Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica lękowa?


Miriam00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat i od dłuższego czasu (nie wiem czy nie od 1 klasy szkoły podstawowej) dzieje się ze mną coś dziwnego. Stresowałam się zawsze szkołą. Od 1 do 5 szkoły podstawowej bolał mnie brzuch głównie. Od 5 klasy zaczęłam się nadmiernie pocić i czuć się słabo, a w tym roku od wrześnie utrzymuje mi się temperatura od 37 do 37 i 5 a w szkole nawet 37 i 8 (tak robiłam sb badania i nic nie wyszło). Przez dłuższe wolne mam normalną czyli 36 i 6 lub 7. Myślałam że tylko się stresuje szkołą ,ale też zauważyłam że w ogóle wyjściami do ludzi. Jak wychodzę do szkoły, sklepu, czy w ogóle na dwór mam nadmierną potliwość pach i rąk i robię się czerwona niekiedy też boli mnie głowa i się słabo czuje. Ale jak siedzę w domu czy tylko wyjeżdżam do babci to żaden z tych objawów nie występuje. W domu czasami mam takie napady że np. zaczynam płakać czy się trząść nawet wieczorem jak mam następnego dnia gdzieś wyjść ( nie dzieje się to cały czas ale często :(:( ). Przeszłam już 2 operacje i mam progenie którą wykryto w 6 klasie. Strasznie się denerwuje jak wychodzę tym co ludzie pomyślą jak mnie zobaczą :cry: . Proszę pomóżcie , bo ja się coraz gorzej czuje :-| .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miriam00, Witaj ,rozmawiałaś o tym co czujesz z rodzicami?kimś dorosłym?moim zdaniem powinnaś zacząć psychoterapie i to jak najszybciej bo dolegliwości same nie ustąpią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

white Lily, tak rozmawiałam i byłam u 2 psychologów, choć w sumie jeden wcale nim nie jest bo jest terapeuta . Jeden zapisał mnie od razu u psychiatry i moja mama nie chciała już tam iść ponieważ myślała że byli nastawieni na zyski i by od razu chcieli mi przepisać leki , a że jest nauczycielką i uczyła taką dziewczynę co odstawiła dawki i na lekcji zaczęła się cała trząść i wezwali karetkę. Więc moja mama mówi że mi takie coś jeszcze bardziej zaszkodzi. A u terapeuty byłam chyba już 6 razy, ale kazał mi tylko prowadzić dziennik uczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

white Lily, tak rozmawiałam i byłam u 2 psychologów, choć w sumie jeden wcale nim nie jest bo jest terapeuta . Jeden zapisał mnie od razu u psychiatry i moja mama nie chciała już tam iść ponieważ myślała że byli nastawieni na zyski i by od razu chcieli mi przepisać leki , a że jest nauczycielką i uczyła taką dziewczynę co odstawiła dawki i na lekcji zaczęła się cała trząść i wezwali karetkę. Więc moja mama mówi że mi takie coś jeszcze bardziej zaszkodzi. A u terapeuty byłam chyba już 6 razy, ale kazał mi tylko prowadzić dziennik uczuć.

Dobrze ,że chodzisz na psychoterapię co do leków rozumiem ,że mama ma obawy ale czasem bez nich się nie da skoro aż tak zle się czujesz a Twój stan tylko się pogłebia.Mama tutaj nie jest obiektywna bo chodzi o Ciebie ,ale porozmawiaj z nią szczerze co i jak czujesz ,bo leki mają tylko wyciszyć emocje na jakiś czas a psychoterapia mi Ci pomóc uporać się z emocjami które powodują te dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×