Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bardzo dziwne objawy - uczucie "ciężkiej głowy", zawroty


Kadett.kadett

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam 29 lat. Od kilku tygodni mam dziwne i niepokojące objawy. Nie ukrywam, że znacząco wpływają na jakość życia i funkcjonowanie.

Mianowicie, cały czas (od rana do wieczora) występuję u mnie zjawisko które bym nazwał "ciężką głową":

- Lekkie zawroty głowy (non-stop) zmieszane z uczuciem jakby otępienia.

- Idąc szybszym krokiem, wzrok nie nadąża i obraz staje się rozmyty.

- Lekkie zaburzenia równowagi (non-stop). Zwłaszcza przy schylaniu się.

- Miękkie nogi.

- Uczucie słabości gdy patrzę w dół lub na jaskrawe barwy (np. w sklepie czy w czasopismach). Ostatnio będąc w sklepie, spojrzałem w dół na kafelki (czarno-biała szachownica)...podnosząc wzrok w górę, otoczenie zawirowało, musiałem się przytrzymać regału by nie upaść.

- Problemy z czytaniem (tekst się zlewa). Nie mogę się skupić na czytanej treści.

- Kłopoty z koncentracją i zapamiętywaniem. Ma to niestety wpływ w pracy, zawalam dużo powierzonych zadań (praca umysłowa). Mam wrażenie, że moje IQ obniża się z dnia na dzień.

- Przy dyskusji ze współpracownikami mam nieraz problem z doborem słów, problem z wysławianiem się.

- Senność (wracając z pracy najchętniej bym poszedł spać by "przeczekać" aż zawroty miną). Zdarzało się, że pop pracy kładłem się spać i spałem od godziny 18 do 6 rano ( z przerwami, o tym w następnym punkcie).

- Każdego ranka budzę się przed budzikiem. Codziennie. Również budzę się na krótkie chwile w nocy.

- Niezależnie czy prześpię 12, 8 czy 6 godzin, zawsze budzę się niewyspany.

- Częste sny o pracy. Myślenie o pracy, nawet w wolnym czasie. Lęk przed zwolnieniem ( spotęgowany faktem, że mam dług pieniężny który muszę spłacić).

- Niechęć do spotykania się ze znajomymi (jestem zbyt otumaniony by prowadzić rzetelną dyskusję, nie chcę by mnie widzieli w takim stanie). Unikam spotkań. Na samą myśl o spotkaniu mam jeszcze większe zawroty głowy niż dotychczas.

- Niechęć do zawierania nowych znajomości. Nie podtrzymuję rozmowy, nie zależy mi. Nie staram się nawet słuchać co ktoś ma mi do powiedzenia.

- Porzucenie mojej 20 letniej pasji - książek science-fiction. Czytałem od dzieciaka. Obecnie nie mam chęci. Jak pisałem, tekst się zlewa, nie mam już przyjemności z czytania.

- Brak motywacji do czegokolwiek. Nie chcę mi się sprzątać mieszkania, po zmyciu głupich talerzy czuję się już zmęczony.

 

Robiłem badanie krwi - można wykluczyć anemię. Ciśnienie i cukier mierzę samodzielnie - jest ok. Neurolog rozkłada ręce, przypisał mi Memotropil (stosuję kilka dni). Najchętniej poszedłbym spać na rok czasu i się obudzić dopiero jak już to wszystko przeminie, zdrowy jak ryba, bez tej "ciężkiej głowy" i otępienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może masz pasożyty

a może masz wirusa depresji który przenosi się z powietrzem

a może to przez samoloty które zostawiają białe smugi na niebie jakby coś z nich rozpylano

a może to przez fluor w wodzie

a może to przez metale ciężkie skumulowane w organizmie

 

a lekarze to popierzeńcy i nie tam szukać uleczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kadett.kadett,

Koncentrujesz się na objawach i skutkach a każdy skutek ma swoją przyczynę,prawdopodobnie

przyczyną twoich problemów jest nadmiar stresu,głównie związanego z pracą..Być może są

jeszcze inne przyczyny,ale tego nie wiem..Myślę,że długi urlop i odpoczynek byłby wskazany

bardziej niż wizyta u psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest lęk przed zwolnieniem z pracy. Lęk to jest bardzo silne uczucie, przerażenie, silny niepokój. Tak jakby cię w lesie nagle obskoczyło stado wilków i bałbyśsię o własne życie. Jakbyśzobaczył ducha w nocy będąc sam w domu. To co czujesz to raczej obawa, zamartwianie się.

 

MUsisz się zastanowić kiedy Ci sięto wszystko zaczeło. Jak do tego doszło. Napewno nie było tak, żę bylo ok, super i nagle któregośranka się obudziłeś i miałeś wszystkie te objawy.

 

Możę ostatnimy czasy często chorowałeś, łapałeś jakieś infekcję? Nieraz może mieć to podłożę infekcyjne i jakieś powikłania takie. Może być jakaś infekcja wirusowa? Nie masz czasem podwyższonej temperatury czasami?

 

Zeby mieć borelioze to trzeba mieć kontakt z kleszcem, który musi nas zarazić. Borelioza na początku wywołuje gorączke (co trudno przeoczyć) potem gorączka ustepuje i pozostają różne powikłania itd.

 

Podstawowa morfologia krwi nie jest wystarczająca aby stwierdzić czy jesteśmy wpełni zdrowi. Są różne specjalistyczne badania, testy. CHociażby hormony tarczycy, inne hormony, test na HIV (ale hiv na początku nie daje żądnych objawów). Są testy na przeciwciała IgG IgE i inne na konkretne wirusy itd.

