Skocz do zawartości
Nerwica.com

W lecie odżywam jak róża jerychońska.


padaka

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy zaczynają pojawiać się upały, wtedy odżywam. Znika anhedonia, zamułka, D/D, znacznie polepsza się nastrój, zwiększa się i to znacznie libido. Jestem w tym okresie prawie jak zdrowy. Stan ten trwa od czerwca do września.

 

Dlaczego lato tak doskonale działa na mnie lecznico, a te pierdzielone leki nic nie pomagają na te sprawy, a nawet je nasilają?

 

Może nie jest u mnie problem z neuroprzekaźnikami, a z witaminą D? Jestem totalnym domatorem i bardzo rzadko wychodzę z domu, a w lecie dużo częściej i na dłużej. Jeszcze lepszy jest efekt, kiedy się jest po opalaniu.

 

Z drugiej strony suplementowałem wit D 2000 jm przez dwa mce luty-marzec i zero efektu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padaka, a może to SAD (sezonowe zaburzenie nastroju), dlatego kiedy zaczyna się lato, dzień staje się dłuższy, jest dłuższa ekspozycja na światło, Ty odżywasz i Twój nastrój się poprawia? To nie musi mieć związku z witaminą D, ale właśnie z neuroprzekaźnictwem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest u mnie problem z neuroprzekaźnikami, a z witaminą D? Jestem totalnym domatorem i bardzo rzadko wychodzę z domu, a w lecie dużo częściej i na dłużej. Jeszcze lepszy jest efekt, kiedy się jest po opalaniu.

Myślę, że tu masz odp. ;)

Btw Ja też się dzisiaj po wielu miesiącach miałam możliwość poopalać na balkonie :105:

 

Z drugiej strony suplementowałem wit D 2000 jm przez dwa mce luty-marzec i zero efektu....

Są różne preparaty z wit.D, poza tym nie ma to jak naturalna, która wytwarza się w naszym organizmie pod wpływem promieni słonecznych ;) ( a konkretniej prowitamina D przekształca się w aktywną postać wit.D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfx, zwł. zasłonięte daszkiem :mrgreen: na szczęście słońce przez 2 godziny zdoła się przedrzeć, tylko trzeba trafić, żeby wtedy nie było chmur. Niby twierdza, ale samoloty sportowe czasem latają ( mamy takie niewielkie lotnisko na przedmieściach )... mam nadzieję, że ten daszek i wysokość skutecznie wszystko zasłaniają 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×