Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czym się różnią te leki?


Heliush

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu ktoś na forum , kto zna róznicę w działaniu ( brał) paroxetynę i potem fluoksetynę?. Chodzi mi o subiektywną róznicę w działaniu obu leków.Jeśli chodzi o ulotki , to znam różnicę. Głównie chodzi mi o działanie przeciwlękowe. Z depresja sobie teraz jakoś radzę i leki na mnie generalnie działają dobrze, ale szukam leku , który działa deobrze przeciwlekowo. Teraz biorę Efectin i fluanxol plus xanax doraźnie. Ten zestaw jest skuteczny, nawet bardzo ,ale ciekawi mnie akurat właśnie ta paroxetyna w odniesieniu do fluoxetyny , bo fluoxetynę brałem już i działała dobrze, a paroxetyny nie brałem , a słyszałem ( czytałem ulotkę ) i ponoć jest bardziej przeciwlękowa od fluoxetyny. generalnie mchciałbym wrócić do SSRI.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja brałam paroksatyne ale krotko bo tylko przez tydzień . Czułam sie po niej koszmarnie po prostu koszmarnie osłabiona idp wiadomo jak to po lekach . Teraz od 2 tyg przeszłam na fluoksetyne. U mnie przejscie to bylo spowodowane tym ze pozłam do innej pani doktor która stwierdzila ze nie wie kto mi pakorsetyne przesisal bo ona nmoze powodowac wzrost wagi a ja mam ed wiec przesłysmy na fluoksatyne. Lęki mam nadal może troche rzadziej niż kiedys ale całkiem mi nie przeszły ani lęki ani somatyzacja,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem jedno i drugie. Paroksetyny chyba wogole nie toleruje. O wiele mocniejsze i koszmarne. skutki uboczne ktore u mnie nie przechodzily nawet po miesiacu. Z seksem problemy. Trzeba sie nawojować. ;) Na początku wogóle odpada.Ale pisze o sobie. Uwaga u osób z padaczką. c Paroksetyna wzmaga padaczke. Po miesiacu brania 20 mg fluoksetyny nie czułem skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×