Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zbiegi okoliczności


jetodik

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę myśleć, że te koincydencje to znak, że jestem Dzieckiem Przeznaczenia, "Chosen One" - tak jak postać, którą prowadziło się w Fallout 2, kiedyś byłem maniakiem tej gry, grałem bardzo dużo.

 

W tamtym tygodniu znalazłem "zdjęcie", gdzie był napis Big John's Savage Hole. Siedem pierwszych liter tworzy frazę Big John, a pierwszy wyraz to Big, zaś ostatni - Hole. W tym napisie jest błąd, powinno być Big John's Salvage Hole, bo w Fallout 4 jest lokacja nazwana po angielsku Big John's salvage.

 

Gdy wpisałem w Google w cudzysłowach frazy: "fallout of nevada" i "big hole", pojawiło się zdjęcie z tekstem: "СТРИМ ПО FALLOUT OF NEVADA С АДМИНОМ BIG HOLE". Co ciekawe, tłem była plansza wejściowa do lokacji The Glow z Fallout 1! Fraza "The Glow" składa się z dwóch słów: pierwszego, trzyliterowego i drugiego, czteroliterowego - tak jak fraza "Big Hole"! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duża koincydencja związana była z dodatkiem (DLC, downloadable contact) do Fallout 3 nazwanym po angielsku "The Pitt", po polsku - "Dzióra". W języku angielskim występuje słowo "pit" oznaczające mniej więcej "dół", a więc mające podobne znaczenie, co słowo "dziura". "Pitt" może być "uznawany" za błędnie napisany wyraz "pit". Nazwa "The Pitt" ma związek z nazwą miasta Pittsburgh.

 

W Dziórze (The Pitt) jest lokacja Młyn (The Mill), a w niej Nora (The Hole). W Fallout 2 była lokacja nazwana w polskiej wersji "Nora" (ang. The Den), w której to lokacji był bar o nazwie "Dziura" (ang. The Hole). To nawiązuje do Wielkiej Dziury z Fallout: Nevada według mojej psychiki.

 

Trzy nazwy: The Pitt, The Mill, The Hole mają dużo wspólnego:

- są dwuwyrazowe,

- pierwszy wyraz ma w nich trzy litery,

- drugi wyraz ma w nich cztery litery,

- pierwszy wyraz jest taki sam w przypadku każdej z nich.

 

Wyrazy "Pitt" i "Mill" łączy kilka rzeczy:

- zaczynają się na spółgłoskę,

- druga litera jest ta sama (samogłoska "i"),

- trzecie i czwarte litery w nich powtarzają się i są spółgłoskami ("t" lub "l").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koincydencja ze spotkaniem "Drogi John" ("Dear John") ma ciąg dalszy. W Fallout 4 jest lokacja nazwana po angielsku "Hugo's Hole". Nazwa ta kończy się na słowo "Hole", tak jak nazwa "Big Hole", jest w tej grze też wspomniana wcześniej lokacja "Big John's salvage", której nazwa zaczyna się na słowo "Big". I to w dodatku jest tu mowa o "Wielkim Johnie", co może przywodzić na myśl słowa "Legend of Big John". 

 

Chyba 25.08.2019 wpisałem w Google frazę in search of a legend i w wynikach od razu pojawiło się zdjęcie czarnego lamparta (ang. black leopard). Zwierzę to to wielki kot (big cat). Wielki czarny kot. A na okładce magazynu "Kocia Łapka" był czarny kot, zaś we frazie, która przyniosła koincydencję związaną z chicken-kicken było słowo "Big" (duży, wielki)!

 

Tego samego dnia wpisałem też w Google frazę chicken-kicken. Był znowu link do filmu zatytułowanego "Legend of Big John", ale w pierwszym linku do tekstu (właściwie to w opisie tego linku) pojawiło się słowo "fable". A gra, z którą związek ma chicken-kicken, ma nazwę zaczynającą się właśnie od słowa "Fable"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koincydencje związane z "Drogim Johnem" wystąpiły przez korzystanie z wyszukiwarki internetowej (ang. search engine). W tytule filmu, przez który wystąpiła ta koincydencja, było słowo "search" ("In search of a legendary legend").

