Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zbiegi okoliczności


jetodik

Rekomendowane odpowiedzi

Niedobrze, powyżej jest zdjęcie kobiety w spodniach, a czytałem, że kobiety nie powinny nosić spodni. Nie chcę tu obrażać kogokolwiek.

 

Ciekawe, jakie jest prawdopodobieństwo, że w czyimś życiu pojawi się ciąg 33, 42, 51. Że będzie on stosunkowo ważny w życiu tej osoby. Wydaje mi się, że prawdopodobieństwo to jest bardzo niskie i mogę być jedyną osobą w historii, która zwróci szczególniejszą uwagę na ten ciąg arytmetyczny. Szacuję prawdopodobieństwo tego, że w czyimś życiu pojawi się ciąg 33, 42, 51 na nawet mniej niż 1:1000 000 000.

 

Jakie jest prawdopodobieństwo, że ktoś w ciągu życia zwróci szczególniejszą uwagę na ciąg geometryczny 21, 42, 84? Wpisałem w Google "21 42 84" i drugi link jako pierwsze słowo zawiera słowo "Autism"... Ciekawe, ile osób na świecie dostało jednocześnie diagnozy, w których kodach liczby utworzyły ciąg geometryczny lub ciąg arytmetyczny. Osoby te musiały dostać co najmniej trzy diagnozy. Pierwsze i drugie cyfry w kodach F84, F42, F21 tworzą dwa różne ciągi geometryczne: 8, 4, 2 i 4, 2, 1. Ciąg 0, 0, 0 tworzony przez drugie cyfry w liczbach 20, 40, 80 nie jest ciągiem geometrycznym. Ile wynosi prawdopodobieństwo otrzymania w ciągu życia jednocześnie diagnoz całościowego zaburzenia rozwoju, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych i zaburzeń schizotypowych? Myślę, że wynosi ono w granicach 1:1000 000 do 1:7000 000 000. Może takich osób na świecie jest z 70, a prawdopodobieństwo wynosi 1:100 000 000?

 

Ile wynosi prawodopodobieństwo, że w czyimś życiu szczególniejszą rolę odegrają ciągi 33, 42, 51 i 21, 42, 84? Myślę, że prawdopodobieństwo jest tu bardzo małe, rzędu 1:1000 000 000 000 000. Teoretycznie te dwa ciągi nie powinny odegrać większej roli w czyimkolwiek życiu. Mimo tego, że prawdopobieństwo spotkania tych dwóch ciągów w życiu jednej osoby zdaje się być bardzo niskie, u mnie te dwa ciągi wywołały koincydencję.

 

Ciąg 33, 42, 51 jest koincydentny przez "ciąg arytmetyczny Tesli" - 3, 6, 9. Koincydencja z Teslą pojawiła się u mnie już w 2015 roku. W 2016 r. napisałem o niej w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16.04.2018 spotkała mnie jedna z największych koincydencji w ostatnim czasie! Napisałem zdanie "Kot mruczy, a krowa muczy". Potem pisałem (na tej samej kartce, w jej dolnej części) o Grodnie i Kownie. Pojawiło się też słowo "krowno".

 

W koincydencji brało udział siedem słów:

1. Kot

2. Mruczy

3. Krowa

4. Muczy

5. Grodno

6. Kowno

7. Krowno

 

Słowo "krowno", które jest kluczowe dla koincydencji, ma oznaczać "odchody krowy". Krowa to słowo nr 3.

 

Słowo "Kot" po niemiecku znaczy "kał", a angielskie słowo "cow" oznaczające krowę wymawia się mniej więcej jako [kał]. 16.04.2018 wcześniej napisałem w zeszycie o Niemcach i pisałem też zdania po angielsku (jedno z nich to chyba: "When you see an apple, you just see an apple what you eat, but it is the whole process of making of the apple" czy jakieś podobne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.10.2014 wydarzyło się coś, co przyniosło koincydencję związaną z wyrazami z cząstką "Mil". Koincydencje przyniosło zdjęcie z Krecikiem. Był na nim napis: Agentur: WDR mediagroup licensing GmbH. GmbH to z niemieckiego "spółka z ograniczoną odpowiedzialnością" (Gesellschaft mit beschränkter Haftung). "Agentur" to raczej także niemieckie słowo.

 

Krecik czeski. Stolica Czech to Praga. Na zdjęciu pisze też "Zdenek Miler". Zdjęcie to pojawiło się w dwóch postach w wątku "Sąd Ostateczny" na forum aspi.net.pl. Posty te zostały napisane o 21:25 i 21:30, między pierwszym i ostatnim gwizdkiem (pierwszy pod koniec pierwszej połowy, drugi mniej więcej wtedy, kiedy sędzia po raz ostatni zagwizdał w pierwszej połowie) w meczu Polska - Niemcy rozgrywanym na Stadionie Narodowym w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe. Do przerwy w meczu Polska - Niemcy było 0:0. Po przerwie Arkadiusz Milik i Sebastian Mila zdobyli po bramce i Polska wygrała 2:0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koincydencji z 16.04.2018 brało także udział słowo "kał", które pojawiło się na górze strony zeszytu, która była tuż po stronie, na której napisano zdanie "Kot mruczy, a krowa muczy". Słowo "kał" pojawiło się w pierwszym zdaniu na nowej stronie, a to zdanie to: "Kot - po niemiecku znaczy to "kał"." "Kot" - to słowo dwa razy pojawiło się na początku zdania, w związku z czym było napisane wielką literą (a w języku niemieckim rzeczowniki pisze się wielką literą).

 

Duża koincydencja była związana ze słowami "muczy" i "mruczy". Pierwsze słowo jest pięcioliterowe, drugie - sześcioliterowe.

Obydwa te słowa są czasownikami w czasie teraźniejszym, trzeciej osobie liczby pojedynczej.

Obydwa te słowa wiążą się z odgłosami wydawanymi przez pewne udomowione zwierzęta (krowę i kota)!

 

Na dodatek słowo "mruczy" zawiera o jedną literę więcej niż słowo "muczy", a litera ta to "r" i znajduje się ona na drugim miejscu w słowie!

Podobne zależności występują między słowami "Kowno" i "krowno". Słowo "krowno" także zawiera o jedną literę więcej niż drugie słowo z pary (tworzonej ze słowem "Kowno"). I ta litera również znajduje się na drugim miejscu i również jest to "r"!

 

Co więcej, słowa w parach słów "mruczy" i "muczy" i "krowno" i "Kowno" zaczynają się na te same litery i mają takie same cztery ostatnie litery!

W dłuższych słowach ("mruczy" i "krowno") pierwsze litery to spółgłoski, drugie - także spółgłoski, trzecie - samogłoski, czwarte - spółgłoski, piąte - spółgłoski, szóste - samogłoski.

W krótszych słowach ("muczy" i "Kowno") pierwsze litery to spółgłoski, drugie - samogłoski, trzecie - spółgłoski, czwarte - spółgłoski, piąte - samogłoski.

W słowach "muczy" i "mruczy" litery "c" i "z" tworzą dwuznak "cz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że moje koincydencje mogą być pewnego rodzaju podstępem szatana.

 

1. Jedna z największych moich koincydencji była związana z trzema rozpoznaniami: F84.5, F42.2, F21. W kodach tych rozpoznań występują trzy litery "F". "F" to szósta litera alfabetu angielskiego. Trzy "F" mogą więc oznaczać trzy szóstki (666).

 

2. Kolejna wielka koincydencja, którą uświadomiłem sobie (przynajmniej na dobre) stosunkowo niedawno temu, dotyczyła liczb atomowych pierwiastków, dla których nazw wymyślałem wulgarne znaczenia (co było czymś złym). Trzy liczby, które przyniosły koincydencję, to tym razem: 33, 42, 51. Sumy cyfr w tych liczbach wynoszą 6. Są tu trzy liczby, więc znowu mamy trzy szóstki (6, 6, 6). 6, 6, 6 to ciąg arytmetyczny lub geometryczny (co prawda jest to ciąg stały), który ma taką samą sumę cyfr (liczb), co "ciąg arytmetyczny Tesli" - 3, 6, 9. Może szatan ma coś wspólnego ze zdaniem Tesli: “If you knew the magnificence of the three, six and nine, you would have a key to the universe.” ("Jeśli znałbyś wspaniałość trzech, sześciu i dziewięciu, miałbyś klucz do wszechświata"). Pewna Aspijka napisała w komentarzu na swoim blogu: "Tesla był megaświrem i w obecnych czasach dostałby diagnozę jeśli nie ZA, to już na pewno OCD" (a ja dostałem diagnozę i ZA, i OCD, i jeszcze zaburzenia schizotypowego - jednocześnie)

 

3. Jeżeli ze słowa "Grodno" przeniesiemy drugą literę na drugie miejsce w słowie "Kowno", to otrzymamy słowa "Godno" i "Krowno". Słowo "Godno" podzielone między trzecią i czwartą literą da frazę, którą dosłownie z angielskiego można przetłumaczyć jako "(Najwyższy, Stwórca) nie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo gorszyć tym postem.

W sierpniu 2016 roku miałem koincydnecję związaną z "gaciami", wiewiórkami, węgierskim i pływaniem w basenie. Główny punkt tej koincydencji miał miejsce, o ile dobrze pamiętam, 25.08.2016.

Pokaźną koincydencję spowodował ten film: A mókus és a víz esete, który został umieszczony na YouTube 05.08.2016. 

Jeżeli dobrze pamiętam, to oglądałem czy widziałem ten film przed 25 sierpnia 2016 roku. Pojechałem tego dnia do pewnego ośrodka pomagającego osobom z zespołem Aspergera czy podobnymi zaburzeniami (jak autyzm). 
Napisałem w zeszycie, który miałem ze sobą, słowo "Gatyok" (co po węgiersku miałoby oznaczać "gacie", "majtki" czy "spodnie"). Słowo to miało pochodzić z filmu po węgiersku, który był o wiewiórkach w "gaciach" i który widziałem przed 25.08.2016!

W autobusie, którym jechałem po wyjściu z ośrodka, usłyszałem, jak ktoś mówił o "gaciach do pływania w basenie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ta koincydencja z gaciami do pływania w basenie jest całkiem mocna. Można wyróżnić w niej cztery elementy:

1. Język węgierski (zwłaszcza na YouTube)

2. Basen

3. Wiewiórka

4. Gacie.

Polak oglądał i słuchał węgierskie filmy na YouTube i dostał wielkiej koincydencji. 25.8.2016 myślałem o węgierskim filmie o wiewiórkach.

W drugiej połowie 2017 roku przeczytałem o pewnej triadzie liczb, które to trzy liczby razem miały sześć cyfr i wśród tych cyfr najczęściej (dwa razy) pojawiła się dziewiątka. Nawiązanie do 3, 6, 9. 

Niedawno uświadomiłem sobie też to, że te liczby bądź cyfry są wyraźnie koincydentne z 21.7. Z pierwszych (lub jedynych) cyfr tego trypletu można ułożyć frazę "21 7", a suma cyfr innych niż te tworzące frazę "21.7" wynosi 21, zaś ich średnia arytmetyczna to 7! Na dodatek te inne cyfry to dziewiątki lub trójka, a więc także mamy nawiązanie do 3, (6,) 9. 

Iloczyn tych sześciu cyfr wynosi 21*3*6*9, czyli 3402 (liczba 3402 pojawia się w oznaczeniu popularnej w Polsce męskiej linii rodowej (haplogrupy Y-DNA) R-CTS3402), na dodatek liczba ta ma sumę cyfr 9 i z jej cyfr można utworzyć dwa trzyliczbowe ciągi arytmetyczne - jeden to 2, 3, 4 (o sumie 9), a drugi to 0, 2, 4 (o sumie 6).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym koincydentnym z 3, 6, 9 i 21.7 trypletem związana jest inna triada liczb - 7, 11, 13. Ta triada jest szczególnie koincydentna z datami rozpoczęcia i zakończenia mojego trzeciego chodzenia na oddział dzienny "z byciem przyjętym, zapisanym" (wcześniej przez 5 dni chodziłem na pewien oddział dzienny, ale to było na próbę i nie byłem tam przyjęty). Te daty to 27.4.2017 i 24.7.2017. Ważne tu są dwie pierwsze liczby, których suma jest taka sama, jak suma liczb 7, 11, 13 i wynosi 31 oraz ich suma cyfr jest taka sama, jak suma cyfr w liczbach 7, 11, 13 i wynosi 13. Sumy liczb i sumy cyfr to dwie liczby pierwsze, które powstają przez przeczytanie jednej lub drugiej z nich od tyłu.

Sumy cyfr w liczbach: 7, 11, 13 wynoszą 7, 2, 4. Mamy tu te same cyfry, co w liczbach oznaczających dzień i miesiąc w datach 27.4.2017 i 24.7.2017!

Jeżeli w datach 27.4.2017 i 24.7.2017 uwzględnimy tylko dwie ostatnie cyfry w liczbach je tworzących, to otrzymamy 27.4.17 i 24.7.17. Suma cyfr w liczbach 27.4.17 i 24.7.17 wynosi 21 (i z tych cyfr można ułożyć 21 i 21 7), średnia arytmetyczna sum cyfr w tych trzech liczbach wynosi 7. Jedna cyfra występuje w tych liczbach częściej niż inne i jest to cyfra 7. Z pierwszych cyfr liczb 24.7.17 można ułożyć frazę 21 7, zaś z pierwszych cyfr liczb 27.4.17 można ułożyć trzyliczbowy ciąg geometryczny o sumie 7 (jeżeli uporządkujemy te cyfry rosnąco lub malejąco) - ten ciąg to 1, 2, 4 lub 4, 2, 1.

Gdy w liczbach w datach 27.4.2017 i 24.7.2017 pozostawimy tylko ostatnie cyfry, to otrzymamy 7.4.7 i 4.7.7. Sumy trzech ostatnich cyfr wynoszą 18, czyli 3+6+9, na dodatek średnia arytmetyczna tych trzech liczb wynosi 6 i jest taka sama, jak średnia arytmetyczna liczb 3, 6, 9!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy liczby, z których pierwszych cyfr można ułożyć 21 7, są powiązane z 7, 11, 13. A 7, 11, 13 ma powiązanie z trzema grupami liczb: 
- 1, 3, 7;
- 1, 1, 3, 7;
- 11, 13, 17.
Rozpoznania: F84.5, F42.2, F21 otrzymałem także 13.11.2017. Wszystkie trzy liczby w tej dacie są liczbami pierwszymi z parzystymi sumami cyfr. Z dwóch ostatnich cyfr w liczbach daty 13.11.2017 można ułożyć trzy liczby pierwsze: 13, 11, 17. Sumy cyfr w tych trzech liczbach pierwszych uporządkowane rosnąco lub malejąco utworzą ciąg geometryczny o sumie 14, czyli 21-7: 2, 4, 8 lub 8, 4, 2. Suma cyfr tych trzech liczb jest o 7 większa od iloczynu sześciu cyfr tworzących te liczby, który to iloczyn wynosi 21.

Gdybym regularnie otrzymywał rozpoznania schizofrenii (F20) zamiast zaburzeń schizotypowych (F21), to wielu ciekawych koincydencji by nie było. Na polskim forum o zespole Aspergera w 2015 r. zarejestrował się ktoś, kto miał login F21, a w 2015 r. po raz pierwszy otrzymałem rozpoznanie F21 (zaburzenia typu schizofrenii).

Rozpoznania: F21, F42.2, F84.5 otrzymałem także 31.7.2017. Kolejna data złożona z samych liczb pierwszych. Z cyfr tej daty można utworzyć dwa ciągi arytmetyczne o średniej arytmetycznej 7 i sumie 21: 3, 7, 11 i 1, 7, 13. Z czterech cyfr: 1, 1, 3, 7 można utworzyć dwa ciągi arytmetyczne o tej samej sumie!

Edytowane przez take

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu zauważyłem w pewnym miejscu trzy książki leżące jedna na drugiej. Na najniższej z tych czterech była liczba 4. Na tej, która znajdowała się wyżej, była liczba 7. Na tej, co była jeszcze wyżej, była liczba 10. Te trzy liczby tworzą ciąg arytmetyczny o sumie liczb 21 i średniej arytmetycznej 7! Na dodatek z cyfr liczb tego ciągu można ułożyć inny ciąg arytmetyczny o sumie liczb 21 i średniej arytmetycznej liczb 7: 0, 7, 14. Niezwykłe! Może to szatan nakłonił kogoś, aby ułożył książki w ten sposób, by wyszła duża koincydencja z 21.7?

Ciągi: 4, 7, 10 i 0, 7, 14 można ułożyć z cyfr w datach: 24.7.2017 i 27.4.2017. Z cyfr w tych datach można ułożyć jeszcze jeden rosnący ciąg arytmetyczny o sumie liczb 21 i średniej arytmetycznej 7: 2, 7, 12. Z cyfr tego ciągu można ułożyć 21 7. Mamy więc trzy rosnące ciągi arytmetyczne o sumie liczb 21 i średniej arytmetycznej 7. Uporządkujmy różnice tych trzech ciągów rosnąco i zobaczmy, co otrzymamy:
- 4, 7, 10 - różnica 3
- 2, 7, 12 - różnica 5
- 0, 7, 14 - różnica 7
Otrzymaliśmy ciąg: 3, 5, 7. Jest to ciąg arytmetyczny o różnicy 2. Jest to JEDYNY ciąg arytmetyczny, którego wszystkie wyrazy są liczbami pierwszymi i jednocześnie różnica tego ciągu jest liczbą pierwszą! Ciągi: 1, 3, 5, 7 i 1, 3, 5 nie mają tej właściwości, bo 1 nie jest liczbą pierwszą (i złożoną też nie jest), 1 ma tylko jeden dzielnik, a nie dwa - jeden i samą siebie, jedynka sama jest samą sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11.10.2014 od ok. 20:45 do ok. 22:30 na Stadionie Narodowym w warszawskiej dzielnicy Praga-Południe rozgrywany był mecz Polska-Niemcy w eliminacjach mistrzostw Europy w 2016 r. Do przerwy był bezbramkowy remis.

Na forum o ZA ok. 21:25 i 21:30 w dwóch postach pojawiło się to zdjęcie:
461052_1275948441546_full.jpg
W poście z 21:30 był taki fragment:

Oj, bo wpadnę w koincydencje. ^^  ^^  ^^ Codziennie widzę tego krecika.Ojciec wozi dziecko do szkoły.Ma rower na trzech kołach, a z przodu budka z namalowanym krecikiem.


Kiedy dwa posty były pisane, w meczu był wciąż wynik bezbramkowy. Pierwszy post z Krecikiem pojawił się w odpowiedzi na moją treść w wątku zatytułowanym "Sąd Ostateczny". 

Na zdjęciu z Krecikiem jest napisane "Zdenek Miler" i pojawiają się niemieckie słowa "Agentur" i "GmbH". W meczu grali Niemcy. 
Forum było polskie. W meczu grała Polska.

Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Polski. Bramki zdobyli Milik i Mila. Ci dwaj zawodnicy mieli takie same trzy pierwsze litery nazwiska co twórca Krecika! Mecz rozgrywany był na warszawskiej Pradze, a czeska Praga to stolica Czech. Flaga czeskiej Pragi jest bardzo podobna do flagi Warszawy, a flaga Czech Właściwych do flagi Polski. To cząstka "Mil-" przyniosła tę futbolową koincydencję.

Edytowane przez take

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14.10.2018 zobaczyłem (pierwsze) szczególne spotkanie w pewnej grze komputerowej. W nim było ciało mężczyzny, który miał czteroliterowe słowo na końcu swego "imienia" w tej grze. W 2019 roku zobaczyłem drugie, inne, szczególne spotkanie w tej samej grze i były w nim pozostałości ciała innego mężczyzny, który miał inne czteroliterowe słowo na końcu swojego imienia. Obydwa słowa nie tylko miały tę samą liczbę liter, ale i te same pierwsze i trzecie litery! Liczba czteroliterowych słów z tymi samymi pierwszymi i trzecimi literami (co słowa w "imionach" tych mężczyzn) jest względnie mała! Miałem duże koincydencje z powodu tych spotkań.

 

1. Dzisiaj (13.5.2019) zauważyłem, że autor piosenek, które słyszałem jakiś czas temu, ma czteroliterowe "imię" z tymi samymi pierwszymi i trzecimi literami. Po tym zauważyłem to słowo w pewnym programie telewizyjnym, około 21:30. Było to nazwisko. Osoba miała imię, które miało dwie takie same pierwsze litery co drugie słowo w nazwie drugiego spotkania szczególnego wspomnianego wcześniej. 
2. Niedługo po ujrzeniu koincydentnego nazwiska, koincydentne imię było widoczne w telewizji - miało te same: pierwszą, drugą i czwartą literę, co słowo w "końcu" "imienia" mężczyzny z pierwszego spotkania wymienionego wcześniej, było ono także czteroliterowe.
3. To nie był koniec koincydencji z czteroliterowymi słowami na tę samą literę tego samego wieczora... Dziś myślałem o pewnym innym czteroliterowym słowie z tymi samymi literami: pierwszą i trzecią, co w przypadku słów w "imionach" mężczyzn z dwóch szczególnych spotkań wymienionych wcześniej, i zobaczyłem to słowo na pewnym forum około 22. 
4. Nawet to nie było końcem koincydencji. Wpisałem pewną trzyliterową frazę po polsku około 22 i pod pierwszym linkiem zobaczyłem polski czasownik (w trzeciej osobie, w czasie teraźniejszym), który był czteroliterowym słowem, które miało te same trzy pierwsze litery, co słowo na końcu "imienia" mężczyzny w drugim z wymienionych wcześniej szczególnych spotkań! 
5. Wpisałem także frazę związaną z innym "rodzajem" gry, w której te dwa spotkania wymienione wcześniej miały miejsce i w trzecim linku zobaczyłem... słowo, które było na końcu "imienia" mężczyzny z pierwszego spotkania szczególnego wymienionego wcześniej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugiej połowie 2017 roku przeczytałem o tym, że liczby: wersetów, słów i liter w arabskim tekście pierwszego rozdziału świętej według muzułmanów księgi są liczbami pierwszymi, których sumy cyfr są liczbami pierwszymi o liczbie pierwszej jako sumie tych trzech sum cyfr, co z katolickiego punktu widzenia może wyglądać na szatańskie działanie. Liczby te to: 7, 29, 139. Sumy cyfr: 7, 11, 13. Sumy cyfr w sumach cyfr: 7, 2, 4. Te trzy triady liczb są koincydentne z 21.7 czy 3, 6, 9 lub z datami mojego trzeciego pełnego pobytu na oddziale dziennym!

 

To nie jedyna koincydencja związana z islamem. W zasadzie pierwsza moja koincydencja była związana z trzema wielkimi religiami monoteistycznymi, abrahamicznymi: chrześcijaństwem, judaizmem i islamem. Wydarzyła się ona w piątek dziewiętnastego. 19.9.2014. Przed tą datą wiedziałem, że niektórzy muzułmanie przykładają szczególną uwagę do liczby 19. Z daty można ułożyć dwie dziewiętnastki i to jedyny taki piątek dziewiętnastego w dekadzie 2011 - 2020. 

