Skocz do zawartości
Nerwica.com

dlaczego fascynuje mnie dawna miłość?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dawno mnie tu nie było ale mam do Was pytanie na które sama nie potrafię sobie udzielić odpowiedzi. Mianowicie, dlaczego fascynuje mnie dawna miłość czy też fascynacja? Mężczyzna, z którym kiedyś miałam romans? Jestem w związku ale wracam do tamtych chwil. Pracujemy razem. Dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co przychodzi do głowy, to: a) związek stały jest przewidywalny, czasem nudny, powtarzalny, emocjonalnie wypośrodkowany, b) fascynacja opiera się na wielkich, "miłosnych" uniesieniach, jest bardzo intensywna i zwykle... krótka (dlatego potem wraca się do niej myślami, idealizując ją jednocześnie, bo ludzie mają już taką tendencję).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że rzeczywiście czegoś (czego?) brakuje w Twoim stałym związku, dlatego wracasz do krótkiego, ale intensywnego romansu sprzed lat, który dostarczał Ci niegdyś duuużo wrażeń. A że dawny obiekt westchnień jest na horyzoncie to dostępność poznawcza łatwiejsza ;) Teraz musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, co dzieje się w Twoim aktualnym związku, że rozpamiętujesz dawny romans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny związek to związek na odległość, chociaż zwykle widujemy się co tydzień, często do siebie dzwonimy, rozmawiamy przez Skype'a etc. Mój mężczyzna jest bardzo przejrzysty, przewidywalny, uczciwy, a tamten taki nie był. Dodam że jestem DDA. Czuję się chyba samotna w tym związku na odległość. Kiedy jesteśmy razem nie myślę o przeszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój obecny związek to związek na odległość, chociaż zwykle widujemy się co tydzień, często do siebie dzwonimy, rozmawiamy przez Skype'a etc. Mój mężczyzna jest bardzo przejrzysty, przewidywalny, uczciwy, a tamten taki nie był. Dodam że jestem DDA. Czuję się chyba samotna w tym związku na odległość. Kiedy jesteśmy razem nie myślę o przeszłości.
Raczej pociagaja Cie osoby nieprzewidywalne, zapewniające skoki emocji i adrenaliny. Dla mnie ma to związek z DDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×