 

Jest jeszcze jedno spotkanie w Fallout of Nevada, które przyniosło mi wielkie koincydencje. Chodzi o Wielkie Jajo (ang. Giant Egg). Kiedy zapewne po raz pierwszy zobaczyłem to spotkanie (na zrzucie ekranu), dostrzegłem taki tekst w lewym dolnym rogu:

* You see: Egg.

* This heavy egg stuck in the hole and now will not

move anywhere.

* You see: Hole.

* Obviously, a hole dug by animals. Hardly you'll fit

inside.

Widzimy, że dwa rzeczowniki się powtarzają - są to "egg" (jajo) i "hole" (dziura). Po "You see:" najpierw występuje wyraz "Egg", a potem wyraz "Hole". Z tych dwóch wyrazów otrzymamy frazę Egg Hole. Bardzo podobna do frazy Big Hole! Słowa mają tyle samo liter, krótsze jest przed dłuższym. Pierwsze ma taką samą ostatnią literę, co słowo "Big", zaś drugie jest tożsame ze słowem "Hole"!

 

To nie jedyna zależność związana ze słowami "egg" i "hole". Otóż słowa te występują pomiędzy zdaniami zaczynającymi się od "You see:". Krótsze przed dłuższym! "I jak tu nie pomyśleć, że to wszystko nie zostało umieszczone celowo"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj 122 filmy z let's playa do Fallout: Nevada pod kątem spotkań specjalnych oznaczonych małym zielonym kółkiem. Trwało to ok. dwie godziny. Znalazłem 5 filmów, w których dochodzi do takiego spotkania. Były to filmy: 31, 54, 82, 112, 114:

- 31 - 'Dear John' ('Drogi John')

- 54 - Big Hole (Wielka Dziura)

- 82 - 'Next' ('Następny')

- 112 - Big Hole (Wielka Dziura)

- 114 - Big Hole (Wielka Dziura)

 

Liczby związane z tymi spotkaniami, ich angielskimi nazwami, są koincydentne, zwłaszcza z jednym z "cudownych kwintetów" - 3, 7, 11, 15, 19:

 

1. 19 - liczba liter w trzech nazwach razem wziętych (nie uwzględniając powtórzeń). 19 to także największa liczba powyższego kwintetu.

2. Występują 3 nazwy - Next, Dear John i Big Hole. 3 to najmniejsza liczba kwintetu 3, 7, 11, 15, 19.

3. W trzech nazwach jest 5 słów, a 5 to liczba liczb w kwintecie.

4. 4 - liczba słów czterocyfrowych w nazwach razem wziętych, jak widać, jest ona równa liczbie liter w każdym z tych słów. 4 to także różnica ciągu arytmetycznego tworzonego przez powyższy kwintet.

5. 11 - liczba liter w pierwszych słowach w nazwach trzech spotkań (Big, Next, Hole), w dodatku 11 jest trzecim wyrazem ciągu arytmetycznego tworzonego przez kwintet 3, 7, 11, 15, 19.

6. 12 - liczba liter w słowach w cudzysłowach(?) i ostatnich słowach w nazwach trzech spotkań, jest to też różnica największej dwucyfrowej liczby kwintetu (19) i największej jednocyfrowej liczby tego kwintetu (7).

7. 2 - liczba nazw w cudzysłowach(?) i liczba liczb jednocyfrowych oraz liczba cyfr w trzech największych liczbach kwintetu.

8. 1 - liczba nazw bez cudzysłowów(?) i liczba cyfr w dwóch najmniejszych wyrazach kwintetu.