 

Tego dnia fotografowałem smartfonem cmentarz żydowski z macewami, na których były hebrajskie litery. Tym samym smartfonem zrobiłem zdjęcie fragmentu cmentarza katolickiego, na którym było wiele krzyży i na zdjęciu były krzyże. Piątek to dzień, w którym ukrzyżowano Chrystusa. Wrzesień to miesiąc, w którym jest Podwyższenie Krzyża Świętego (14 dzień, rok był 14 w wieku XXI (dwudziestym pierwszym, 21), różnica 21 i 14 to 7) i miesiąc poświęcony Krzyżowi Świętemu. 

 

Na tym samym smartfonie przeglądałem ok. 23 dnia 19.9.2014 zdjęcia cmentarzy: katolickiego i żydowskiego (zapewne były na nich krzyże czy macewy z hebrajskimi literami), zdjęcia te były zrobione przez kobietę ze zdiagnozowanym zespołem Aspergera. Ja też miałem diagnozę ZA. Widziałem też jeden z postów tej aspijki, który był z 14.7.2013 (też piątek, 14 (znowu ta czternastka, średnia arytmetyczna lub różnica liczb 21 i 7) miesięcy wcześniej), ale w czasie letnim (około północy), w tym poście było coś o cmentarzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Opisy tych koincydencji dotyczą gier z licznymi niebezpiecznymi treściami, a przynajmniej przez niektórych granie w nie może być grzechem ciężkim.

 

Na zrzucie ekranu z pewnej gry zobaczyłem takie komentarze (prawdopodobny tekst):

 

Cytat

*You see: Egg.
*This heavy egg stuck in the hole and now will not 
move anywhere.
*You see: Hole.
*Obviously, a hole dug by animals. Hardly you'll fit 
inside.

 

Jakie rzeczowniki się powtarzają? "Egg" i "hole". Lokacja nazywa się ponoć "Giant Egg" (Wielkie Jajo).

 

14.10.2018 zobaczyłem w tej samej grze specjalne spotkanie nazwane Big Hole (Wielka Dziura). Ów otwór był nawiązaniem do odbytu formy życia opartej na azocie, która wystąpiła w filmie "Ewolucja" z 2001 r. (jeden z niewielu filmów, które oglądałem, zawierał niebezpieczne treści (podobnie jak i gra, w której były te spotkania)), gdzie David Duchovny występował jako dr Ira Kane. W spotkaniu było ciało Iry Kane'a, w nim można było znaleźć szampon (Head & Shoulders?). Była też lina (ang. rope) i kamień (ang. rock). Ponoć użycie szamponu na dziurze pozwala na wejście do jej środka. 

 

Szampon nazwałem "V", gdy opisywałem tę koincydencję na innych forach. 18.10.2018 wpisałem angielską transliterację rosyjskiej nazwy jednej z najniebezpieczniejszych istot w grze, w której było to spotkanie. Znalazłem słowo "szampon" w trzecim linku, od razu było go widać. Potem zobaczyłem pewną stronę związaną z językiem angielskim i na niej ujrzałem słowo "shampoo", to było też 18.10.2018. 19.10.2018 myślałem o szamponie w pewnym dużym sklepie i chwilę później usłyszałem reklamę dwóch szamponów. Powtórzyło się to 22.10.2018!

 

Jakiś czas później znowu wpisałem nazwę tej istoty i znalazłem w trzecim linku... dwa słowa "shampun" i jedno angielskie "shampoo"! Bingo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas później zobaczyłem inne spotkanie specjalne w tej samej grze. Nazywało się "Dear John". Były w nim szczątki sierżanta Konga. W nich był przedmiot z czarnym wizerunkiem kota. Był też kamień ("rock").

 

Spotkanie "Dear John" spowodowało dużą koincydencję 4.5.2019. Około 17 sprawdziłem, czy przedmiot znaleziony w szczątkach Konga "zawierał" czarny wizerunek kota. Zawierał. Tytuł filmu ze spotkaniem zawierał słowa "legendary legend". Chwilę później wpisałem w Google chicken-kicken (co pochodziło od kopania kurczaka w innej grze niż ta ze spotkaniami). Od razu wyświetlił się link do filmu zatytułowany "Legend of Big John"! 

 

13.5.2019, ok. 21:30, na TVN24 widziałem podpis kobiety nazywającej się Jo Kent. Chwilę później widziałem słowo "Kate". Jakiś czas później na pewnym forum zobaczyłem słowo "kont". O słowach "Kent" i "kont" (zapewne i "Kane" oraz "Kong") myślałem może ok. 18 - 20 13.5.2019! Ok. 22 wpisałem w Google frazę rozkosz koincydencji epickich i w pierwszym linku (jego opisie) znalazłem słowo "kona". Widziałem też mniej więcej w tym samym czasie link do filmu z gry "jakby z tej samej serii" co ta, w której były Wielka Dziura i "Następny" i w tym linku było słowo "Kane"! Duża koincydencja... Jeszcze ta "rozkosz koincydencji epickich"... Mniam, pysznie. 

 

Kilka słów "wpadło" w koincydencję z drugiej połowy 13.5.2019:
1. Kane
2. Kong
3. Kent
4. Kont
5. Kona
6. Kate
Pięć pierwszych słów spełnia następujące trzy warunki:
- ma cztery litery
- zaczyna się na k
- trzecią literą jest n
Szóste słowo ma pierwszą, drugą i czwartą literę taką samą, co słowo "Kane".

 

Kane i Kong zaczęli koincydencję. Dwa trupy o koincydentnych słowach na końcu ich opisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Jajo z czymś mi się skojarzyło... Chyba około miesiąc temu spojrzałem na stronę o "jajach wielkanocnych" w grze bardzo podobnej do tej, w której było "Giant Egg". Pierwsza "pisanka" okazała się bardzo koincydentna! Było tam coś w rodzaju loga, po którego lewej stronie można było znaleźć liczby 5 i 23, a po prawej - liczbę 421. Pojawił się bardzo koincydentny tryplet:

 

- najmniejsza liczba z trypletu 5, 23, 421 jest jednocyfrowa, średnia - dwucyfrowa, największa - trzycyfrowa, tak samo jest w przypadku 7, 29, 139

- tworzą go trzy liczby pierwsze, tak jak w przypadku 7, 29, 139

- te trzy liczby pierwsze są addytywne - mają sumy cyfr będące liczbami pierwszymi, tak jak w przypadku 7, 29, 139

- cyfry w największej liczbie trypletu tworzą ciąg geometryczny (4, 2, 1 - malejący, suma 7), w przypadku trypletu 7, 29, 139 cyfry w największej liczbie także tworzą ciąg geometryczny (1, 3, 9 - rosnący, suma 13)

- suma cyfr w liczbach trypletu 5, 23, 421 jest liczbą pierwszą (5+2+3+4+2+1 = 17), tak jak dla 7, 29, 139 (7+2+9+1+3+9 = 31)

- suma cyfr w sumach cyfr w liczbach trypletu 5, 23, 421 jest liczbą pierwszą (5 + 5 + 7 = 17), tak samo jest w przypadku 7, 29, 139 (7 +1+1+1+3 = 13)

- w tryplecie 5, 23, 421 występuje 5 rodzajów cyfr (1, 2, 3, 4, 5), podobnie jest w przypadku 7, 29, 139 (tu są inne cyfry - 1, 2, 3, 7, 9), w obydwu trypletach powtarza się tylko jedna z cyfr, tej własności nie ma podobny do 5, 23, 421 tryplet 5, 41, 421

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@take O ile się nie mylę to istnieje twierdzenie które postuluję, że dla dostatecznie dużego zbioru danych można udowodnić każdą tezę.

 

Jaki więc ma sens szukanie związku między różnymi obiektami o ile nie jest to przydatne.

 

Pozdrawiam

Miłego dnia:) 

johnn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także pozdrawiam i życzę miłego dnia 🙂

 

Moje koincydencje są liczne i pojawiły się nagle (wrzesień 2014). Wcześniej miałem może ze dwie koincydencje na rok. Nagle wszystko eksplodowało. 

 

Odkryłem jeszcze jeden tryplet posiadający te same parametry, co 5, 23, 421 - 5, 61, 421. Nie daje on jednak tak wyraźnych koincydencji z 21.7 oraz 33, 42, 51 i liczbami Thabita co 5, 23, 421, bo:

- suma cyfr w dwóch pierwszych liczbach trypletu 5, 23, 421 (po lewej stronie w logu na stronie o "jajach wielkanocnych" w pewnej grze, w którą niestety grałem bardzo długo dawniej (zawierała dużo złych treści) były te liczby) wynosi 10, czyli tyle, ile w liczbach 21 i 7, w przypadku 5 i 61 jest to 12, nie tyle, co w 21 i 7

- suma liczb 5 i 23 wynosi 28 i jest równa sumie liczb 21 i 7, suma liczb 5 i 61 wynosi 66

- pierwsza cyfra w dwucyfrowej liczbie trypletu 5, 23, 421 to 2, a w przypadku trypletu 5, 61, 421 ta cyfra to 6, pierwsza cyfra w większej z liczb dubletu 5 i 23 jest taka sama, co w większej liczbie dubletu 21 7

- suma cyfr w liczbach: 5, 23, 421 jest o 14 mniejsza niż suma cyfr trypletu: 7, 29, 139, 14 to różnica liczb 21 i 7 oraz ich średnia arytmetyczna, w przypadku 5, 61, 421 różnica ta wynosi 12

- cyfry budujące tryplet 5, 23, 421 to 1, 2, 3, 4, 5, tworzą one pięcioliczbowy ciąg arytmetyczny, te same cyfry tworzą tryplet 33, 42, 51, z którym miałem sporo koincydencji, które na dobre odkryłem chyba dopiero w pierwszej połowie 2018 roku, cyfry budujące tryplet: 5, 61, 421 to 1, 2, 4, 5, 6, nie tworzą one pięcioliczbowego ciągu arytmetycznego

- liczby 5 i 23 to liczby Thabita o liczbach Thabita jako sumach cyfr, o tych liczbach dowiedziałem się w czwartym kwartale 2018 r. i miałem z nimi coś w rodzaju koincydencji, 61 nie jest liczbą Thabita i nie ma liczby Thabita jako sumy cyfr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suma cyfr powtarzających się w tryplecie 7, 29, 139 wynosi 18 (powtarza się cyfra 9, występuje ona dwa razy, 9+9 = 18), zaś suma powtarzających się cyfr w tryplecie 5, 23, 421 wynosi 4 (powtarza się cyfra 2, występuje ona dwa razy, 2+2 = 4). Różnica tych dwóch sum (18-4) wynosi 14, czyli tyle samo, ile wynosi różnica sum cyfr w tych dwóch trypletach i tyle samo, ile wynosi różnica liczb 21 i 7.

 

5, 29, 139 - tryplet podobny do 7, 29, 139, nie dający tak dużych koincydencji z 21.7 i 3, 6, 9 oraz (zwłaszcza) 31 i 13. Suma cyfr w tym tryplecie wynosi 29 (addytywna liczba pierwsza). Suma cyfr w sumach cyfr (5, 11, 13) wynosi 11 i jest addytywną liczbą pierwszą. Suma liczb tworzących ten tryplet wynosi 173 (addytywna liczba pierwsza). W przypadku 7, 29, 139 suma cyfr wynosi 31 (liczba pierwsza nieaddytywna), suma cyfr w sumach cyfr (7, 11, 13) wynosi 13 (nieaddytywna liczba pierwsza), zaś suma liczb tworzących ten tryplet wynosi 175 (liczba złożona, 5*5*7). Co ciekawe, rozkład na czynniki pierwsze liczby 175 daje 5, 5, 7, a więc liczby będące sumami cyfr liczb w tryplecie 5, 23, 421; 557 jest addytywną liczbą pierwszą.

 

Suma liczb trypletu 5, 23, 421 wynosi 449 i jest addytywną liczbą pierwszą. Jej suma cyfr to 17. Suma liczb 7, 29, 139 to 175, suma cyfr w tej liczbie to 13. Mamy więc dwie liczby: 17 i 13. Z cyfr tworzących te dwie liczby można ułożyć 1, 7, 13 oraz 3, 7, 11. To dwa ciągi arytmetyczne rosnące złożone z liczb niezłożonych, których suma cyfr wynosi 12, średnia arytmetyczna cyfr wynosi 4, zaś suma liczb wynosi 21, a ich średnia arytmetyczna wynosi 7. 

 

Widziałem film z gry niezwykle podobnej do tej, w której występowała Wielka Dziura (ang. Big Hole) i na początku gry była mapa z dwoma lokacjami w tej grze. Nazwy tych miejsc (angielskie) sporo łączyło - miały dwa wyrazy, pierwsze był trzyliterowe (zaczynały się na spółgłoskę i miały samogłoskę jako drugą literę, trzecie litery tych nazw w języku polskim oznaczają spółgłoski), drugie wyrazy były czteroliterowe i jako pierwszą literę miały "H", jako drugą - "o", a jako czwartą i ostatnią - "e". Koincydencja z Big Hole znowu! Można byłoby pomyśleć: jak tu nie przypuszczać, że to wszystko ze względu na ciebie było zrobione! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15.4.2019 spotkała mnie spora koincydencja. Znowu było to w trzeci poniedziałek kwietnia, ponownie pewien udział brał (tym razem inny) zeszyt. Niemal rok temu, 16.4.2018, miałem dużą koincydencję ze słowami, które zapisałem w zeszycie.

 

Dostrzegłem, że z cyfr daty 15.4.2019 można ułożyć cztery pięciocyfrowe rosnące ciągi arytmetyczne, złożone z trzech wyrazów. O dwóch z nich wcześniej byłem dobrze uświadomiony. To: 5, 12, 19 i 9, 12, 15. Zauważyłem tego dnia, że można też ułożyć dwa inne ciągi, które mają średnią arytmetyczną 15: 9, 15, 21 i 1, 15, 29 (mogłem nie być tego świadomy wcześniej, zwłaszcza w przypadku drugiego ciągu). Wszystkie cztery ciągi mają sumę cyfr 18 i są trzyliczbowe, co daje pewne podobieństwo do ciągu 3, 6, 9. Koincydencja była spora, bo te ciągi mają ciekawe właściwości:
- 5, 12, 19 - różnica 7,
- 9, 12, 15 - różnica 3,
- 9, 15, 21 - różnica 6,
- 1, 15, 29 - różnica 14.

 

Iloczyn różnic dwóch pierwszych ciągów (tych o średniej arytmetycznej 12) wynosi 21, czyli 7*3. 7 to najmniejsza liczba w parze 21 7, a 3 to najmniejsza liczba w tryplecie 3, 6, 9.
Iloczyn różnic dwóch ostatnich ciągów (tych o średniej arytmetycznej 15) wynosi 84, czyli 14*6. 14 to średnia arytmetyczna liczb 21 i 7, a 6 to średnia arytmetyczna liczb 3, 6, 9. 


Dwa skrajne wyrazy ciągu 9, 15, 21 to największe liczby w dublecie 21 7 i (lub) tryplecie 3, 6, 9.

Iloczyn liczb 21 i 84 wynosi 1764, czyli 42*42 (kwadrat liczby 42). Iloczyn czterech różnic: 3, 7, 14, 6 wynosi 1764. 
1764 to także iloczyn liczb 98 i 18. 98 to iloczyn średniej arytmetycznej dubletu 21 7 (14) i najmniejszej liczby tego dubletu (7), a 18 to iloczyn średniej arytmetycznej trypletu 3, 6, 9 (6) i najmniejszej liczby tego trypletu (3).
(3*7)*(14*6) = (14*7)*(3*6) = 42*42 = 84*21 = 1764

 

15.4.2019 miałem koincydencję z trzema bardzo koincydentnymi już wcześniej zestawami liczb:
- 21 7,
- 3, 6, 9,
- 21, 42, 84.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś około 22:30 spotkała mnie zastanawiająca koincydencja. Wpisałem w Google pewne dziewięcioliterowe słowo złożone z dwóch angielskich wulgaryzmów połączonych przyimkiem. Otrzymałem 2 170 000 wyników, znaleziono je w 0,39 sekundy. Dwie liczby związane z tym wyszukiwaniem były koincydentne z 21 7, 12 4 oraz 3, 6, 9.

 

1. W liczbie 2170000 jest 7 cyfr.

2. Z trzech pierwszych cyfr liczby 2170000 można ułożyć frazę 21 7 (bez konieczności sortowania cyfr).

3. Suma cyfr w liczbie 0,39 wynosi 12, a ich średnia arytmetyczna - 4.

4. Różnica między średnią a najmniejszą cyfrą w liczbie 0,39 wynosi 3 (3-0).

5. Różnica między największą a średnią cyfrą w liczbie 0,39 wynosi 6 (9-3).

6. Różnica między największą a najmniejszą cyfrą w liczbie 0,39 wynosi 9 (9-0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry, które przyniosły mi koincydencje oparte o frazę "Big Hole" ("Wielka Dziura") to fallouty. W serii Fallout można spotkać wiele niebezpiecznych treści, np. brutalność, wulgaryzmy, alkohol, hazard, okultyzm, seks. Zdecydowanie odradzam granie w te gry, gdzieś nawet zaliczyli Fallout do grona gier, w które granie jest grzechem ciężkim (https://forum.wiara.pl/viewtopic.php?f=39&t=1397&p=22504&hilit=fallout#p22504). Dawniej grałem dużo w Fallout 2, szkoda, że tak było, Fallout 2 i 1 bardzo podobały się mojej psychice (chodzenie po mapie, walka ze zwierzętami, zbieranie punktów doświadczenia). Ale najwięcej koincydencji przyniósł total conversion mod do Fallout 2 - Fallout: Nevada (albo Fallout of Nevada), w który (na szczęście) nigdy nie grałem. To właśnie w nim było spotkanie z Big Hole. Wieczorem 14.10.2018 oglądałem let's play na kanale Colonel RPG. W odcinku 54 było spotkanie specjalne oznaczone na mapie małym zielonym kółkiem - owa wielka dziura. Tego samego dnia widziałem walkę z potworami nazwanymi szponami śmierci (ang. deathclaws) w innym filmie z tego samego let's playa. W spotkaniu z wielką dziurą był martwy Ira Kane, przy którym znaleziono szampon. Słowa "szpon" i "szampon" są podobne - mają te same dwie pierwsze litery i te same trzy ostatnie litery.