 

Ale tak jak mówie mósisz spróbować sobie przypomnieć jak do tego doszło żę czujesz sie tak jak sie czujesz. Częśc objawów możę być nerwicowa (zawroty głowy). Wiadomo żę taki stan zdrowia nie napełnia człowieka optymizmem i spokojem. Ale czy zauważyłeś abyś sięzrobił jakiśbardziej nerwowy, zestresowany?

 

Czy senność wystepowała zanim zaczołeś zażywać Memotropil?

NIe brałeś jakiśdopalaczy, narkotyków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Częste sny o pracy. Myślenie o pracy, nawet w wolnym czasie. Lęk przed zwolnieniem ( spotęgowany faktem, że mam dług pieniężny który muszę spłacić)." To akurat nie jest żąden objaw chorobowy. Skoro często o tym myślisz to normalne żę Ci sięto śni.

 

"Na samą myśl o spotkaniu mam jeszcze większe zawroty głowy niż dotychczas" czyli stan psychiczny nasila te zawroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kadett.kadett".

Chodzisz do neurologa więc domniemam że masz zrobione różne badania RM lub TK, kręgi szyjne też w normie? Okulista? Najpierw wyklucz wszystkie możliwe przyczyny organiczne, nie można wszystkiego zwalać tylko na psychikę, która też duża rolę tu odgrywa ale myślę jak wykluczysz wszystkie inne schorzenia to łatwiej będzie zająć się samą psychiką. Pozdrawiam. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby mieć borelioze to trzeba mieć kontakt z kleszcem, który musi nas zarazić. Borelioza na początku wywołuje gorączke (co trudno przeoczyć) potem gorączka ustepuje i pozostają różne powikłania itd.

 

Kleszcza można przegapić, a gorączka nie zawsze występuje. Ale takie objawy mogą występować przy innych chorobach, nie sprowadzałabym tego z pewnością do przyczyn psychicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@warrior11

 

Niebawem rozpoczynam dwutygodniowy urlop, zobaczę czy to przyniesie jakieś pozytywne efekty.

 

@refren

 

Jest tam cała masa różnych objawów. Tego najbardziej charakterystycznego u mnie nie dostrzegłem - rumienia.

 

@xanonymous

 

Bezsenność i pobudki przed budzikiem towarzyszą mi od dawna. Tak jak większość tych objawów i powolna utrata zainteresowania moim hobby. To był proces który narastał przez kilka lat. Jeżeli chodzi natomiast o uczucie osłabienia, miękkich nóg, otępienia i zawrotów głowy - zaczęło się jak walczyłem z przewlekłym bakteryjnym zapaleniem prostaty. To był blisko rok ciężkich zmagań. Zawroty głowy i oszołomienie pierwszy raz ujawniły się gdy brałem chemioterapeutyk "Trimesan" (w maju tego roku). Lek ten odstawiłem i został zastąpiony antybiotykiem. Oczywiście wszystko pod nadzorem urologa. Po odstawieniu "Trimesanu", zawroty minęły. Dolegliwości w trakcie leczenia były jednak silne (ogromne bóle prostaty) więc lekarz przepisał mi Zaldiar (zawiera tramal). Brałem "Zaldiar" zgodnie z zaleceniami...i znów wróciły te zawroty głowy i otępienie. Jednak po odstawieniu "Zaldiaru" one wciąż są obecne. Podwyższonej temperaturyy nie mam.

 

Badania krwi - póki co morfologia, cukier badam samodzielnie. Jeżeli chodzi o HIV to miałem w życiu jedną sytuację podwyższonego ryzyka. Zrobiłem badanie pół roku po tym zdarzeniu - wynik negatywny. Myślisz, że powinienem pomęczyć lekarza rodzinnego o skierowania na bardziej zaawansowane badania krwi?

 

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz - gdy zaczynałem walkę z zapaleniem prostaty w zeszłym roku, w moczu wyskoczyła mi obecność ciał ketonowych. Zostało to zbagatelizowane zarówno i przez lekarza rodzinnego jak i przez urologa. "To jest normalne w upały".

 

Dodam jeszcze, że jeżeli chodzi o kwestię prostaty - jestem całkowicie wyleczony, bakterie zostały wybite.

 

@kaja123

 

Nie miałem jeszcze tych badań, miałem dopiero dwie wizyty. Neurolog stwierdził póki co, że przyczyn tych objawów może być wiele. Na razie nakazał brać Memotropil i odczekać 2-3 tygodnie. Urazu głowy żadnego nie miałem. O okuliście jeszcze nie myślałem.

 

@PowietrznyKowal

 

Tylko sporadycznie jak rano wstaję z łóżka, przechodzą po minucie, podejrzewam, że to raczej kwestia złej pozycji w trakcie snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) I jak tam? Jakieś info? Ja z nerwicą męczę się od kilku lat i od kilku dni również mam zawroty głowy... najpierw miałem po śmierci dziadka na drugi dzień się zaczęły i trwało przez około 2 tyg a teraz przyleciałem do anglii.. przed wylotem miałem straszny atak, duszności, panika itp i od wczoraj mam zawroty głowy znów.. cały dzień :) rano najmniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadett

Koniecznie rezonans magnetyczny! Ten neurolog ma chyba nie po kolei w głowie, że Cię nie wysłał. To są poważne objawy neurologiczne, mogące świadczyć np. o zapaleniu albo nowotworze! Moja mama miała guza mózgu - kręciło jej się w głowie, miała uczucie wysokiego ciśnienia w głowie, zaburzenia widzenia, a na koniec już problemy z rozpoznawaniem ludzi. Właściwie operacja była zrobiona w ostatniej chwili.

Serio, zrób to jak najszybciej, nie czekaj na terminy NFZ. Jak badanie wyjdzie negatywnie, wtedy udaj się do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×