Skocz do zawartości
Nerwica.com

psychoterapia systemowa


jetodik

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie w podejściu systemowym najbardziej podoba się to, że nie patrzy się tylko na człowieka i nie tylko w nim szuka się źródła problemów, ale że patrzy się na jego otoczenie, które ma przecież niezmierny wpływ na jednostkę. Przyczyny problemów to nie tyle problemy jednostki, co proces komunikacji między członkami systemu (np. rodziny). Poza tym ten nurt czerpie wiele z innych szkół terapii i w ten sposób jest bardzo holistyczny. Niektórym nie pasuje dyrektywny charakter terapii systemowej, ale myślę, że to podejście ma wiele plusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bralam udzial ale chujowa terapeutka skutecznie zniechecila mnie do tego rodzaju terapii chociaz i tak jestem z siebie wyjatkowo dumna bowiem wytrzymalam niemal 2 miechy

 

tak na marginesie to doszlam do wniosku iz zdecydowanie nie jest to nurt dla kogos z moimi problemami czyli schiza i ocd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

typiara wybitnie tepa trzymala sie swoich utartych schematow i nie byla otwarta na rozmowe pierdzielila glownie o relacjach interpersonalnych o tym jak uzyskiwac przewage nad rozmowca i zeby wysylac komunikaty typu ,,ja" zamiast typu ,,ty" serio nic na co samemu byscie nie wpadli nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×