzeba uznać zagrożenie, a więc sprawmy by nasze modne facebookowe owieczki prześcigały się w wypieraniu zagrożenia - rzućmy im jakieś trendy rybek i innych bzdetów, które pozwolą wyjałowionym przygłupom poczuć się bardziej trendy i intelektualnym od tych zacofanych ksenofobicznych cebulaków co tak staromodnie chcą się bronić kiedy widzą, że są atakowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weźmy taką Ariane Grande, która jeszcze niedawno ochoczo przekonywała, że "islam to miłość" oraz głosiła, że nienawidzi Ameryki i Amerykanów chcąc oczywiście zademonstrować antypatriotyczne bycie trendy... Jaką przyjęła postawę kiedy w imię tej jej "miłości" zamordowano ludzi, którzy przyszli na jej koncert? Zmądrzała? No chyba nie, zaczęła bredzić, że nie można dać się przestraszyć, zwiększając jednocześnie nakłady na ochronę, odwołując koncerty i zabierając swoje obsrane na miętowo dupsko do tej pogardzonej niedawno Ameryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trendy promują elity, gwiazdy popkultury, w Polsce np. ten co się sprzedał - Tomasz Lis.

Elity i gwiazdy są oderwane od rzeczywistości żyją w strzeżonych osiedlach, a większość kolorowych których znają jest na poziomie. Nie mieszkają, nie przebywają w biednych dzielnicach, strefach no go, nie mają dzieci w szkołach gdzie dominują muzułmańskie dzieci, żyją w wyidealizowanym świecie i ich postrzeganie świata jest mocno zaburzone. Do tego dziesiątki lat sączenia poprawności politycznej też robi swoje, boją się nawet pomyśleć że jakiś czarny czy muzułmanin może zrobić coś złego, a jeśli już to na pewno przez to że jest biedny i dyskryminowany bo sam w sobie jest chodzącą niewinnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy plastiki pokroju Arianne czy innego Bibera, to może i są oderwani od rzeczywistości, ale takie Lisy i ogólnie określone media muszą już znać prawdę aby skutecznie ją fałszować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
No to jaka z niej lewica ? Jedynie Nowoczesna,Razem i inne partie o charakterze lewicowym coś mogą ( chyba) zmienić.

hm...

 

nie wiem, czy dobrze pamiętam, ale to chyba Ty pisałeś, że interesujesz się historią (albo polityką, whatever), a strzelasz takiego byka, jak przypisanie lewicowości Nowoczesnej. ;)

 

Prócz Razem i Zielonych nie widzę w Polsce żadnej partii centrolewicowej mającej potencjał na cokolwiek więcej od zaśmierdłej kanapy. SLD nie liczę, bo to też żadna lewica.

 

Aczkolwiek podzieł prawo/centrum/lewo jest już coraz bardziej przestarzały w dobie ugrupowań zgarniających postulaty z prawa i lewa i je mieszających. PiS prawicą też bym nie nazywał, z ich socjalistycznymi (i to prymitywnie - rozdawnictwo) pomysłami na wyrównywanie szans (pozorne).

 

Wracając do PO, to w warstwie światopoglądowej trochę się jednak od PiS różnili, chodziło im głównie o zachowanie konserwatywnego status quo, czasami z niewielkimi zmianami w kierunku postępu, wymuszanymi głównie przez sondaże, np. podpisanie konwencji antyprzemocowej przez prezydenta związanego z PO, prawny zakaz kar cielesnych i parę innych drobiazgów by się znalazło. Jednocześnie Platforma chciała rywalizować z PiS w zawodach, w których szans nie miała, czyli w wyścigu o względy ołtarza, za co teraz cierpią jako opozycja. I dobrze im tak. :pirate:

 

Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie za PO-PSL w ogóle wpuszczania czegoś takiego, jak Ordo Iuris na mównicę i brania choćby pod uwagę usankcjonowania postulatów tego typu organizacji.

 

Carlos, wracając do rządu PiS: może i to, co się wyprawia w pewnym resorcie wygląda, jak przygotowywanie się na wojnę z Rosją, ale raczej pod tym kątem, żeby braciom Moskalom nie było za trudno dotrzeć do Warszawy.

 

Żeby nie było całkowitego offa: imigracja jest w porządku, o ile jest kontrolowana. Ani imigracja z północnej Afryki w Europie zachodniej i południowej, ani imigracja ukraińska do Polski nie są kontrolowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System immunologiczny padł. Ja już tego nie przeżywam, ręki do tego nie przyłożyłem, krew na rękach oraz dehumanizację ludzkości na sumieniu mają politycznie poprawni, niech oni się przejmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlos, wracając do rządu PiS: może i to, co się wyprawia w pewnym resorcie wygląda, jak przygotowywanie się na wojnę z Rosją, ale raczej pod tym kątem, żeby braciom Moskalom nie było za trudno dotrzeć do Warszawy.
Chyba nie dajesz wiary rewelacją Tomasza Piątka. :mrgreen: To po co to całe sprowadzanie tu wojsk amerykańskich, przeznaczanie kupy kasy na zbrojenia i anyrosyjskie wystąpienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
Carlos, wracając do rządu PiS: może i to, co się wyprawia w pewnym resorcie wygląda, jak przygotowywanie się na wojnę z Rosją, ale raczej pod tym kątem, żeby braciom Moskalom nie było za trudno dotrzeć do Warszawy.
Chyba nie dajesz wiary rewelacją Tomasza Piątka. :mrgreen: To po co to całe sprowadzanie tu wojsk amerykańskich, przeznaczanie kupy kasy na zbrojenia i anyrosyjskie wystąpienia.

om, om, om!

 

Jeszcze przed tym, co opisujesz jako rewelacje odnosiłem wrażenie, że gość jedno mówi, a drugie robi, a skutki tego robienia są mniej więcej takie, jakich sobie by życzyło najbardziej wrogie nam państwo. Podczas pierwszej próby IV RP pewien znany raport został szybciutko przełożony na rosyjski przez panią z ambasady FR, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Do tych moich teorii nie klei się tylko ta obecność amerykańskich wojsk, ale to było załatwione jeszcze za PO. Kupa kasy na zbrojenia? Przypomnę ci, że uwalony został przetarg na śmigłowce i to nie od razu po przejęciu władzy (co by było całkiem zrozumiałe), tylko ponad rok później! Alternatywnego modelu śmigłowce nadal nie zostały kupione, w międzyczasie pojawiła się kosmiczna koncepcja budowania wspólnej maszyny z Ukraińcami, co nawet, gdyby było realne, to skończyłoby się tym, że w tydzień po zbudowaniu prototypu wszystkie jego plany miałaby Federacja Rosyjska, z powodu penetracji Ukrainy przez rosyjski wywiad. Mnóstwo kasy zostanie za to władowane w upolitycznione wojsko weekendowe, które nie będzie miało żadnych szans w starciu z potencjalnym wrogiem. Tymczasem sprzęt regularnej armii jest coraz starszy i mniej nowoczesny. Polecam niedawny felieton M. Fiszera w Angorze, nie pamiętam, w którym konkretnie numerze, jeżeli znajdę, to napiszę, w którym.Antyrosyjskie wystąpienia niczemu tu nie szkodzą. Gdybyś był na jakimś stanowisku w firmie x i robił za trojana konkurencyjnej firmy y to chyba robiłbyś wiele, żeby to nie wyszło, a jednym ze sposobów byłoby opluwanie firmy y, które nic by jej nie szkodziło, bo jest np. znacznie większa i lepiej ugruntowana na rynku.Oczywiście to wszystko może być robione nieświadomie, ale, umówmy się, człowiek, o którym rozmawiamy jest zbyt inteligentny, żeby nie przewidywal skutków swoich działań.

Niecały@, nie histeryzuj. To, co się dziś dzieje jest straszne i się nie broni w żaden sposób, ale nie różni się wiele od dekady ołowiu lat 70. Nawet propaganda na wschodzie kontynentu jest podobna, też przedstawia zachód jako zgniły, niebezpieczny i upadający. Wtedy w Europie mącił Związek Radziecki, dziś niby inspiracja idzie z Bliskiego Wschodu, ale kto wie, jakie newsy w sprawie wspierania islamskiego terroryzmu przyniesie przyszłość, nie ta najbliższa, tylko za 10, 20 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet propaganda na wschodzie kontynentu jest podobna, też przedstawia zachód jako zgniły, niebezpieczny i upadający.
Zbieżność tych poglądów polskiej "prawicy" z Putinem jest przypadkowa, po prostu większość ludzi którzy nie przeszło wieloletniej propagandy z marksizmu kulturowego tak myśli, nawet na zachodzie większość tzw prostych ludzi ma podobne zdanie co do homo, emigrantów i całej tej tolerancji. Jak pracowałem na zachodzie z robotnikami tubylcami to strasznie narzekali na całą ta tolerancję, Kaczyński i Putin byli dla nich wzorem przynajmniej jeśli chodzi o stosunek do gejów, muzułmanów, czarnych itd. Jeden co był w Polsce mi powiedział że najbardziej podobało mu się w Polsce to że są sami biali i wygląda jak Anglia kilkadziesiąt lat temu. I żadni agenci Putina nie mają tu nic do gadania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska prawica,to komuniści.Oni za komuny,też obrzydzali Zachód.Podobnie jak ocena Skandynawii.Dla prawicy to kraje upadłe,bo nie ma tam kary śmierć.Jest zakaz bicia dzieci ( prawica chyba,kocha przemoc).Homo się żenią.Cóż,punkt widzenia.Zależy od punktu siedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachód którym teraz przewodniczy alkoholik juncker i niemiecki mop Tusk. Oni chcą solidarności migracyjnej ale o energetycznej już zapomnieli układając się z ruskim. Macron zarzuca nam że Europa to nie supermarket, a widzę tu w Polsce same zachodnioeuropejskie markety. Myślę że jeżeli dalej ue będzie funkcjonowała w ten sposób, to możemy spodziewać się kolejnych exitow. I te dziwne przyspieszenia, coś idzie nie tak, nad czymś trzeba się zastanowić, bo jedni odchodzą, drudzy sprzeciwiają się migracji. To recepta na to pani Merkel to przyspieszenie integracji, czy Europa dwóch prędkości. Myślę że niegłupim pomysłem jest polski projekt międzymorza. Pisowscy politycy naprawdę potrafią robić politykę, a nie tylko dupy dawać, i rozsprzedawac majątek.

 

Ostatni rok funkcjonowania LOT-u za PO - 300 mln strat i widmo upadku prywatyzacji, jestem pewien że gdyby lot upadł za PO to poszedłby w niemieckie ręce. Rok funkcjonowania LOT-u za PIS 300 mln zysku. Dziękuję, do widzenia nie mam więcej pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż,PIS to socjalizm w czystej postaci.Też nas zadłuża jak PO.Kaczyński boi się wolnego rynku,jak jego cały elektorat.Który,chętnie by wrócił do PRL.

No,tak zawsze wina Rosja.Przez ten wrak ( który nie odda ).

Przed wojną,była własność prywatna.Komu to przeszkadzało.PIS,czaruję nas bajkami.O silnej Polsce,która wstała z kolan.I walneła łebkiem w sufit.

Tylko,ślepo posłuszny PIS-owiec wierzy w czary-mary prezesa.

Tylko,ktoś kto popiera PIS,ciągle ma fobię antyniemiecką.Ale,ci z PIS ciągle,myślą.Że ,wojna skończyła się wczoraj.

Tylko przyjęcie EURO,sprawi,że nie będziemy w ogonie EU.Jak euro przyjmą Czechy,może i Węgry.Orban nie będzie rządził dożywotnio.Polska będzie sama.

Tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż,PIS to socjalizm w czystej postaci.
Socjalizm w czystej postaci to jest likwidacja własności prywatnej, a to co robi Pis to społeczna gospodarka rynkowa, która mimo jej wad jest lepsza od złodziejsko- kolesiowskiej gospodarki kompradorskiej którą serwowała nam PO przez 8 lat. Nagle LOT zaczął przynosić zyski ( mam nadzieje że to nie żadne sztuczki księgowe) a chciano go sprzedać bo źle rokował, może i z kopalniami będzie podobnie.

PiS ma mnóstwo wad ale i tak jest lepszy od PO która pozwalała kraść i kombinować na niespotykaną skalę i była na każde wezwanie Angeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 500+ to chybiony program. Można by lepiej rozdać te pieniądze, choćby przez normalne transfery socjalne, a nie konkretnie tylko na 2 dziecko. Emeryci, renciści, drobni przedsiębiorcy zostali ograbieni przez PiS (ich elektorat). W zasadzie jedyna grupa beneficjentów to biedne rodziny i to koniecznie z dziećmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś stało się modne narzekanie na PO.Że,niby wielka bieda i nędza była w Polsce.Na pewno jest to przesada.

Kopanie są niedoinwestowane.Ale,krytyka górnictwa,to jak chcą niektórzy (populiści) zamach na polską rację stanu.

Przecież górnicy,nadal mentalnie tkwią w PRL.Chcą dla siebie przywilejów i specjalnego traktowania.Kopalnie przynoszą same kłopoty,zanieczyszczenie środowiska.Bierze się właśnie z pyłów węglowych.

Na pewno Polsce jest potrzebna,mądra i fachowa rozmowa o górnictwie.Bez populizmu,czy komunistycznych haseł.

Włochy,Anglia,Francja,Szwecja zamykają kopalnie i są bogatsi od nas.

Tak,zgadzam się PIS to partia biednych ludzi.U nas w Łosicach,na PIS głosują głównie najubożsi.

Myślę,że PIS wtedy się odczepi od Niemiec.Kiedy,ci na kolanach przeproszą za okupację.PIS ma już fioła,na temat wojny.

Tak,ja bym nie miał nic przeciw sprzedaży kopani.Jeżeli,by pogonili związkowców ( którzy,tylko siedzą na stołkach) dali wyższe pensję górnikom.I zrobili,że węgiel byłby tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że bardziej Niemcy czepiają się Polski niż PiS czepia się Niemiec. Ewidentnie Niemcom nie pasuje obecny rząd . Pomysły podatkowania niemieckich banków w Polsce , repolonizacja mediów których dużą część ma Axell Springier Ringier. Według Niemców w Polsce ma się głównie kupować to co Niemcy wyprodukują i chcą tu mieć swoja baze taniej siły roboczej. Tuska lubili bo był zawsze chętny do pomocy gdy np trzeba było zlikwidować polskie stocznie po to żeby niemieckie stocznie miały więcej zleceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Niemców w Polsce ma się głównie kupować to co Niemcy wyprodukują i chcą tu mieć swoja baze taniej siły roboczej.

Co takiego Polacy kupują z Niemiec oprócz wypierdzianych szrotów? Pomyśl trochę chłopie, zajrzyj do danych zanim zaczniesz pisać bzdury:

http://www.michalstopka.pl/polska-wyzyskuje-niemcy-mamy-spora-nadwyzke-handlowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
Nawet propaganda na wschodzie kontynentu jest podobna, też przedstawia zachód jako zgniły, niebezpieczny i upadający.
Zbieżność tych poglądów polskiej "prawicy" z Putinem jest przypadkowa, po prostu większość ludzi którzy nie przeszło wieloletniej propagandy z marksizmu kulturowego tak myśli, nawet na zachodzie większość tzw prostych ludzi ma podobne zdanie co do homo, emigrantów i całej tej tolerancji. Jak pracowałem na zachodzie z robotnikami tubylcami to strasznie narzekali na całą ta tolerancję, Kaczyński i Putin byli dla nich wzorem przynajmniej jeśli chodzi o stosunek do gejów, muzułmanów, czarnych itd. Jeden co był w Polsce mi powiedział że najbardziej podobało mu się w Polsce to że są sami biali i wygląda jak Anglia kilkadziesiąt lat temu. I żadni agenci Putina nie mają tu nic do gadania.

Przypadkowa? Może jeszcze napiszesz, że np. Le Pen zupełnie przypadkowo robi za ekspozyturę Kremla? ;)

Ale istotnie, tamtejsze towarzystwa nacjonalistyczne wysługują się putinokiu za pożyczki, nasze zupełnie za free. Więc może z tym przypadkiem masz rację.

Co to jest marksizm kulturowy i dlaczego mi to zarzucasz?

Domyślam się, że pracowałeś w UK/w Anglii, brytyjskie społeczeństwo jest bardzo klasowe, więc nawet mnie to nie dziwi. Ciekawe, jak to wygląda w krajach o bardziej płaskiej strukturze społecznej, tych, w których dąży się do tego, żeby robotnik i sprzątaczka mieli głos tyle samo ważący, ile waży głos dyrektora ich firmy.

O ile niechęć do muzułmanów jeszcze w jakimś stopniu rozumiem, bo co prawda większość z nich nie ma zamiaru mieć z tym całym bombowym cyrkiem nic wspólnego, natomiast jest pewna grupa, której odpier*ala, to dlaczego uważasz, że niechęć do czarnoskórych i homo jest w porządku?

I co z tego, że jakiś tamtejszy wzdycha do białości polskiego społeczeństwa? Mieszka w Polsce wielu Mulatów (zatem są to już dzieci imigrantów) i czy powoduje to wzrost jakichkolwiek zagrożeń? Nie, chyba że rasistowskich, wobec nich samych.

Kolor skóry nic nie mówi mi o człowieku, poza jego pochodzeniem, a to też jest śliski grunt, bo łatwo pomylić na przykład Araba i Hiszpana. Już więcej mogę o czxłowieku powiedzieć, jeśli nosi chustę (kobieta) lub abaję (mężczyzna) - wtedy prawdopodobnie widzę muzułmankę (muzułmanina). Natomiast nie rozumiem, po co wywołałeś temat koloru skóry i homo. Po to, żeby pochwalić zwykły rasizm?

 

Tamtą Angorę chyba zdążyłem niestety wyrzucić, gdy się zdezaktualizowała, bo nigdzie jej nie mogę znaleźć, a szkoda.

@up, teraz to chyba więcej towarów Niemcy kupują z Polski, bo lokują tu większość swoich montowni, a polska żywność ma bardzo dobrą opinię. :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny_prorok,

 

Niecały@, nie histeryzuj. To, co się dziś dzieje jest straszne i się nie broni w żaden sposób, ale nie różni się wiele od dekady ołowiu lat 70. Nawet propaganda na wschodzie kontynentu jest podobna, też przedstawia zachód jako zgniły, niebezpieczny i upadający. Wtedy w Europie mącił Związek Radziecki, dziś niby inspiracja idzie z Bliskiego Wschodu, ale kto wie, jakie newsy w sprawie wspierania islamskiego terroryzmu przyniesie przyszłość, nie ta najbliższa, tylko za 10, 20 lat.

 

 

Ależ ja nie histeryzuje, na prawdę. I nie chodzi tu też o zamachy głównie.

Ja piszę o przestrzeni publicznej, pisze np. o tym: [videoyoutube=F0CYfzAyeLY][/videoyoutube]

To nie są zamachowcy tylko zwykli tzw. umiarkowani muzułmanie ich jest coraz więcej.

 

to też nie są zamachowcy tylko tzw. umiarkowani muzułmanie:

 

[videoyoutube=iKDsvpUpo7o][/videoyoutube]

 

Jest ich coraz więcej, wprowadzają coraz śmielej swoje obyczaje plując i wypierając kulturę wolności, świeckości i demokracji.

Europa to nie jest moja własność i skoro Europa tak aktywnie wspiera ten proces, no to cóż, choć bliższy mi jest świat Spinozy nie będę uszczęśliwiał ludzi wbrew ich woli. Wolę się zdystansować z poczuciem, że ja przynajmniej nie przyłożyłem do tego ręki. Skoro np. taka Ariana Grande wspiera świat w którym wyzwolone kobiety, a nawet jej piosenki "dangerous woman" nie mają prawa bytu to kim ja jestem aby jej tego zabraniać. Kim ja jestem aby aktywiście NN4V zabraniać wić się ze złości kiedy Carlosbueno obnaża prawdę. Przecież oni będą widzieć swoje odbicie w lustrze, a nie moje i coraz częściej (niekoniecznie na przykładzie zamachów ale właśnie w przestrzeni publicznej jak na załączonych filmach) przekonywać się czego są poplecznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×