 

Myślę, że to pochodzi od szatana, który chce, abym zniszczył wiarę katolicką, a zwłaszcza pewne jej dogmaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie "Next" nawiązywało do dziwnego autobusu sprzed kilkudziesięciu lat, który nazywał się po angielsku "Further" lub "Furthur". Dlaczego zatem w angielskiej wersji Fallout: Nevada pojawiła się nazwa "Next"? Myśleć mogę, że po to, abym miał koincydencje. Są dwie nazwy w cudzysłowach(?) wśród spotkań specjalnych w gameplayu użytkownika Colonel RPG z gry Fallout: Nevada. 

 

Jedną z największych lokacji w koincydentnej grze jest Salt Lake City. Nazwa składa się z trzech czteroliterowych słów. W spotkaniach specjalnych są dwa o nazwach w cudzysłowach(?): 'Next' i 'Dear John'. Te nazwy także składają się z trzech czteroliterowych słów!

 

Big Hole pojawia się trzy razy. W trzech frazach "Big Hole" występuje razem 21 liter, 7 jest w jednej. Słowo "Big" występuje 3 razy, razem w trzech tych słowach jest 9 liter. Słowo "Hole" też występuje 3 razy, razem w tych słowach jest 12 liter (4 w jednej). Słów jest razem 6. Mamy tu koincydencje z:

- 21.7

- 12.4

- 3, 6, 9!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wielkie jajo" - tym określeniem nazwałem tryplet 5, 23, 421, który poznałem dzięki stronie o "Easter eggs" w Fallout 2 na stronie Trzynastego Schronu (link do niej wyświetlił się jako pierwszy po wpisaniu w polskim Google frazy fallout 2 eggs (bez cudzysłowu). Koincydencje wywołała pierwsza "pisanka" na tej stronie, dotycząca logo Vault Tec. Jest na nim fraza "L5-AA23 TK-421" (L5-AA23 znajduje się po lewej stronie, TK-421 po prawej). Opis ze strony:

Oto logo Vault Tec na mapie post-nuklearnego świata :-)). Te dwie sekwencje cyfr nie znalazły się w Falloucie 2 przez przypadek... Są to aluzje do "Star Wars". Pierwsza z nich L5-AA23 oznacza kolejno: poziom i numer komnaty, w której przetrzymywano księżniczkę Leię w Gwieździe. Druga sekwencja pije do Stormtrooperów, a zwłaszcza do tego, którego wdzianko przywłaszczył sobie Luke.

 

Miesiące wcześniej zwróciłem uwagę na inny tryplet złożony z addytywnych liczb pierwszych - 7, 29, 139 (związany z liczbą wersetów, słów i liter w pierwszym rozdziale księgi uznawanej przez wyznawców islamu za świętą). 

 

Ile wynosi szansa, że sześć losowo wybranych liczb z przedziału 0 - 999 będzie addytywnymi liczbami pierwszymi? Od 0 do 999 znajduje się tylko 89 addytywnych liczb pierwszych. Szansa na to, że losowo wybierzemy 6 addytywnych liczb pierwszych z tego przedziału, jest o wiele mniejsza niż 1:1 000 000. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

114 odcinek gameplaya do Fallout: Nevada na kanale Colonel RPG ma tytuł "Ares that are so easy (for me) to miss". Pierwsze słowo jest ciekawe. Można z niego ułożyć niegrzeczne określenie części ciała poniżej pleców w brytyjskim angielskim. To słowo może oznaczać zarówno pośladki, jak i odbyt. Aby je utworzyć, wystarczy przestawić dwie litery. Słowo to ma 4 litery, tyle samo, co angielskie słowo "anus", oznaczające odbyt. Co więcej, pierwsza litera w słowie "anus" jest taka sama, co w słowie "ares", i ostatnie litery w tych słowach też są takie same! Big Hole jest wielkim odbytem... Pięć pierwszych liter w słowie "Colonel" tworzy ciekawy wyraz, także związany z kałem. Otóż "colon" po angielsku oznacza dużą część jelita grubego, w którym formowany jest kał.

 

111 odcinek tego samego gameplaya nosi nazwę "Trading with my would-be assassin". Ostatnie słowo można podzielić na trzy: jedno utworzone z trzech pierwszych liter, drugie z trzech kolejnych i trzecie z dwóch ostatnich. Co ciekawe, w kolejnym filmie (nr 112) pojawiają się słowa (w wypowiedzi grającego): "it's the as*" ("to jest ty**k"), "hey, Mr. As*, can I go in?" (hej, Panie Ty**k, czy mogę wejść do środka?"). Najpierw dwa razy pojawia się słowo "as*", a potem słowo "in"! 27.09.2019 ok. 23:54 usłyszałem chyba słowo "coincidence" ("koincydencja") w filmie numer 111...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rozmowie z postacią o imieniu Lydia występującą w Vault City (pol. Kryptopolis) w Fallout 2 mogą pojawić się takie teksty:

{183}{}{Uh, it's the big hole in the side of the mountain to the east of here... say, you are a Citizen, aren't you?}
{184}{}{It's that big hole in the mountain to the east of here. You can't miss it. You also can't get inside unless you're a Citizen, though.}

Z tego, co pamiętam, to w polskiej wersji językowej występowała fraza "wielka dziura".

 

W Fallout of Nevada gra zaczynała się wewnątrz tej wielkiej dziury będącej wejściem do Krypty 8, w gameplayu Colonela RPG skończyła się wewnątrz owej wielkiej dziury!

 

W spotkaniu "Wielkie Jajo" można znaleźć:

- 3 kupy kamieni - jak sama nazwa wskazuje, tryplety: 7, 29, 139 i 5, 23, 421 mają po 3 liczby, w dodatku największe liczby w tych trypletach mają 3 cyfry, a iloraz największej liczby cyfr w liczbach któregoś z tych trypletów (3) i najmniejszej liczby cyfr w tych trypletach (1) wynosi 3,

- 2 dziury, z których wychodzą mrówki - koincydencje przyniosły 2 tryplety, w których średnia liczba cyfr w liczbach je tworzących wynosi 2 i liczby, które mają 2 cyfry (29 i 23), mają 2 jako pierwszą cyfrę,

- maksymalnie 6 mrówek - 6 to liczba liczb w trypletach: 7, 29, 139 i 5, 23, 421 razem wziętych i w dodatku liczba cyfr w pojedynczym takim tryplecie,

- bezlistne, suche drzewo - w 2014 i 2015 r. miałem koincydencje z pewną aspijką, która na pewnym forum miała awatar zawierający między innymi drzewo bez liści!

 

"Wielkie Jajo" to określenie, którym określiłem zbiór liczb: 5, 23, 421. Ma on sumę cyfr 17. Tryplet: 7, 29, 139 ma sumę liczb 31. Różnica liczb 31 i 17 wynosi 14, tyle samo, co w przypadku liczb 21 i 7. W dodatku ostatnia cyfra w większej liczbie (31) jest taka sama, co w większej liczbie dubletu 21 i 7 (jest to 1) oraz druga cyfra w najmniejszej liczbie dubletu 31 i 17 (która to cyfra jest jednocześnie ostatnią cyfrą w mniejszej liczbie) wynosi 7 (tak samo jest w przypadku liczby 7, najmniejszej w dublecie 21 i 7) - liczba 7 jest jednocyfrowa, więc pierwsza cyfra jest jednocześnie ostatnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film nr 82 na kanale Colonela RPG nosił tytuł "Acid and Super 8". Na końcu tego filmu były dwa spotkania specjalne: "Next" (oznaczone zielonym kółkiem) i Super 8 (nieoznaczone na mapie świata). W spotkaniu "Next" był dziwny autobus, w którego opisie było zdanie: "This bus is in an unusual acidic coloring seemed to be specially acquired laid to rest". Jedno ze stworzeń w tej grze to "acid gecko" ("kwasowy gekon). Jest to jaszczurka. Super 8 z następnego spotkania to także jaszczur, zmutowany - szpon śmierci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odcinku 55 pojawia się tekst:

* You see: Toilet.

* A crude, but effective, toilet. There are some

leaves dropped into the hole to manage the odor.

