Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy psychiatra może mi wystawić zwolnienie z wf?


Ketharine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbliża się koniec roku szkolnego i wystawienie ocen. Mój problem polega na tym, że z wf wychodzi mi nieklasyfikacja. Nie chodziłam na te lekcje nie z powodu lenistwa, bo lubię ćwiczyć. Unikałam tych lekcji z powodu lęku. Na myśl o tym, że miałam na przykład grać w siatkówkę z ludźmi z klasy, skręcało mnie od środka. Wiem, jest to głupie, ale mam chyba fobię społeczną lub zaburzenie osobowości (osobowość unikająca). Nie byłam z tym u lekarza - to tylko moje podejrzenia. Do lęków czasami dochodziły stany depresyjne i wtedy miałam na wszystko wywalone, tylko spałam albo leżałam w łóżku i nie chodziłam w ogóle do szkoły. Z tego powodu mam mnóstwo godzin opuszczonych. I tutaj nasuwa mi się pytanie: Czy gdybym poszła do lekarza i przedstawiła mu swoją sytuację, wystawiłby mi zwolnienie z wf na całe półrocze? ( do tyłu, czyli od lutego do czerwca 2015). Czy pomyślałby, że zmyślam i nie chodziłam z lenistwa? A może w ogóle nie może wystawiać czegoś takiego? Nie wiem co robić...

 

P.S Przepraszam jeśli wątek umieściłam w złej kategorii. Tutaj najbardziej pasował mi ten wątek, ponieważ powyższa sytuacja spowodowana jest w głównej mierze przez depresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketharine, Mająć takie problemy od razu powinnaś się leczyć,mówiłaś o tym komuś?rodzicom?Oczywiście,że lekarz tutaj może Ci wystawić zaświadczenie ,że jesteś chora i się leczysz tylko Ty się nie leczyłaś wcześniej i tu jest problem .Koniec roku jest przyjdziesz powiesz ,jak jest zapyta piersze dlaczego wczesniej nie przyszłaś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z jedną oceną niedostateczną można zdać, ale z nieklasyfikacją to nie wiem. Np. w pomaturalnych to z nieklasyfikacją już się nie przechodzi na następny semestr, nawet z jednego przedmiotu. Jedyne, co możesz teraz zrobić, to znaleźć lekarza, którego wybłagasz, aby ze wsteczną datą zwolnienie Ci wystawił. Szanse są małe, ale lepiej poszukać niż nie robić nic. Trochę lipa powtarzać klasę z powodu w-fu, ale z drugiej strony zawalony rok to jeszcze nie koniec świata, gorsze rzeczy się zdarzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketharine, Mająć takie problemy od razu powinnaś się leczyć,mówiłaś o tym komuś?rodzicom?Oczywiście,że lekarz tutaj może Ci wystawić zaświadczenie ,że jesteś chora i się leczysz tylko Ty się nie leczyłaś wcześniej i tu jest problem .Koniec roku jest przyjdziesz powiesz ,jak jest zapyta piersze dlaczego wczesniej nie przyszłaś?

 

Chciałabym się leczyć. Mam dość życia w izolacji, ciągłego smutku i stresu. Jednak jest kilka spraw uniemożliwiających mi pójście do lekarza. Moi rodzice nie będą chcieli o tym słuchać, gdyż uważają że tego nie potrzebuję. Nie rozmawiam z nimi o problemach. Nie potrafię. Wstydzę się. Kiedyś powiedziałam mamie o depresji to powiedziała, że "wkręcam sobie". O reszcie problemów nie mówiłam. Udaje, że wszystko jest w porządku. A to, że nie mam znajomych, siedzę cały czas w domu, leżę całymi dniami w łóżku robię dziwne rzeczy (np. 10 razy zgaszam i zapalam światło, chodzę kilkanaście razy sprawdzać czy drzwi są zamknięte - to chyba nn ale sama nie wiem) to udają, że tego nie widzą. Jednak kilka razy powiedzieli mi, że jestem nienormalna (całkiem poważnie, nie żartując). Gdyby jednak chodziło o szkołę to szybko mnie do psychiatry wyślą. Drugą sprawą jest to, że mam nieskończone 18 lat. I gdzie miałabym się udać do psychiatry dla dzieci? To bez sensu...Poza tym w mojej okolicy nie ma takich specjalistów.

Lekarzowi powiedziałabym prawdę. Że się bałam, że mnie wyśmieje lub skrzyczy, że nic mi nie jest i przychodzę z pierdołami. Naprawdę się tego obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że z jedną oceną niedostateczną można zdać, ale z nieklasyfikacją to nie wiem. Np. w pomaturalnych to z nieklasyfikacją już się nie przechodzi na następny semestr, nawet z jednego przedmiotu. Jedyne, co możesz teraz zrobić, to znaleźć lekarza, którego wybłagasz, aby ze wsteczną datą zwolnienie Ci wystawił. Szanse są małe, ale lepiej poszukać niż nie robić nic. Trochę lipa powtarzać klasę z powodu w-fu, ale z drugiej strony zawalony rok to jeszcze nie koniec świata, gorsze rzeczy się zdarzają.

 

Drugi rok zawalony. Dwa lata temu pod koniec roku załapałam doła i też nie chodziłam, bo miałam to gdzieś. Teraz jak nie zdam to chyba dam sobie spokój ze wszystkim. Nie będę siedzieć przecież, licząc że rodzice mi wszystko załatwią.

 

Mówisz, że szanse są małe? Też tak myślę, ale łudziłam się nadzieją :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ketharine, Psycholog szkolny?może z nim pogadaj ?z kimkolwiek bo sama tak w zawieszeniu nie możesz się męczyć te problemy będą narastały nie zniwelują się same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mając 17lat chodziłam do poradni zdrowia psychicznego dla dzieci(dodam,że jest to bardzo małe miasto w woj.podlaskim)która działa przy szpitalu.Może Twoi rodzice nie zdają sobie sprawy z tego co tak naprawdę się z Tobą dzieje?Może warto by było spróbować się przełamać i szczerze z nimi porozmawiać?Jesteś niepełnoletnia,niestety sama mało zdziałasz...a do lekarza warto się wybrać.Mówi Ci to osoba,która od 9lat(od 14r.ż.)choruje na zaburzenia lękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×