 

Ostatni kwartał 2018 roku przyniósł kilka koincydencji z szamponem. 18.10.2018 wpisałem w Google frazę kislotnyy gekko (lub podobną), będącą rosyjską transliteracją nazwy jednego ze stworzeń występujących w grze Fallout: Nevada (kwasowy gekon, acid gecko). Wówczas w trzecim linku w wynikach zobaczyłem słowo "szampon". Tego samego dnia zobaczyłem słowo "shampoo" w pewnym artykule o nazwie "Engrish" (słowo bardzo podobne do słowa "English"). Wcześniej tego dnia mogłem wpisać w tłumaczu Google frazę szampon w odbyt (i mogłem otrzymać angielskie tłumaczenie typu shampoo in the anus). Dodam, że nie chcę nikogo gorszyć pisaniem o odbycie. Następnego dnia, 19.10.2018, w dużym sklepie pomyślałem o szamponie czy spotkaniu Big Hole i nieco później usłyszałem dwie reklamy szamponów! 22.10.2018 w tym samym sklepie znowu o tym myślałem i znowu niedługo potem usłyszałem reklamę dwóch szamponów! Jakiś czas później (może w listopadzie) znowu wypisałem frazę kislotnyy gekko w Google i w opisie trzeciego linku znalazłem dwa słowa "shampun" (rodzaj transliteracji rosyjskiego słowa oznaczającego szampon na angielski) i jedno słowo "shampoo"! To niesamowite!

Edytowane przez take

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film z wielką dziurą pojawił się 8.10.2018. Chyba wcześniej, bo pod koniec września 2018, fantazjowałem o spotkaniu specjalnym "Wielka d**a" (ang. "Big a**") w dwuwymiarowym Falloucie. Według rekonstrukcji języka prasłowiańskiego słowo "d**a" oznaczało dziurę (ang. hole).

 

Na dodatek podczas spotkania z Big Hole co jakiś czas na ekranie pojawiało się słowo "as", jedno za drugim. Podwojenie ostatniej litery w tym słowie da niegrzeczne określenie tylnej części ciała w amerykańskim angielskim, w dodatku te dwie litery są symbolem pierwiastka chemicznego, którego cztery pierwsze litery polskiej czy angielskiej nazwy tworzą niegrzeczne określenie pupy w brytyjskim angielskim (w tym symbolu pierwsza z liter jest wielka, druga - mała).

 

Po spotkaniu z Big Hole w #54 w gameplayu padły słowa: "I suppose that it may be a reference to a literal a**hole, which is of course the funniest thing (...) shall you agree". Słowo "a**hole" ma 7 liter (tyle, co fraza "Big Hole") i 4 ostatnie litery tworzą wyraz "hole" (jak we frazie "Big Hole"). 

 

Fraza "Ira Kane" składa się z dwóch słów: trzyliterowego (pierwszego) i czteroliterowego (drugiego). Tak jak "Big Hole"!

 

Pewnego dnia w pewnym internetowym słowniku zauważyłem, że wówczas najwcześniejszy komentarz był do słowa "sztampowy". Słowo to jest "dość podobne" do słowa "szampon" - dwie pierwsze litery są takie same, w obydwu słowach występuje cząstka "ampo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

04.05.2019 - kolejna koincydencja przez grę Fallout of Nevada. Oglądałem fragment filmu nr 31 na kanale Colonel RPG, który to film miał tytuł "In search of a legendary legend". Chciałem zobaczyć, czy na przedmiocie znalezionym przy szczątkach sierżanta Konga (złym magazynie "Kocia Łapka") jest czarny wizerunek kota. Przedmiot ten był w spotkaniu "Dear John" ("Drogi John"). To było ok. 17. Nieco później wpisałem w Google frazę chicken-kicken i "od razu" wyświetlił się link do filmu zatytułowanego "Legend of Big John", były wyniki dla zapytania chicken licken, a nie chicken-kicken. 

 

Wyszła duża koincydencja. Przez czarnego kota. Tak jak szampon przy zwłokach Iry Kane'a, magazyn z wizerunkiem czarnego kota był jedynym przedmiotem znalezionym przy zwłokach na powierzchni w spotkaniu specjalnym. Ponoć wewnątrz wielkiej dziury był jakiś szkielet, zwłoki czy szczątki i można było tam znaleźć ultraantidotum (w jednej z wersji Fallout of Nevada). 

 

Chicken-kicken to zwrot związany z kopaniem kurczaka w innej grze RPG - Fable (Fable: The Lost Chapters lub Fable: Anniversary). Co ciekawe, pierwsza, druga i czwarta litera w pierwszych słowach w nazwach gier: Fable: The Lost Chapters (lub: Fable: Anniversary) i Fallout of Nevada są takie same!

 

Fraza "Legend of Big John" jest bardzo koincydentna. Słowa: "legend" i "of" występują w tytule filmu #31 w let's playu Colonela RPG do Fallout: Nevada, słowo "Big" występuje we frazie "Big Hole" (kluczowej dla wielu koincydencji), zaś słowo "John" jest ostatnim słowem w nazwie spotkania specjalnego "Dear John", w dodatku słowo "John" ma tyle samo liter i taką samą drugą literę, co słowo "Hole"! Po trzyliterowym słowie "Big" występuje czteroliterowe słowo ("John"), tak jak w przypadku "Big Hole". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×