 

Gdy wpisałem w tłumaczu Google słowo "John", pojawił się na dole napis, że jednym ze znaczeń jest "a toilet". Z Johnem była już koincydencja ('Dear John' i Legend of Big John). Toaleta jest związana z pośladkami, odbytem. W opisie toalety były dwie frazy typu 3+4 - "the hole" i "the odor"! Podobne do "Big Hole". Jedna z nich nawet zawiera słowo "hole"!

Edytowane przez take

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W innym total conversion modzie do Fallout 2 - czeskim Fallout 1.5: Resurrection - gra zaczyna się w jaskini w miejscowości zwanej w angielskiej wersji gry New Hope (Nowa Nadzieja). Lokacja położona najbliżej niej to Rat Hole. New Hope zaznaczone jest średnim zielonym kółkiem na mapie świata, Rat Hole - dużym. Obydwie nazwy są bardzo koincydentne z nazwą Big Hole!

1. Obydwie są złożone z dwóch słów.

2. Pierwsze słowa są trzyliterowe.

3. Drugie słowa są czteroliterowe.

4. Drugie słowa mają takie same pierwsze, drugie i czwarte litery, co słowo "Hole"!

 

W wydanej w 2018 r. grze Fallout 76 jest sześć regionów Appalachii. Są to: Cranberry Bog, The Forest, Savage Divide, Toxic Valley, The Mire, Ash Heap. Dwie z tych sześciu nazw mają nazwy złożone z pierwszego trzyliterowego słowa i drugiego czteroliterowego. Tak jak fraza "Big Hole"!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w pierwszej połowie 2018 r. dostrzegłem spore koincydencje związane z ciągiem arytmetycznym 33, 42, 51.

Pierwsze cyfry: 3, 4, 5. Tworzą one ciąg arytmetyczny o sumie 12 i średniej arytmetycznej 4.

Drugie cyfry: 3, 2, 1. Tworzą one ciąg arytmetyczny o sumie 6 i średniej arytmetycznej 2.

Sumy cyfr w liczbach ciągu: 6, 6, 6. Tworzą ciąg arytmetyczny stały o sumie 18 i średniej arytmetycznej 6.

Różnice cyfr w liczbach ciągu: 0, 2, 4. Tworzą one ciąg arytmetyczny o sumie 6 i średniej arytmetycznej 2.

Sumy cyfr mają sumę 18, a różnice cyfr mają sumę 6. 18 to suma liczb 3, 6, 9, a 6 to średnia arytmetyczna liczb 3, 6, 9.

 

Gdy przeczytamy ciąg 33, 42, 51 od tyłu lub przestawimy cyfry w liczbach ciągu 33, 42, 51, otrzymamy inny ciąg arytmetyczny, który także ma różnicę 9! Jest to 15, 24, 33 (lub malejący odpowiednik: 33, 24, 15 mający różnicę -9). Suma liczb tego ciągu wynosi 72, zaś suma pierwszych cyfr w tym ciągu to 6, a suma drugich cyfr - 12. Iloczyn liczb 12 i 6 to 72! 

 

Właściwości takie, jak 15, 24, 33 mają także niektóre inne ciągi arytmetyczne o średniej arytmetycznej 24 (chodzi o to, że iloczyn sumy pierwszych cyfr (6 lub 12) pomnożony przez sumę drugich cyfr (12 lub 6) daje sumę liczb ciągu):

- 13, 24, 35,

- 10, 24, 38,

- 18, 24, 30,

- 12, 24, 36,

- 16, 24, 32,

- 11, 24, 37,

- 17, 24, 31.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Big Hole, "Dear John" i "Next" dają koincydencje z ciągiem arytmetycznym o a1 = 3 i r = 4. O tym zresztą już wspominałem w tym wątku.

 

Podczas spotkania Big Hole na kanale Colonel RPG co chwila pojawiało się słowo "as", a dwa angielskie słowa (brytyjskie a**e i amerykańskie a**) oznaczające pośladki lub odbyt w niekulturalnym języku wymawia się mniej więcej tak, jak polskie słowo "as". "To musi być ze względu na mnie".

 

28.10.2019 na oddziale dziennym w mojej grupie przyszły dwie nowe osoby i dwie odeszły. To był jedyny dzień, kiedy w tej grupie były po dwie osoby z imionami lub ich zdrobnieniami, które miały taką samą liczbę liter i jednocześnie różniły się tylko jedną literą. Trzy inne osoby miały imiona lub ich zdrobnienia mające także taką samą liczbę liter, co wspomniane wcześniej imiona oraz dwie ostatnie litery tych słów były takie same. Była też jedna osoba z dwiema ostatnimi literami zdrobnienia takimi samymi, co osoby wspomniane wcześniej. Osoby, które przyszły, miały tę samą liczbę liter w imionach lub ich zdrobnieniach oraz te same dwie ostatnie litery oraz drugą literę, co dwie osoby, które odchodziły. "Myślę, że to ze względu na mnie".

 

Data: 28.10.2019 jest koincydentna z 21.7, bo liczby tworzone przez dwie ostatnie cyfry w liczbach w tej dacie to 28, 10, 19, a suma cyfr w tych trzech liczbach wynosi 21, zaś średnia arytmetyczna tych sum cyfr wynosi 7. Jest też koincydencja z 3, 6, 9 - są trzy liczby (które uporządkowane rosnąco tworzą ciąg arytmetyczny: 10, 19, 28), te liczby mają razem 6 cyfr, a różnica ciągu arytmetycznego wynosi 9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.11.2019 zobaczyłem link do filmu "No trespassing in Area 51", który dotyczył Fallout of Nevada (kanał Colonel RPG), w grze była lokacja Area 51, w której było dużo stworzeń nazwanych "obcymi" ("aliens"). Potem wpisałem w Google frazę koran ostateczny wróg. Pierwszy link dotyczył filmu i był zatytułowany Ben 10 - Ultimatum Obcych - 51 - Wróg Ostateczny Część 1. Wcześniej, chyba tego samego dnia, słyszałem dobiegającą z pokoju siostry piosenkę z kreskówki Ben 10! 

 

Liczba 51 składa się z cyfr 5 i 1, ich iloczyn wynosi 1. 5 i 1 skojarzyły mi się z pięcioma cyframi "jeden". W dacie 11.11.2019 są jedynki, jest ich pięć! Liczby oznaczające dzień i miesiąc to jedenastki, a z liczby oznaczającej rok można wydzielić jedynkę, po czym z liczby tej pozostanie 209 (liczba o sumie cyfr 11, podzielna przez 11 i 19, czytałem, że liczba 19 jest jedną z najważniejszych, jeżeli chodzi o domniemane cuda liczbowe w Koranie, czytałem też o zależnościach związanych z liczbą 11 w tej księdze wcześniej).

 

11, 11, 1 - liczby rozdziałów Koranu, które razem mają odpowiednio: 10037, 797, 337 słów (w sobie). Suma liczb 11, 11, 1 wynosi 23, a ich suma cyfr to 5. 5 i 23 to liczby z "pierwszej" części "wielkiego jaja" - 5, 23, 421. Suma liczb w dacie 11.11.2019 to 2041, liczba ta ma tę samą sumę cyfr, co liczba 421 (prawa część trypletu 5, 23, 421), występują w niej wszystkie trzy cyfry, które występują w liczbie 421.

 

Skrajne liczby we frazie: Ben 10 - Ultimatum Obcych - 51 - Wróg Ostateczny Część 1 to 10 i 1 - te same, które są sumami cyfr w liczbach 10, 19, 28 (sumy cyfr tych liczb to 1 lub 10). Mamy trzy liczby: 10, 51, 1:

- suma pierwszych cyfr to 7 (1+5+1),

- suma drugich cyfr to 1 (0+1),

- suma ostatnich cyfr to 2 (0+1+1).

Z cyfr: 7, 1, 2 można ułożyć frazę 21 7!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×