Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Zdrowe odżywianie, czyli jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo owoców i warzyw. Oraz sporo mineralnej wody - niegazowanej.

Zero używek typu alkohol czy papierosy.

Odkąd przestałem pić czuję się o wiele lepiej pod względem fizycznym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z warzywami i owocami jest u mnie duży problem. Praktycznie ich nie jadam. Jeszcze soki, to tak. Zastanawiałam się, czy nie wrócić do wyciskania soków, ale jak sobie pomyślę, ile zachodu jest z sokowirówka, to mi się odechciewa :?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zmotywować się by zacząć jeść ? Odkąd zdiagnozowano u mnie nerwicę lękową przestałam jeść, jem rzadko i mało. Czasem budzę się w nocy z głodem, jem wtedy jakies smieciowe zarcie zazwyczaj i wstaje rano najedzona, nie jem do południa, czasem nawet do wieczora.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lilith, może porządny blender?

Ostatnie dni mam problem z pilnowaniem by było zdrowo. Jest tylko mniej kalorycznie niż przed dietą ale wciąż źle...

Domatorka009, jedzenie napędza apetyt i metabolizm. Musisz się kiedyś przestawić na jedzenie większych śniadań i będzie łatwiej jeść w ciągu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zbilansowana dieta połączona z ćwiczeniami, to jest zdrowe odżywianie i ogólnie zdrowe życie. Nie wolno jeść śmieciowego jedzenia, fastfoodów, słonych/słodkich przekąsek. Warzywa , białko.

Tak aby czuć się syto ale jednocześnie lekko, to jest przepis na zdrowy posiłek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na pewno"

dużo owoców i warzyw

soki z wyciskarki a nie gotowe

picie dużej ilości wody codziennie

równe pory spożywania posilków

no i nieobjadanie sie na noc bo coś takiego równiez jest niesamowicie wprost niezdrowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Filmik z innej części świata, niezdrowe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie odżywiam się zdrowo, tylko jem to na co mam ochotę, jak mam ochotę na wysokokaloryczne potrawy to je jem, na pewno nikt nie powinien mnie naśladować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, alone05 napisał:

Ja nie odżywiam się zdrowo, tylko jem to na co mam ochotę, jak mam ochotę na wysokokaloryczne potrawy to je jem, na pewno nikt nie powinien mnie naśladować.

A myślałaś, co z tego wyjdzie za kilka lat? Jak Twój organizm wreszcie da o sobie znać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tzw. "zdrowe soki" z marketów mające krótką datę spożycia - co o nich myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, Lilith napisał:

Tzw. "zdrowe soki" z marketów mające krótką datę spożycia - co o nich myślicie?

Dobre pytanie.

W ogóle diety. Ktoś coś? Taka, która nie wyjałowi organizmu a ułatwi zrzucenie paru kg? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.03.2019 o 14:23, Heledore napisał:

W ogóle diety. Ktoś coś? Taka, która nie wyjałowi organizmu a ułatwi zrzucenie paru kg?

W ogóle się zastanawiam nad wpływem leczenia na przemianę materii i dostosowaniem do tego diety. Przydałaby się jakaś porada. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a takie rzeczy jak kotlety schabowe, ziemniaki, surówki to należą do zdrowego żywienia?

albo naleśniki na przykład?

kopytka?

pierogi z jagodami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.01.2020 o 12:13, alone05 napisał:

a takie rzeczy jak kotlety schabowe, ziemniaki, surówki to należą do zdrowego żywienia?

albo naleśniki na przykład?

kopytka?

pierogi z jagodami?

Wszystko zależy od tego w jaki sposób je przyrządzisz. Czy będą na dużej ilości oleju, czy będą miały bogate w tłuszcze/cukry/sól dodatki. ;)  Można zrobić tak, żeby były zdrowe. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś potrafiłam zjeść na raz fastfoody, chipsy, czekoladę, popić colą albo piwem. O 23 wychodziłam do maca lub po kebaba. Obecnie jest lepiej, choć nie jest "idealnie". Obżeram się najczęściej słodyczami, rzadziej fastfoodami. Najczęściej na noc. Częściowo umiem to kontrolować. Boję się diety, bo wiem, że wtedy wpadnę w drugą skrajność- liczenie wszystkiego. Czy kiedyś znajdę złoty środek? Napewno mam do niego bliżej niż kiedyś, ale kto wie.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi