Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bałagan w topicach


Twilight

Rekomendowane odpowiedzi

Niech nikt nie bierze tego za ''zemstę'', ale ostatnio znowu robi się straszny bałagan w tematach. Nie chodzi już tylko o dublowanie już istniejących ''zapomnianych'', ale z groteską wręcz, gdy obok siebie są 2-3 tematy o tym samym, ba, nawet o niemal identycznych tytułach.

 

Fajnie, że powstają instrukcje klikania w znaczniki BBCode, albo zachęty do zgłaszania postów, niezły pomysł, ale dobrze by było zrobić coś Z tymi tematami - to cholernie utrudnia znalezienie interesujących wypowiedzi, nie wspominając o kolosalnym wydłużaniu czasu przeglądania forum... O tym, że prawa logiki działają i w 2 identycznych tematach mamy identyczne wypowiedzi, sformułowane nieco inaczej, nawet nie wspominam.

 

Żeby nie było - nie mówię o tematach załozonych 5 min temu, ale dubelkach zalegających i rozrastających się od ładnych kilku dni, a czasem i kilkunastu. Może warto poświęcić temu odrobinę cennego, moderatorskiego czasu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeglądasz raportowane posty, to wiesz doskonale, że zgłaszam i to sporo.

 

Ale, nie da się zwalić całego moderowania na userów :roll: Ja wiem (ciekawe skąd ;) ) że moderator ludzka istota, a nie ''ludzka robota'', ale przejrzeć każdy nowy topic powstały podczas naszej nieobecności, na wejściu, a dopiero później zabrać się za towarzyskie pogaduszki aż takim problemem nie jest - też wiem z autopsji - a poza ''witam'', 70 % nowych tematów, to niestety, dubelki.

 

Zwłaszcza, że user raportując musi wpisywać powody itp, moderator wpierw przejrzeć raporty, a w sumie najczęściej i tak przeczytać cały temat - de facto robota robiona jest potrójnie, jeśli reaguje się tylko na raporty, miast własnej aktywności. W ty 2 razy po stronie usera :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz dla świecącego przykładu serię raportów z całej 1 strony depresji. Skoro mi to zajęło 5 minut, włącznie z pisaniem ''uzasadnień zgłoszenia'', czego mod nie musi robić, to dalej uważam, że moderatorzy mogliby łaskawie zwracać na to uwagę sami, nie czekając tylko na raporty od userów.

 

User widząc jakiś problem, nawet w zdublowanym topicu, odpowiada. I tak być powinni - a zadaniem moderatorów jest pilnowanie, by nie rosło z tego 70 tematów o tym samym i ew. upominanie nowych użytkowników, że po coś te przyklejone tematy są.

 

Pozdrawiam

 

// Edit

 

Oczywiście, problem jest wszędzie, a nie tylko w depresji - ale nie ma żądnego sensu ani logiki w tym, żeby userzy latali po topicach i flagowali zdublowane, wpisując dziesiątki uzasadnień, skoro dokładnie to samo może zrobić moderator - kwestia organizacji pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko super, ale to nie jest temat o ''powołaniu moderatora'', tylko o konkretnym problemie. Nikt nie każe być moderatorem, jeśli sie nie ma na to czasu - może sie mylę, ale ta funkcja nie jest tylko od świecenia na zielono autorytetem i pisania tutoriali, nawet bardzo przydatnych. (to nie jest złośliwość, dużo osób które tu wchodzi ma pierwszy kontakt z forum w ogóle, więc to przydatne - ale nie o tym jest ten temat)

 

Jeżeli zwracam uwagę na jakiś problem, to nie oczekuję słyszeć po raz 1947465, że moderatorom nikt nie płaci i tak dalej - pomijając fakt, że skoro mi obraportowanie zajęło 5 min, to posprzątanie, nawet osobie nie przyzwyczajonej do kontrolki moda, powinno zająć z 10 - ale to nie ma znaczenia.

 

Nic nie ujmując, to nie jest mój problem - sa na forum jakieś zasady, których przestrzegania teoretycznie wymagacie, więc argument o braku czasu nijak ma się do zgłoszenia zaniepokojenia całkowitym ich zarzuceniem.

 

Pozdrawiam

 

Ps.

 

Brak kadr i czasu u obecnej ekipy to problem tylko i wyłącznie tejże - nie mi dyskutować z kryteriami doboru, dla mnie moderator jest głównie od czarnej, ''paskudnej'' roboty sprzątania, dla was, od ideologii (emanowanie autorytetem, moralnością, roznoszenie ładnego zapachu fiołków i te sprawy) - ale to też nie ma żadnego znaczenia. Ja tylko zgłaszam problem - i mam ten luz, że nie muszę się już nim dalej przejmować.

 

Proszę więc o możliwie zwięzłe i konkretne odnoszenie się w tym temacie do zgłoszonego problemu, a nie problemów np. ekipy czy bazy, bo nie o to pytam - mam też nadzieję, że nie powstaną tu niepotrzebne kłótnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×