Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
jetodik

Zbiegi okoliczności

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę myśleć, że te koincydencje to znak, że jestem Dzieckiem Przeznaczenia, "Chosen One" - tak jak postać, którą prowadziło się w Fallout 2, kiedyś byłem maniakiem tej gry, grałem bardzo dużo.

W tamtym tygodniu znalazłem "zdjęcie", gdzie był napis Big John's Savage Hole. Siedem pierwszych liter tworzy frazę Big John, a pierwszy wyraz to Big, zaś ostatni - Hole. W tym napisie jest błąd, powinno być Big John's Salvage Hole, bo w Fallout 4 jest lokacja nazwana po angielsku Big John's salvage.

Gdy wpisałem w Google w cudzysłowach frazy: "fallout of nevada" i "big hole", pojawiło się zdjęcie z tekstem: "СТРИМ ПО FALLOUT OF NEVADA С АДМИНОМ BIG HOLE". Co ciekawe, tłem była plansza wejściowa do lokacji The Glow z Fallout 1! Fraza "The Glow" składa się z dwóch słów: pierwszego, trzyliterowego i drugiego, czteroliterowego - tak jak fraza "Big Hole"! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Duża koincydencja związana była z dodatkiem (DLC, downloadable contact) do Fallout 3 nazwanym po angielsku "The Pitt", po polsku - "Dzióra". W języku angielskim występuje słowo "pit" oznaczające mniej więcej "dół", a więc mające podobne znaczenie, co słowo "dziura". "Pitt" może być "uznawany" za błędnie napisany wyraz "pit". Nazwa "The Pitt" ma związek z nazwą miasta Pittsburgh.

W Dziórze (The Pitt) jest lokacja Młyn (The Mill), a w niej Nora (The Hole). W Fallout 2 była lokacja nazwana w polskiej wersji "Nora" (ang. The Den), w której to lokacji był bar o nazwie "Dziura" (ang. The Hole). To nawiązuje do Wielkiej Dziury z Fallout: Nevada według mojej psychiki.

Trzy nazwy: The Pitt, The Mill, The Hole mają dużo wspólnego:

- są dwuwyrazowe,

- pierwszy wyraz ma w nich trzy litery,

- drugi wyraz ma w nich cztery litery,

- pierwszy wyraz jest taki sam w przypadku każdej z nich.

Wyrazy "Pitt" i "Mill" łączy kilka rzeczy:

- zaczynają się na spółgłoskę,

- druga litera jest ta sama (samogłoska "i"),

- trzecie i czwarte litery w nich powtarzają się i są spółgłoskami ("t" lub "l").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi